Miko Brgbom 100 000 uutta tuöpaikkaa
https://www.youtube.com/watch?v=NL0IWt-hz0Q
100 000 uutta työpaikkaa
9
140
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei varmaan makseta mitään palkkaa?
- Anonyymi00002
Pitäskö maksaa?
- Anonyymi00003
Purra: Orjuus voimaan niin tulee töitä.
- Anonyymi00004
Tolla hörökorva pellellä paljon lupauksia ja vähän tekoja.
- Anonyymi00005
Persujen puhuva papukaija.
- Anonyymi00006
Eipäs herjata papukaijoja. Ne ovat herkkiä eläimiä joilla on sentään todettu olevan jonkinlaista älyä. Pitäisikö tehdä eläisnsuojelu ilmoitus ?
- Anonyymi00007
Voi taivahan taatto tuota Miko-pojan esitystä.
Minulle jäi epäselväksi, onko siinä kysymys persuhuumorista vai persuhurmoksesta.
Tässsä sama esitys normaalinopeudella, vaikka seki vaikuttaa nopeutetulta.
https://www.youtube.com/watch?v=ru_1ZEqnJZA - Anonyymi00008
Miko menee nyt vaan takaisin maali- ja tinneriastioiden pariin. Paskanpuhuja on näyttönsä antanut ja kelvottomaksi on nöösipoika osoittautunut.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/heikki-ranta/puhuiko-miko-bergbom-totta-senaatintorilla/ - Anonyymi00009UUSI
Persun ei tarvitse olla valehtelija, mutta se tekee puoluetoiminan helpommaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877