Miten se nyt oli, muistuttakaa kun en ole ihan varma asiasta; Siis Suomen naisethan ovat olleet kestomenestyjiä kiekossa, mutta kunnon voke ryminällä, pöyristymisillä ja voimaantumisilla laitettiin voittava valmentaja viime vai edellisvuonna vaihtoo?
Nyt on hyvä ynnäillä lopputulosta, ollaan iloisesti menossa karsintoihin, ei taida rakennekynnet kestää tän pulkka liu-un hiljentämistä.
KIekko-naiset.
3
152
Vastaukset
- Anonyymi00001
Joo, ei nais joukkue lajeissa ole hyväksi, jos valmentaja nössö. Nykyään "tähdet" on olevinaan niin tietäväisiä, että savustavat vaativat valmentajat vittuun. Mikä on valitettavan tyypillistä nais valtaisissa yhteisöissä.
U18 huorat ei osaa edes luistella. Miten vitussa tuollaiset voi olla ikäluokkansa parhaat ja mm kisoissa. Tsekki matsi oli aivan kauheaa katsottavaa ja jenkki peli surkein ottelu jonka nähnyt.- Anonyymi00003
Kenen valmentajaan viittaat? Jos viittaat Mustoseen niin olen eri mieltä kanssasi sillä Mustonen ihan itse itsensä savusti ulos sieltä .
- Anonyymi00002
Peruslihapäisyyttä lisää meininkeihin ja semmoista typerää öyhkämöyhkää, niin eiköhän menestystä ole taas luvassa. Laji kuin laji.
Muut kehittyy myös kilpailussa, ei Suomi aina saa pronssia, vaikka joskus vahingossa auennut tie jopa hopeaankin?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110845- 408097
- 1235211
- 693538
- 1123538
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi343498- 613390
- 333137
- 532474
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak341976