Minun kanssa nyt muodostaa? Kun en oijein ymmärrä.
Minkälaisen suhteen haluat
Anonyymi-ap
30640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Suhteettoman
En mitään
Ei sun kanssa voi muodostaa suhdetta kun sulla ei ole kypsyyttä ymmärtää mitä se tarkoittaa käytännön-, lojaaliuden- ja tunteiden tasolla ja miten kaikki toimintasi vaikuttaa muihin.
Oonko vaikuttanut siltä että haluan suhteeseen?
Good one 😬
Ystävyyssuhteen. Henkisesti ja fyysisesti niin läheisen, kuin se tässä tilanteessa on mahdollista.
n>m
Älä revi stressiä meistä, se menee niin kuin sen on tarkoitettu menevän tai niinkuin me laitetaan se menemään. N->M
Moikailu ois aika kiva. 🖐
Ai mokailu, no sen osaat jo.
Jonkun verran on tullu kyllä mokia...🌛💫✨
Siinä lukee moikailu MOI-kai-lu. Sori pyörryin aiemmin ja olin siitä toipumassa niin en jaksanut ihan pääsiaukomista lukea. Nytkin päähän särkee ja käteen sekä jalkaan koska löin ne siinä kaatuessa lattiaan kävi sellainen moka. Eli kauniita unia sinullekin.
Sekä nyt on niin ilmeisesti se kirjoitetaaan moikkailu. Mut niinkuin ymmärrät varmaan en osaa edes kirjoittaa.
Haluan sun vaimoksi💘✨💍
Sellasen missä on vaan minä ♥️ sinä, eikä mitään muita naisia, tai miehiä.
Sellainen, missä on rajaton määrä haleja ja rapsutuksia. Kosketuksia ja suudelmia.
Sellainen, että voi yhdessä tehdä ja kokea asioita. Ja ihan vaan olla toisen lähellä.
Sellainen, että voi puhua ihan mistä vaan. Voi nauraa ja voi itkeä. Välillä vähän riidellä, toivottavasti viisaasti.
Sellainen, missä on turvallinen olla ja on luottamusta ja arvostusta toista kohtaan.
Minä haluaisin lapsia, en tiedä haluatko sinä. Mutta minä olen jo aika vanha... En tiedä voinko ikinä saada lapsia ja se masentaa mua. Ja nyt minä taas itken.
Mä haluan sut vaan ja lapsia tulee, jos niin on tarkoitettu❤️
Mutta masentaa kuitenkin, jos ei tule... 😞
Parasta on elää tätä hetkeä, menneisyys on jo mennyt, tulevaisuus ei ole vielä alkanut. Ihmisen parhaita ominaisuuksia ovat: rehellisyys, luotettavuus, aitous, avoimuus, herkkyys, tunteellisuus. Silloin haluaa olla toisen lähellä, haluaa koskettaa, haluaa nauttia kaikilla aisteilla, haluaa sitoutua, haluaa antaa enemmän kuin ottaa, haluaa ymmärtää ja oppia. Silloin kun yhteys muodostuu henkisellä ja fyysisellä tasolla, ihminen voi kokea kauneinta mitä luonto voi tarjota. Mitä lapsiin ja perheen muodostukseen tulee, siihenkin on olemassa monenlaisia ratkaisuja jos sellaiseen päädyttäisiin.
Voihan aina adoptoida...
Niin voi, mutta minä haluaisin kokea sen kaiken. Raskauden yms. Ei se adoptio ole sama asia...
No ei ehkä olekaan. Oot ihan oikeessa
Noin juuri minä äkin ajattelen suhteesta. Hän ei ajatellut.
Sivusta
Joo varmasti nimenomaan hän jota mietin ajatteli noin
Mutta ei tehnyt asioita mitä tuossa sanotaan
Vaan päin vastoin suunillee
Hänelle sanoisin nyt että:
Olisiko aika olla sanojen muttainen myös käytännön tasolla eikä vain
haaveilla ja höpötellö ?
Aloittaa siitä että :
Järjestää oma käytäntö ensin ekana
sille tasolle että voi haaveita toteuttaa
Eikö vain ajatella ja haaveilla .
Tai vaihtaa unelmat sellaisiin jotka voi saavuttaa aidosti ja oikeesti ....
Sivusta
Parisuhteen 🥺
No semmosen, tiedäthän, pitelen sua, silittelen sua ja hoidan sua ja suukottelen sua ja kerron...
Ei tässä mun haluamisella ole mitään väliä. Me ollaan työkavereita.
Joku kolmisin varmaan sopis sulle parhaiten 🤔
Hellän toisiamme tukevan rakkaussuhteen!
Anna mulle ihan mitä vaan haluat. Siis hän.
No ainakin sellaisen jota ei tarvitse kysellä suomi24 palstalla. Kommunikointi muutoin kuin täällä on toivottavaa. Ja suhteesta mitä se on tai voi olla, voidaan jutella sitten yhdessä kun nähdään. Jos nähdään joskus.
Mä olen sen nyt päättänyt ja sisäistänyt lopulta, että joku muu on mulle tarkoitettu paremmin ja jos olisi hänen kanssa jotain tullut niin monia vuosia sitten jos olisi ollut tullakseen.
Ikää tulee koko ajan lisää ja elämä ei ole loputonta.