Torikeskus tarjoaa yrittäjälle kahvilapaikkaa vuokralle.
Onko sillä muka jotain kauppoja vielä? Eikö se joku pizzamies just lehdessä valittanut, kun on hiljaista.
Miksiköhän edellinen kahvilanpitäjä lopetti, jos olis ollut kannattavaa toimintaa?
Torikeskus
17
539
Vastaukset 17
- Anonyymi00001
Sarajärvi on itse pitänyt siinä kahvilaa jonkinaikaa mutta ei taida kannattaa.
Ja sehän on nykyään toimistokeskus eikä kauppakeskus.
Paikka kuoli aika tarkalleen sillä hetkellä on pysäköinti muuttui maksulliseksi.
Seinäjokinen ei pysäköinnistä maksa jos muualla on ilmainen parkki.- Anonyymi00003
Höpö höpö Korona oli suurin syy että se nainen lopetti Sarajärven syytä lopettamiseen en tiedä
- Anonyymi00017
Väärin. Ei ole yhden syyn takana nämä asiat. On olemassa nopeita pikaratkaisuja jotka osaltaa pahensivat keskustan autioitumista, mutta suurin syy on hidasvaikutteinen ja oleellisin: internet
Minkäs sille mitään mahtaa kun jengi käy ensiksi kivijalkaliikkeessä näpelöimässä ja testaamassa tuotteita ja sitten tilaa ne illalla netin kautta halvemmalla? Tuo ongelmahan ei ole vieläkään poistunut kokonaan. Tähän kun lisätään vielä se että kaupat ei enää pidä kovin kummoisia varastoja niin AINA joudut prkl tilaamaan tavaran vaikka kävisitkin liikkeessä asioimassa.
Vain jotkut hyvin myyvät bestseller tusinatavarat löytyvät heti hyllystä mutta loput pitää tilata ja odotella. Ja arvaattekos missä yritysten varastot nykyään sijaitsevat? Järjestäin kaikki on Ruotsissa. Ei Suomella mene kyllä kovin hyvin kun edes puolikylmää elotonta hallia ei pystytä pitämään omien rajojen sisäpuolella.
Romahdus on alkanut aikaa sitten, hitaasti se etenee niinkuin internetin syöpä. Nyt ei enää ole tästä paluuta.
- Anonyymi00002
Kävi ideaparkissa ostoksilla, askelmittariini tuli 4700 askelta ja 2890m.
Ei tarvinnut enää kävelylle lähteä.
Kaksi kärpästä samalla iskulla. - Anonyymi00004
Höpö höpö Korona oli suurin syy että se nainen lopetti Sarajärven syytä lopettamiseen en tiedä
-------------
Koronako on vieläkin syynä ettei kukaan enää käy Torikeskuksessa?
Ilmainen parkkeeraus vetäisi sinne väkeä. - Anonyymi00005
Eikö se ole nykyään toimistokeskus, luulisi että lounaiden syöjiä olisi arkisin.
- Anonyymi00006
Suurin osa toimistoväestä on osuuskauppalaisia. Kai niillä on omat eväät.
- Anonyymi00007
Hiljaista on epstorinkin kahvilassa ollut. Mutta eipä siellä ole enää juuri liikkeitäkään.
Pari kertaa olen siinä silmälasiliikkeessä joutunut käymään ja samalla todennut, että paikka on aika kuollut - Anonyymi00008
Torikeskuksen kahvilassa oli vielä silloin paljon väkeä, kun pöydissä sai polttaa tupakkaa. Voisiko ne tuhkakupit laittaa takaisin.
- Anonyymi00010
Pihalle : D
- Anonyymi00018
Ei kukaan enää polta. Hyvin on valtion tupakka-toimet pureneet :)
- Anonyymi00009
Älä vaan avaa torikeskuksen mitään ei sielä enää ketään käy.
- Anonyymi00013
Joo tyhjää tilaa vaan on
- Anonyymi00011
Onko se kiinalainen lounaspaikka vielä siellä alakerrassa? En ole Idesparkin valmistuttua käynyt kun siinä välikön pankkiauutomaatilla. Vaikka asun n.300 metrin päässä.
- Anonyymi00012
Inhan se kiinalainen siellä vaikkei siellä ole enää 90-luvun jälkeen tullut käytyä.
Oli ensimmäinen aasialainen paikka Seinäjoella ja ruoka hyvää.
Mutta kin niillä ei ole buffettia vaan pitää tilata kallist ruokaa menulöta niin ei
ole enää tullut käytyä.
- Anonyymi00016
Seinäjoen keskustassa sijaitseva kauppakeskus Torikeskus muuttuu 200 oppilaan alakouluksi.
https://yle.fi/a/74-20211190 - Anonyymi00019
Sinne vaa vuakralaaseksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133711Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois184620Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23617Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45617Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars94573- 56570
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102510- 40495
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59485