KIekko-naiset.

Anonyymi-ap

Miten se nyt oli, muistuttakaa kun en ole ihan varma asiasta; Siis Suomen naisethan ovat olleet kestomenestyjiä kiekossa, mutta kunnon voke ryminällä, pöyristymisillä ja voimaantumisilla laitettiin voittava valmentaja viime vai edellisvuonna vaihtoo?
Nyt on hyvä ynnäillä lopputulosta, ollaan iloisesti menossa karsintoihin, ei taida rakennekynnet kestää tän pulkka liu-un hiljentämistä.

3

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Joo, ei nais joukkue lajeissa ole hyväksi, jos valmentaja nössö. Nykyään "tähdet" on olevinaan niin tietäväisiä, että savustavat vaativat valmentajat vittuun. Mikä on valitettavan tyypillistä nais valtaisissa yhteisöissä.

      U18 huorat ei osaa edes luistella. Miten vitussa tuollaiset voi olla ikäluokkansa parhaat ja mm kisoissa. Tsekki matsi oli aivan kauheaa katsottavaa ja jenkki peli surkein ottelu jonka nähnyt.

      • Anonyymi00003

        Kenen valmentajaan viittaat? Jos viittaat Mustoseen niin olen eri mieltä kanssasi sillä Mustonen ihan itse itsensä savusti ulos sieltä .


    • Anonyymi00002

      Peruslihapäisyyttä lisää meininkeihin ja semmoista typerää öyhkämöyhkää, niin eiköhän menestystä ole taas luvassa. Laji kuin laji.

      Muut kehittyy myös kilpailussa, ei Suomi aina saa pronssia, vaikka joskus vahingossa auennut tie jopa hopeaankin?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2252
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      222
      2127
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      119
      1441
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      17
      1196
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1061
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe