Miten se nyt oli, muistuttakaa kun en ole ihan varma asiasta; Siis Suomen naisethan ovat olleet kestomenestyjiä kiekossa, mutta kunnon voke ryminällä, pöyristymisillä ja voimaantumisilla laitettiin voittava valmentaja viime vai edellisvuonna vaihtoo?
Nyt on hyvä ynnäillä lopputulosta, ollaan iloisesti menossa karsintoihin, ei taida rakennekynnet kestää tän pulkka liu-un hiljentämistä.
KIekko-naiset.
3
150
Vastaukset
- Anonyymi00001
Joo, ei nais joukkue lajeissa ole hyväksi, jos valmentaja nössö. Nykyään "tähdet" on olevinaan niin tietäväisiä, että savustavat vaativat valmentajat vittuun. Mikä on valitettavan tyypillistä nais valtaisissa yhteisöissä.
U18 huorat ei osaa edes luistella. Miten vitussa tuollaiset voi olla ikäluokkansa parhaat ja mm kisoissa. Tsekki matsi oli aivan kauheaa katsottavaa ja jenkki peli surkein ottelu jonka nähnyt.- Anonyymi00003
Kenen valmentajaan viittaat? Jos viittaat Mustoseen niin olen eri mieltä kanssasi sillä Mustonen ihan itse itsensä savusti ulos sieltä .
- Anonyymi00002
Peruslihapäisyyttä lisää meininkeihin ja semmoista typerää öyhkämöyhkää, niin eiköhän menestystä ole taas luvassa. Laji kuin laji.
Muut kehittyy myös kilpailussa, ei Suomi aina saa pronssia, vaikka joskus vahingossa auennut tie jopa hopeaankin?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022