Simpsiölle uusi tie

Kyllä simpsiölle pitää ehdottomasti tehdä uusi tie. Eihän tuota vanhaa tietä viitsi mennä sinne laskettelemaan. Kyllä sillä simpsiön kannattavuus nousee.
17393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Etenkin Seinäjoentieltä on vedettävä viivottomella lyhin mahdollinen tie Kerkkään, eikä oikotie Vaasantieltäkään pahaa tekisi.

Äänestä

Nämä meidän virkamiehet ei kyllä ole penaalin terävimpiä kyniä.

1Äänestä
  • Ehkä toimittajan juttu ei ollut parhaasta päästä. Tie vaan yksi asia.

    Äänestä

  • Mutta parhaita käyttämään välikäsienkautta omille harrastuksille. Saattepa nähdä kun tuo keskipisteen rakennus asiat on kaikki edes yhdellekertaa selvitettynä, ketkä olivat ne verorahojen edunsaajat.

    Äänestä

Mitä järkeä Eikö yks tie riitä sinne nyppylälle.

Äänestä

Voi voi onko noilla järki kadonnut kokonaan tie ja vielä uutta tonttia haaveilevat onko sinne mikä tehtiin mikä sienimetsä niin noussut yhtään lomamökkiä saisivat nyt sinne edes jotain rakentajia

Äänestä

Ei keksitä mitään parempaa kohdetta verorahoilla. Paitsi tietysti toinenkin uimahalli 🤭

Äänestä

Kyllä uusi tie pitää teherä tai kaks ja molemmat 4 kaistaisena

Äänestä
  • Metro niin kaupungin kahvilaan pääsee paremmin.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Metro niin kaupungin kahvilaan pääsee paremmin.

    Sitä ehdotti jo Kimmo Karttunen kauan sitten.

    Äänestä

Toivottavasti Greenbeezy köyttää itsensä puihin ja koneisiin.

Äänestä
  • Enempi taitaa olla merkitystä asuinalueilla ja golfkentällä.

    Äänestä

Ja tuet pois Rengonharjulta ja rakennetaan oma kansainvälinen lentokenttä, vähintään 5 kiitorataa että pikkuusen pramiee kun Helsinkivantaa. Kyllä sitten varmasti kaikki britti- ja muut euroopan turistit tulisivat sankoin joukoin ihmettelemään tuota maailman 8. ihmettä, simpiön nyppylää ja sen juurella komeilevaa kolmen miljoonan kerkkää.

Äänestä
  • ökytalo jätetty tekemäti. kunnostettu terveys keskus . Hjeletti ei pysty pöndeltä kysyä miten meni omasta miälestäs

    Äänestä

Se uus tie pitää olla ainoastaan Virkiän jäsenille, puomi siihen ja vain Virkiän kortilla puomi aukeaa. Rahvaat käyttäkööt vanhaa kuoppaista tietä.

Äänestä
  • Saa ja pitää käyttää, mutta maksua vastaan. Näin saadaan tie ilmaiseksi.

    Äänestä

Tuleeko se hiihtoputki

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä simpsiölle pitää ehdottomasti tehdä uusi tie. Eihän tuota vanhaa tietä viitsi mennä sinne laskettelemaan. Kyllä sillä simpsiön kannattavuus nousee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu