Se on noussut tapetille koska Teemu Keskisarja piti aiheesta luennon historian valossa.
Luento on aiheuttanut valtaisan myllerryksen mediassa ja kirjaston ulkopuolellakin 30 kommunistia huusi raivokkaasti natsirasistifasistisikaa!
Olisihan Teemu toki voinut luennoida myös kommunismin loistavasta historiasta mutta aihe oli nyt tämä.
Nykypäivän reaalimaailmassa asiaa voi toki kysyä vielä elossa olevilta Australian aboriginaaleilta kuinka maahanmuutto on vaikuttanut heidän elämäänsä.
Väestönvaihto on nyt tulikuuma aihe Suomessa...!
6
213
Vastaukset 6
- Anonyymi00001
Siperiassa on väestönvaihto toteutunut. Onhan tuo aikaisemminkin ollut mongoolien asuinaluetta vaan nyt on väestö vaihtunut kiinalaisiksi. Ei Siperiassa ole enään venäläisiä.
- Anonyymi00002
Mikähän siinä väestönvaihdossa sitten kestää kun Viki sua ei oo vieläkään saatu vaihdettua.
Sä kun et kuulu Suomeen.Rakas ystäväiseni on aina herkkänä katsomaan kirjoitelmiani.
Toki se herkistää ja mieltäni avartaa.
Tuo tuhma V-sana eli väestönvaihto on nyt tapeeetilla ja mikäs siinä.
Australian aboriginaaleilta ja eskimoilta voisi kysyä kuinka maahanmuutto on muuttanut heidän elämäänsä.
Pohjois-Amerikassa tuskin puhuttiin aikoinaan englantia ja ranskaa eikä Etelä-Amerikassa espanjaa ja portugalia?
Meidän sukuhaaramme tulivat joiltain aroilta ja ajoimme mustakulmaiset ihmiset pohjoiseen jossa ei pitänyt olla elämän edellytyksiä.
He selviytyivät ja nyt heitä kutsutaan lapphalaisiksi... 😊💕- Anonyymi00003
ViktorAtaman kirjoitti:
Rakas ystäväiseni on aina herkkänä katsomaan kirjoitelmiani.
Toki se herkistää ja mieltäni avartaa.
Tuo tuhma V-sana eli väestönvaihto on nyt tapeeetilla ja mikäs siinä.
Australian aboriginaaleilta ja eskimoilta voisi kysyä kuinka maahanmuutto on muuttanut heidän elämäänsä.
Pohjois-Amerikassa tuskin puhuttiin aikoinaan englantia ja ranskaa eikä Etelä-Amerikassa espanjaa ja portugalia?
Meidän sukuhaaramme tulivat joiltain aroilta ja ajoimme mustakulmaiset ihmiset pohjoiseen jossa ei pitänyt olla elämän edellytyksiä.
He selviytyivät ja nyt heitä kutsutaan lapphalaisiksi... 😊💕Jaa että nyt siellä amerikoissa ei olekkaan ollut niitä Tartaaneita rakentelemassa tunneleita vaan ihan vain paljasjalkaisia Intiaaneja?
- Anonyymi00004
Ei tuo Teemukaan kaikkea tiedä, mutta jotain sinne päin kuitenkin. Ko. tapahtumat lähti liikkeelle jo 12 000 vuotta sitten. Valitsimme demoni-taustaisen Jahven ihmiskuntaprojektin vetäjäksi tarkoituksella vaikka tiesimme, että epäonnistuminen on ei varma mutta todennäköinen. Heti aloitus meni pieleen ...tapahtumat eivät pysyneet Jahven hanskassa. Jahve panikoi. Paniikissaan hän kutsui apuun entisiä Maan asukkeja, jotka olivat menettäneet Maan mullistuksissa fyysiset kehonsa ja joitten sielut jäivät vaeltajiksi maailmoihin ilman kotiplaneettaa. Nämä suurpetoliskot ottivat Jahven kutsun vastaan ja tulivat ei-fyysisinä Maaplaneetalle ...heillä oli kana kynittävänä, koska he pitivät Maan ihmisiä tunkeutujina heidän kotiplaneetalleen
Kaikella on hintansa. Jahvella oli määräaikainen 12 000 vuoden hallintokausi. Jahven ja suurpetoliskojen eli reptiliaanien kesken tehty sopimus piti sisällään sen, että kun Jahven hallintokausi (2012) päättyy, niin ihmiskunnan hallinta siirtyy reptiliaaneille. Nämä veijarit olivat 4D-taajuudessa eli kerrosta ylempänä kuin 3D-Maan elämä, siksi näkymättömiä ihmisille. Ne asustivat tunneleissa ja päätukikohta oli Kuussamme.
Reptiliaanien omalle hallintokaudelleen tekemä ohjelma on tunnettu äNWeeOo-ohjelma. Se piti sisällään esim. ...yksi valtio koko planeetan alueella ...tietty pieni eliitti, jota 500 miljoonaa ihmis-orjaa palvelee ...ei muita ihmisiä planeetalla. Tämä oli suunnitelma, joka olisi jo nyt voimassa, mutta suomalaisuuden keskuudessa piilossa asuva kalevalainen heimo torppasi tuon ohjelman toteutuksen ...heillä oli kyky ja voima torpata ohjelma kenelläkään muulla sitä ei ole ollut.
Vallansiirron valmistelut aloitettiin jo varhain. Tärkeimpänä on ollut kuitenkin kasaariheimon liittoutuminen reptiliaanien kanssa 700-luvulla ...heistä tuli ns. likaisen työn tekijöitä ihmisten keskuuteen. Venäjä pirstaloi kasaariheimon, joka levisi pääosin Eurooppaan ja Yhdysvaltoihin. Kasaarit ovat vahvoja taustajohtajia Briteissä, Usassa ja Ruotsissa. Viimeiseen asti kasaarjohtoiset valtiot ovat yrittäneet tuhota kalevalaisia, koska he ovat tienneet, että heidän suunnitelmansa torppaajat asuvat Suomessa ...keitä he ovat ja kuinka paljon heitä on, sitä eivät tiedä, siksi koko Suomi on ollut tuhonnan keskipisteessä em. valtioiden toimesta.
Ruotsi satoja vuosia syöttänyt Idän karhun kitaan. Usa-kasaarit perustivat Neuvostoliiton ja hyökkäsivät 1939 ...ei onnistunut idän suunnalta. Kolmas tuho-yritys; Britit ja Eu ...kansallisvaltioiden lopetus ja matutus suomalaisuuden ja kalevalaisten suunnitelman torppaajien hävittämiseksi.
Länsi on myöhässä, kaikki on viety loppuun; äNWeeOo- ohjelma on mitätöity ...näkyvillä on vielä jälkimainingit ...iso laiva kääntyy hitaasti, mutta kääntyy kuitenkin.
Pitkä tarina tuli, mutta empä osannut tätä lyhyempänä kertoa!Lämmin kiitos hienosta kirjoituksesta...!
Tästä näette tuon Teemu Keskisarjan luennon kokonaisuudessaan. Oliko tuo nyt aiheuttamansa kohun arvoinen:
https://www.youtube.com/watch?v=7OgV674K2p8
Kun Teemu nousi eduskuntaan niin lähetin hänelle onnitteluviestin josta minua kiitti.
Jos haluatte lähettää viestejä kansanedustajille niin tässä on osoite:
[email protected]
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251868- 126851
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267480Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 9456
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31435Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9429- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395
