Datakeskuksia lisää?

Suomessa on kymmeniä datakeskuksia, ja niitä on näillä näkymin tulossa kymmeniä lisää. Tämä uhkaa nostaa pörssisähkön vuosittaista keskihintaa jopa kymmenen prosenttia, arvioidaan selvitysmies Veli-Matti Mattilan tiistaina julkaistussa raportissa.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011605409.html
4106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näidenkö takia suunnitellaan nyt uutta tehomaksua kuluttajille??

Äänestä

NE TULEVAT NOSTAMAAN KAIKEN SÄHKÖN HINTAA!
EI VAIN PÖRSSISÄHKÖN…

Äänestä
  • .

    Äänestä

: )))
Ei voi kun nauraa.
Lisää näitä netti, digi, pas..ansuolto, mielipidekontrolli, Al :n riehuntakeskuksia, jotta meitä voitaisiin ohjailla tarkemmin, kuluttamaan paljon ja oikein, ajattelemaan vähän ja ohjatusti. Ja kaiken lisäksi kaiken tämän sähköisen ohjaamisen, manipuloinnin maksamme.. da daa.. me itse!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa on kymmeniä datakeskuksia, ja niitä on näillä näkymin tulossa kymmeniä lisää. Tämä uhkaa nostaa pörssisähkön vuosittaista keskihintaa jopa kymmenen prosenttia, arvioidaan selvitysmies Veli-Matti Mattilan tiistaina julkaistussa raportissa.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011605409.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu