HUOMIO !!! TÄRKEÄ EHDOTUS !!! : ALOITTAKAAMME SE MAAILMANKANSALAISSOTA !!!

Anonyymi-ap

Niin. Lännestä uhkana digitalisoituva ja mahdollisesti samaan tahtiin tai kenties tavalla tai toisella yhä enemmän totalitarisoituva kapitalismi ja oikeistofasismi. Idän suunnalta uhkana se sama mutta myös muut suurvallalliset Venäjä, Kiina, Intia, jne. uhat ja myös muut kulttuurilliset aasialaiset ja muutenkin Euroopasta poikkeavanlaiset kulttuurit ja arvot.

Joten josko lähtisimmekin Suomen-maasta me vasemmistolaiset ja työläiset, toivottavan mahdollisesti vaikka edes ruotsin ja saksan vasemmistolaiset liittolaisina tai oikeastaan, ettei jäätäisi rajalliseksi alueeksi ja akseliksi jota vastaan muut liittoutuu ja hyökkää, niin mieluiten laajemmin koko euroopan vasemmistolaiset ja työläiset liittolaisiksi mukaan saaden, aloittamaan Se Maailmankansalaissota tai mahdollisesti Kolmas Maailmansota, niin mennään ja tapetaan vaikka koko maailman kusipäät ja idiootit.

Viekää viestiä eteenpäin kaikkialle koko siihen maailmaan ja alueelle josta liittolaisia haluamme !!!

Yrittäköön laki ja oikeus sitten tuomita jos edes kiinni saa ja tuomitkoon Jumala miten haluaa, jos ihmisinä välitämme enemmän omasta tavasta tehdä asiat !!!

1

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ja mitä tärkeintä ja mahtavintahan voisi olla muun maailman ELIMINOINTI JA ANNIHILOINTI ja sen jälkeen jäljellä olevassa maailmassa ja yhteisössä rahan pätemisen lopettaminen, melkein niin kuin länsi-rooman lakkautumisessakin aikoinaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      47
      5065
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      63
      2855
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      267
      1281
    4. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1104
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      1084
    6. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1075
    7. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      128
      1038
    8. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      1004
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      141
      944
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      904
    Aihe