USA turvallisuusvirasto turvassa medialta

Anonyymi-ap

Trump on ilmoittanut turvallisuusviraston asiat käsitellään suljettujen ovien takana ja päätösistä ei anneta julkilausuntoja

22

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Median ei kuulu tietää kakista Yhdysvaltojen sisäsitä asioista

    • Anonyymi00002

      Hyvä päätös olla aiheuttamasta kohua.

    • Anonyymi00003

      Trump osaa rauhoittaa tilannetta mikä on syntynyt median ja Valkoisen talon välillä

    • Anonyymi00004

      Mistä ihmiset tietävät onko tuomio toteutunut!?

      • Anonyymi00005

        Siviilien ei kuulu tietää kuka on väärässä kuka oikeassa.


    • Anonyymi00006

      Täytyy sanoa tähän puolustukseksi että Suomi oli oikeassa Neuvostoliitto hyökkäsi Suomeen

      • Anonyymi00007

        Hyvä mitä muutakaan ihmiset voisivat vaatia.


    • Anonyymi00008

      Trump jos kukaan tietää mitä Yhdysvaltojen turvallisuus vaatii ja kuka uhkaa vesittää tavoitteet.

      • Anonyymi00009

        Median verikoirat


    • Anonyymi00011

      Medialta jos keneltäkään on evättävä mahdolisuus päästä tekemään juttuja turvallisuusviraston sisäisistä asioista vakka nämä tapahtuisi jukisesti

    • Anonyymi00012

      CNN on syöpä Trumpin Amerikassa

      • Anonyymi00013

        CNN uhkaa jo Trumpia Euroopassa.


      • Anonyymi00014

        CNN on sotkeutunut sisä- ja ulkopolitiikassa


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00014 kirjoitti:

        CNN on sotkeutunut sisä- ja ulkopolitiikassa

        Onko tämä CNN ulkopuolinen toimija Yhdysvalloissa


    • Anonyymi00016

      CNN ei ole mitään hyvää sanottavaa Yhdysvalloista ei sanakaan.

    • Anonyymi00017

      Tuo Trumpin Laki ja Järjestys! projekti kannattajiensa mielialankohottamiseksi on hämärtänyt amerikkalaisilta paljon asioita. Esim. sitä että myös Obama käytti ICE-yksikkö omissa siirtolaisten käännyttämisprojekteissaan, ICE on siis ollut jo vuosia olemassa, ei ole Trumpin perustama yksikkö.

      mm. Obaman on sanottu karkoittaneen/käännyttäneen 1milj siirtolaista, mutta tilasto kasvoi kun käännyttämiset laskettiin mukaan karkoittamiseen. Obama hoiti asian toisin, ja silloin paikalliset viranomaiset, järjestöt, jopa siis demokraattiset toimivat yhteistyössä ja hakivat itse aktiivisesti laittomia siirtolaisia, kaikki tapahtui rauhallisessa yhteistyössä.

      Biden heilautti tilanteen päästämällä maahan 1milj siirtolaista, jotta saisi äänestäjiä taakseen, vastakkainasettelua, kun korostivat heitä, aika moista palloilua ko.ihmisryhmän kustannuksella, ja Trump yrittää heilauttaa toiseen suuntaan, mutta tuolla näytön omaisella toiminnalla varmaan todelliset saavutukset luetaan tuhansissa.

      Nyt kun vastustajat ovat woke-ideologian alaisia, ovat he siinä ideologian vallassa estämässä periaatteena että värillisiä on suojeltava, kyllä mielivallalta, mutta ei varmaan kokonaisuutta ajatellen vastuusta ja rikkeistä maan lakien, yhteiskuntajärjestys huomioon ottaen.

      Tuosta woke-ideologiasta oli HS pieni maininta (eräs tutkija oli peloissaan tuon omaksuneen yliopistoväen suhteen, ilmeisesti erityisen herkkä aihe) että vasemistosiipi olisi valmis väkivaltaan "väärin" ajattelevia kohtaan.

      Mielenkiintoisena ristiriitaisena huomiona, koronapiikityksien aikaan vasemmistoon itsensä luokittelivat huusivat kuorossa pakkovaltaa ja oikeuksien rajoittamisten puolesta, ja vaativat ja oikeuttivat yhteiskuntaa puuttumaan, hoitajia sai irtisanoa jne. silloin jotkut sanoivat että eihän tuollaista yhteiskunnan fasismia nyt tuollaisin perustein voi alkaa noudattamaan, kaventaa oikeuksia, pakkovaltaa.

      Tai hetkinen, ehkä se sopiikin tuohon ajatukseen, että ovat valmiita väkivaltaan "väärin" ajattelevia kohtaan. Mutta tuo, että milloin on kyse omista etuhaluista ollaan valmiita hyväksymään ylhäältä tuleva pakkovalta ja seuraavassa hetkessä pyritään kumoamaan yhteiskunnan ylhäältä tulevan pakkovallan, kun halutaan estää edes ns yleisen yhteiskunnan järjestyksen edesauttaminen, kun ovat ideologiansa aivopesemiä.

      Keinoista toki kannattaa aina keskustella ja vaatia sopusuhtaisuuttaa, eikä mielivaltaa.

    • Anonyymi00018

      Paska media tämä CNN puolustavat kakkea Yhdysvaltoja ja Amerikkaa vastaan

    • Anonyymi00019

      Trump syyttää demokraatteja maahanmuutto viraston toimet maksavat kokemuksen USA budjetista

      • Anonyymi00020

        Ampukaa demokraatit kotiinsa


      • Anonyymi00021
        Anonyymi00020 kirjoitti:

        Ampukaa demokraatit kotiinsa

        Detroitissa on tapettu kolmannes kodittomista jotka ovat oikeutettuja äänestämään


      • Anonyymi00022
        Anonyymi00021 kirjoitti:

        Detroitissa on tapettu kolmannes kodittomista jotka ovat oikeutettuja äänestämään

        Saatanan hyvä USA saatanan hyvä maailmalle.


      • Anonyymi00023
        Anonyymi00021 kirjoitti:

        Detroitissa on tapettu kolmannes kodittomista jotka ovat oikeutettuja äänestämään

        Stubb ei hyväksy naisten valtaa mikä on neuvotteluvaltti Trumpin kanssa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      238
      3609
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      62
      3298
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      89
      2797
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      41
      2605
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      96
      2294
    6. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      31
      1986
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      91
      1971
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      41
      1854
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      103
      1775
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1103
    Aihe