"Nyt aukee uudistettu Ähtärin cämpping.
Ei muuta kuin pyörät kohti uudistettua leirintää.
On etätyö mahdollisuudet hyvät ja upea Loiske kylpylä vieressä.
Lemmikeille oma uimaranta.
Onnea uudelle leirinnän alulle"
😂🤣🤣🤣 Kylpylä?? 🤣🤣
Oikeinkirjoituksesta päätellen elämämkoulu vahvasti läsnä. 🤭
Ei muuta kuin pyörät kohti uudistettua leirintää.
On etätyö mahdollisuudet hyvät ja upea Loiske kylpylä vieressä.
Lemmikeille oma uimaranta.
Onnea uudelle leirinnän alulle"
😂🤣🤣🤣 Kylpylä?? 🤣🤣
Oikeinkirjoituksesta päätellen elämämkoulu vahvasti läsnä. 🤭
Vastaukset 57
Vanhimmat
Kattoin samaa, kohta varmaan velatkin muuttuu saataviksi ja kaikki muukin mikä on paskaa muuttuu konvehdeiksi.
Mikä ei oo edes koskaan auki. Juu kylpemään sinne.
Maanantait taas kokonaan kiinni.
Yks päivä 3 h auki jne jne..
Mitä järkeä oli rakentaa uimahalli, joka pidetään kiinni
Nuo hyppivät aukiolo ajat ajaa käyttäjät Keuruulle, Alajärvelle jne .
Alavuden kylmä vesi ei sinne kukaan lähde
Tätä on kaikki ihmetelleet. Ei siinä että se rakennettiin täysin väärään paikkaan keskelle ei mitään, mutta kun ovetkin päivisin kiinni! Vittu me kuntalaiset ollaan maksettu tämäkin lysti! 🤬
Samaa katsoin, että on erikoiset aukiolot. Ja kaksi tuntia aikaa suihkuineen, saunoineen ja pukemisineen!! Nopea saa olla, varsinkin lasten kanssa! Taidetaan mennä Mänttään.
Miten voi ollakin tuollaiset aukioloajat kunnan uimahallilla? Välillä pari tuntia auki ja sitten taas puoli päivää kiinni!
Sunnuntaina auki 15-18, mitämitä!?
Kiva että on sunnuntai aukiolo, että työssäkäyvät ja lapsiperheet ehtivät myös kylpemään. Kalliita tunteja silloin pitää auki, monissa naapurikunnassa ei ole sunnuntai aukioloa lainkaan. Tämä on hyvä kompromissi ja varmasti aukioloa on mahdollista laajentaa, jos kaikki halukkaat eivät tuon kolmen tunnin aikana mahdu käymään.
Mitä sää höpäjät, esim.lutra on auki arkisin aamusta iltaan ja la, su 12-18.
Mut hei, niihä täälä muutkin palvelee: sillo ku ihmiset on töissä ja muulloin kiini. Uimaan sentään pääsee, jos sinne oikeasti tahtoo ja aina on ollut väkeä!
Sunnuntaina kukaan käy uimassa.
Ei ainakaan Ähtärissä. Alavuden Lutra täynnä asiakkaita 12-18.
Viimme su oli 100 kyllä oli liikaa
Katteleppas ajankuluksi lähialueiden aukioloaikoja.tolloå
Kattele ite tållå.
Anteeksi Suomi kielellä on vielä ongelma.olen muuttanut ruotsi Alavus
Alavus ja Alajärvi on auki .ei muuta kun ajellaan sinne jos e loiskkeen aukiolo sovi sinulle.no toisaalta se on aivan sama miten uimahalli on auki , koska olet juuri se henkilö joka täällä läähättää milloin mistäkin asiasta.SINÄ ET IKINÄ KÄY muutenkaan uimahalleissa.
Kuulostaa hyvältä liikeidealta, pidetään ovet kiinni ja menkää muualle. 🤭🤣
Totta, käyn aina kylpylöissä. Etelä-Pohjanmaalla sellaiset löytyy Ikaalisista ja härmästä.
Kaikki muut ovat perseaukisille suunnattuja kunnan uimahalleja.
Uimahalli ei ole liikelaitos
Koskaan Ikaalinen on liitetty Etelä-Pohjanmaahan?
Eikä Ähtärissä edes uimalaitos, kun ovet enemmän kiinni kuin auki. Ketä varten tuo on kuntalaisten rahoilla tehty?
Kyllä meillä on kuulkaas kaikkea, kylpylää löytyy, ostoskeskusta, priimakuntoinen hotelli, eläinpuisto ilman eläimiä... 👌
Unohdit sen automuseon osoitteessa Korsumäen Auto.
Tuo loiske on kyllä ihan viihtyisä paikka, olen pari kertaa poikennut kulkiessani.
Uimahallina on ihan ok. Ei se nyt kuitenkaan mikään kylpylä ole ja aukioloajatkin vähän mitä sattuu.
Miten ne on miten satuu kun ne on helevtin hyvin.
Varmaan jollekin kusisille eläkeläisille. Koskaan työssä käyvät tuonne kerkiää?
Eihän tuolla oo edes liukumäkiä tai höyrysaunaa. Mikä helvetin kylpylä?
Yleensä kylpylöissä on allasbaareista lähtien kaikki mahdollinen tarjolla.
Ei Loiske olekaan kylpylä.
Minkä takia jotkut sitten väittävät sen olevan kylpylä?
Vanhasta muistista sanoo
Tekoälykin sen tietää:
"Se on loppujen lopuksi vain moderni uimahalli, jota on yritetty brändätä hienommaksi kuin se on. Monelle se on ollut suuri pettymys juuri noista syistä:
Ei viihdettä lapsille: Ilman liukumäkiä tai kunnon vesileikkialueita se on lapsiperheille aika tylsä paikka verrattuna oikeisiin kylpylöihin.
Puutteellinen rentoutus: Höyrysaunan puute on iso miinus, jos paikkaa kutsutaan "kylpylämäiseksi". Yksi maisemasauna ei vielä kesää tee.
Palveluiden puute: Allasbaarin puuttuminen ja nyt vielä naapurissa olevan Mesikämmenen sulkeutuminen tarkoittaa, ettei sieltä saa edes perinteistä kylpyläloman fiilistä tai palveluita läheltä.
Se on tavallaan rakennettu "väliinputoajaksi": se on liian kallis ja pröystäilevä pelkäksi uimahalliksi, mutta aivan liian riisuttu ollakseen uskottava kylpylä. Varsinkin nyt, kun koko ympärillä oleva matkailualue on romahtanut, se vaikuttaa entistä enemmän vain ylimitoitetulta uimahallilta keskellä tyhjyyttä."
🤭
Olette te melko hulluja kun näin sivusta seuraa. Suurin osa eläkkeellä. Pakkotyöhön te joutasitte.
Virroilta on maksuton linja-autokuljetus kaksi kertaa viikossa Alavudelle sekä Keuruulle. Hyvin riittää matkustajia. Uimaliput jokainen maksaa itse, mutta joillakin myös työnantaja maksaa sen. On huomattavasti taloudellisempaa kaupungin näkökulmasta kuin tehdä rahasyöppöä uimahallia Virroille.
Näin virtolaisena sanon , että Ähtärin uimahalli on hyvä samoin Keuruu.alavuden hallissa paljon vikoja
Ei Ähtärin uimahalli tokikaan huono ole. Ei se kuitenkaan ole mikään kylpylä, kuten tyhmimmät luulevat ja aukioloajatkin vähän mitä sattuu. Alavudella kuitenkin paremmat altaat, liukumäki lapsille, höyrysaunaa, punttisali...
Alavuden allas on jäässä,hieronta pisteet ei toimi kunnolla,höyrysaunassa on kamala meteli.
Mutta uimaan pystyy jokaisessa..Eikö ne siihen ole tarkoitettu..Jos vaan pystyy auki pitämään🏊♂️🏊♂️🏊♂️
Uimahalli vesijumppauhjauksen kera on ylivoimaisesti tehokkain ja miellyttävin kuntoa kehittävistä liikuntamuodoista.
Uimahallin kustannukset ovat sangen vähäiset sen jälkeen, kun se on saatu toimintakuntoon. Jos laskettaisiin muut kaupungin kustantamat liikuntakulut, niin eipä siellä kärkipaikkaa pitäisi uimahalli.
Pelkästään keskusurheilukentän ylläpitokustannukset / v. ovat mittavat, puhumattakaan jalkapallokentän tekonurmikentästä tai pesäpallostadionista.
Todellinen käyttäjämäärä näille on melko pieni, jos ei lasketa huoltojoukkoja mukaan.
Virtuaali jumppa Ähtärissä joka on kovassa käytössä.
Poreet Suomen kovimmat.
Edullinen perhelippu 20 e.
Hyvä ja paras.
Alavudella sarja paskaaja
Samat virtuaalijumpat Alavudella ja joka pitäjässä. Ähtärin perealtaan vesi on liian viileää ja poreet heikkoja.
Ei ole höyrysaunaa, ei muutakaan.
Syö hernekeittoa ja tuota itse kunnon poreet.
2 astetta lämpimämpää kuin Alavus ja yhden asteen lämpimämpi kuin Alajärven vedet
Mitä te voitatte tuolla valehtelulla sairasta porukkaa.🤮
Eikö kylpylän voisi siirtää lähemmäksi leirintäaluetta
Täälä kitisijät eivät edes käy Ähtärin Loiskeen poreissa. Eipä noita mikään vesi missään edes rentouttaviin.
La ilta oli täynnä ja vesi Ähtärissä lämpimämpää kuin Alavudella.
Eikä tarvii pelätä paska kääkky uidessa jysähtää hampaisiin.
Alavudella on niin..
Aukiolo ajat on jatkuva ongelma.
Miksi ei esim lauantaina voi olla auki koko päivää tai ainakin jo klo 12.00.
Lapsiperheet pääsisi paremmin..
Virtoilta käy perheitä paljon
Tuskin siellä muu oli täynnä kuin se ylipieni pukuhuone?
Eikös loiske aukea 12.00 lauantaisin vai olenko väärässä.
Sunnuntaisin 15-18 ja oliko peräti maanantait kiinni. 😂
Kato nyt ettet vaan ite paskoo Ähtärissä💩
Loiske täynnä tenahousuisia eläkeläisiä, on vain ajan kysymys koska siellä saa kellua paskan joukossa.
Tai niien Tenojen?
Ja uintiaika kunnan uimahallissa 2h!! Mitä vittua, varmaan ainoa Suomen kunta joka ilmoittaa että maksamalla pääsymaksun saat olla paikalla vain rajatun ajan!
Oletko koskaan käynyt uimahallissa?
Yleisin käytäntö on, että yhdellä maksulla uintiaika on yhteensä 2 tuntia.
Höpö höpö, ei ole muualla aikarajoitteita kunnan uimahalleissa.
Ajatelkaa 120 kiloinen lähes liikuntavammainen tuleeko joka poimu vartalosta pestyä kunnolla ennen altaaseen menoa , ajatelkaa .
Vittu että oot typerä.vesi on heillekin ainoita paikkoja missä voi liikkua.helvetin hyvä että sinä pysyt pois idiootti ajatuksinesi.