Usa naapurina oudompi, kuin Venäjä.

Buduštšeje, futūrum, future. Tulevaisuus näyttää, mutta nykyhetkellä Usan toimet on täyttää sekoilua.
Trump kaikkea. Poistuminen Natostakin, ihmetyttää. Olen oikein "Äimän käkenä" mitä lie tarkoittaakaan.
256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Äimän käkenä".
Trump 1vrk Ugr sota loppuu. Orpo Purra 100 000 työpaikkaa.

Äänestä

Presidentillä on siellä liikaa valtaa, mutta toisaalta muutamakin kongressin jäsen pystyy häntä jarruttamaan, kunhan ovat omasta puolueesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Buduštšeje, futūrum, future. Tulevaisuus näyttää, mutta nykyhetkellä Usan toimet on täyttää sekoilua.
Trump kaikkea. Poistuminen Natostakin, ihmetyttää. Olen oikein "Äimän käkenä" mitä lie tarkoittaakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu