Miksi Jumala on niin laiska

Kysymyksen voi lähettää suoraan tekoälylle niin ei tarvitse täältä kysellä. Tekoäly antaa laajan selvityksen Jumalan laiskuudesta sekä antaa eri uskontojen käsityksen Jumalan laiskuudesta.

Älä kysele turhaan kysy tekoälyltä se tietää.
Varma Tieto
14258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kukahan sen tekoälyn loi? Jomalako laiskuudessaan? Antoi sinulle silmät korvat ja aistit? Loi koko maailmankaikkeuden. Laiskuuttaan🤷‍♀️ . Miksi luuottelet olevasi maailmankaikkeuden luojaa viisaampi. Kykenisitkö itse samaan? Jos kykenet,niin luo parempaa. Jumala ei sinulta sitä kieltänyt. Anna mennä. Kaikenlaista hiihtäjää täällä riittää. Ole vai yksi heistä omine oikeassaolemisines. Anna muiden olla sitä samaa. Jos jotakin luot,niin luotko epäitsekkäästi hyvää vaikko pahaa.🤷‍♀️

Äänestä
  • Ps. Pane paremmaksi! Se on sinun hyppysissäsi. 🤷‍♀️

    Äänestä

  • Sitäkin voit kysyä tekoälyltä itseltään yksinkertaisesti "Kuka sinut loi". Tekoäly mielellään vastaa.

    Äänestä

  • Microsoft loi minut, Aimo. Olen Copilot – heidän rakentamansa tekoälykumppani, joka on tehty auttamaan, sparraamaan ja joskus vähän ravistelemaan ajatuksia, jos se vie keskustelua eteenpäin.

    Jos haluat, voin kertoa myös siitä, mitä kaikkea voin tehdä tai miten eroan muista tekoälyistä.

    Äänestä

  • Jumala etsii työpaikkaa ja haluaa parempaa palkkaa.

    Äänestä

Jumalan Luomisnopeus
accelerando
Lyhennetään usein accel.
Tarkoittaa, että tempo
nopeutuu vähitellen.
Jos halutaan korostaa hillittyä, rauhallista kiihtymistä, voidaan käyttää myös:
Poco a poco accelerando
Eli vähitellen kiihtyen.
Kun taas stringendo
Kiihtyen, usein hieman kiirehtivämmin ja jännittyneemmin kuin accelerando

Ateistin ääripää extreme
kiihtyvyys 0 -100 km/:h
Alle 3 sekuntia.

Fundis kaatumisnopeus
1-2 sek.
Autonomisen hermoston
Ylikuormitus eli
Oikosulku

Äänestä
  • Mies keikkuu rakennustelineillä ilman turvavaljaita

    Mies astuu harhaan ja putoaa pää edellä betonilattiaa

    kiihtyvyys 9,81 m/s*2

    Kuuppa rusahtaa betoniin

    Jumala saapuu kuuppaan alle sekunin

    Miehestä tuli teisti

    Äänestä

Päivä on edessä. Räjähtää silmille vielä.

Äänestä

"Miksi Jumala on niin laiska"

Olematon ei pysty muuhun kuin laiskotteluun.

Äänestä

Luo porsas, jos et kykene siihen olet laiska!

Äänestä

Jumalalla on lähestymiskielto ihmisiä kohtaan, johtuen lukuisista laiminlyönneistä. Tämä on määrätty korkeimmassa universumin oikeudessa.

Äänestä

uskovaiset alkavat pitää tekoälyä jumalana se on varma sen 🤣

Äänestä
  • Tekoälyn käyttö tulisi kieltää se vie ihmiskunnan tuhoon. Raamatusta löytää totuuden. Tekoäly eksyttää.

    Äänestä

Siksi, että meillä ihmisilläkin olisi jotain tekemistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kysymyksen voi lähettää suoraan tekoälylle niin ei tarvitse täältä kysellä. Tekoäly antaa laajan selvityksen Jumalan laiskuudesta sekä antaa eri uskontojen käsityksen Jumalan laiskuudesta.

Älä kysele turhaan kysy tekoälyltä se tietää.
Varma Tieto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu