Missä lääkärintodistukset?

No hellarit! Teiltä on pyydetty esittämään lääkärintodistukset väittämistänne ihmeparanemisista!

Jos haluatte säilyttää kasvonne ja uskottavuutenne, järjestätte tämän kuun kuluessa julkisen tilaisuuden Helsingin Saalemissa jossa julkistatte satojen ihmeparantuneitten lääkärintodistukset ennen ja jälkeen muut todisteet ja tilaisuus on avoin kaikille!

Onko teissä miestä tätä tekemään hellaripellet , vai oletteko pelkkiä helppoheikkejä?


Minäpä luulen että te olette suurimpia valepukkeja mitä maa päällään kantaa!
11463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ota selvää, äläkä LUULET!

Äänestä

tutisevat..Siimei.

Äänestä

vaan ala kirjoitteleen osoitteesi ja puhelin numerosi henkilö tunnuksen kanssa, niin katsellaan kuinka tarkaa tarvii todisteiden suhteen olla.

Äänestä
  • Sosturvatunnuksen loppuosa myös..

    Äänestä

  • loppuosa kirjoitti:

    Sosturvatunnuksen loppuosa myös..

    koittakaa ymmärtää, kun se ei oikein hyvä ollut edes koulussa, ja vaimoni on siitä maininnan myös antanut, vaan on vielä sietänyt.

    Muuten Dagen lehden nr:ssa 6 tai 12 elokuuta -04 oli eräs kirjoittamistani tapauksista joita olen saanut omin silmin kiitellä Jumalan ihmeparantumiksi.
    TÄNÄÄN KYLLÄKIN ERÄS TODISTAJA MAINITSI PARANEMIS IHMEEN, VAAN NE OVAT USKON ASIOITA JOIHIN MINULLA EI OLE MUSTAA VALKOISELLA.

    Äänestä

hih, hih, hih että sä taidat olla valepukki hih, hih, hih. Jos järjestämme tilaisuuden niin hih, hih, hih sinne et kuitenkaan tuke ja hih, hih, hih sitten taas väität että ihmeparantumisia ei oo tapahtunut hih, hih, hih. Mee kuule Nokian tilisuuksiin Tampereelle Metro Auto areenalle niin kuulet hih, hih, hih niin paljon Jumalan ihmeistä, että se pakottaa sut polvilleen hih, hih, hih. On se kyllä ihme hih, hih, hih kun täällä perätään ihmeparantumisia ja joka viikko niistä joku kertoo kokouksissamme hih, hih, hih, mutta nää sankarit ei vaivaudu tulemaan kokouksiin. miten sitten joku perää todisteita hih hih, hih jos ei niitä halua kuulla? hih, hih, hih.

Äänestä

sinua reppanaa.

Äänestä

No... Parantuneet eivät yleensä enää käy lääkärissä kun... he TIETÄVÄT ja tuntevat parantuneensa, ja... eiväthän terveet tarvitse parantajaa, vaan sairaat, sanoi Jeesuskin... ja miksi sitä edes pitäisi todistella lääkärinlausunnoilla, kun uskova ei niitä tarvitse ja ateistit eivät niitä usko, ja vaikka ateistille laittaisi mitkä rätingit tahansa eteen, niin hän keksii aina jonkun selityksen, jolla ne voi kumota.

Äänestä
  • Olisihan se hyvä näyttää lääkärille, niin sitten lääkäri voi kirjata ne ylös. Jatkossa he voivat lähteettää sitten hoidoon helluntaikokoukseen.

    Äänestä

  • Ei kuule pidä paikkaansa. Vähintään joka toisessa ihmeparanemis kertomuksessa hehkutellaan sitä kuinka lääkärit ovat ihmeekseen todenneet että potilas on mystisesti parantunut ja joutuneet kirjoittamaan tälle terveen paperit. Missä ovat nuo paperit??!!

    Äänestä

  • ...käski pitaaliset näyttämään itsensä papille - papithan toimivat siihen aikaan lääkäreinä. Ehkäpä se lääkärintodistus veisikin Jumalan sanaa eteenpäin eikä vain karkottaisi ihmisiä pois?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


katosivatko? kirjoitti:

No hellarit! Teiltä on pyydetty esittämään lääkärintodistukset väittämistänne ihmeparanemisista!

Jos haluatte säilyttää kasvonne ja uskottavuutenne, järjestätte tämän kuun kuluessa julkisen tilaisuuden Helsingin Saalemissa jossa julkistatte satojen ihmeparantuneitten lääkärintodistukset ennen ja jälkeen muut todisteet ja tilaisuus on avoin kaikille!

Onko teissä miestä tätä tekemään hellaripellet , vai oletteko pelkkiä helppoheikkejä?


Minäpä luulen että te olette suurimpia valepukkeja mitä maa päällään kantaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu