Venäjän turvallisuusneuvoston johtaja Sergei Shoigu tuomitsee kaikki yritykset sekaantua Iranin sisäisiin asioihin. https://yle.fi/uutiset/lyhyesti/74-20203865
Jaahas 😅🤣😂
Shoigu hyvin vihainen
5
95
Vastaukset
- Anonyymi00001
Pakkohan se on olla vihainen, kun Kremlin korkeimassa tornissa on auki olevia ikkunoita.
- Anonyymi00002
Mutta kannattaa kaikkia yrityksiä sekaantua Ukrainan sisäisiin asioihin, sen lisäksi että kannattaa mahdollisimman monen ukrainalaisen tappamista.
Barbaariset ryzzänaZit ovat aivan omaa luokkaansa barbaarisuudessaan.- Anonyymi00004
Ovat kuitenkin pian yksin. Trump pudottelee Venäjän liitolaisia yksi kerrallaan näyttämöltä. Maduro, Khamenei...whos next?
- Anonyymi00003
Shoigusetä on hyvin vihainen.....
Sanoo kohta että Voi jehna! - Anonyymi00005
Koneinsinööri , marsalkka Shoigu, Sergei on hyvin vihainen, jos joku rikkoo kansainvälisiä lakeja ja puuttuu Iranin sisäisiin asioihin, joihin kuuluu mm. mielenosoittajien tappaminen.
Shoigu, Sergei on marsalkka, sikäläisen mittapuun mukaan.
Vieläpä etevä marsalkka, sikäläisen mittapuun mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1296441Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie726328Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766225Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3474016Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532452Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62379Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 131359
- 1901156
- 64980