Lukonmäestä kuului laukaus!

Lukonmäen ja Viialan välisen sillan alueelta kuului laukaus äsken 18. tammikuuta 2026 klo 4.09. Mielestäni pistoolin laukaus.
13291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Poliisi tai hätäkeskus on oikea osoite ilmoittaa asiasta, ei suoli24 keskustelupalsta.

Äänestä

Varmaan jotain densoja.

Äänestä

En uskaltanut soittaa poliisille, koska he voivat viedä minut taas Acutaan ja väittää hulluksi. Siksi en soittanut hätäkeskukseen vaan kirjoitin asian tänne.

Äänestä
  • Sama juttu oli kevättalvella 2024. Kuulin sarjan yksittäisiä laukauksia. Oli mielestäni lähtöisin puoliautomaattipistoolista (9mm) ja laukauksia oli yhteensä ehkä kymmenen. Tämä joskus aika lailla keskiyön paikkeilla kevättalvella 2024. En kirjannut sitä ylös pöytäkalenteriini, mutta muistelen olleen maaliskuun ja huhtikuun paikkeilla.

    Äänestä

Katsokaa lisää elokuvia,
ja kuvitelkaa tylsään elämäänne väriä lisää vaan....

( Mites tuo oma laukeaminen..........

Äänestä
  • Kirjoitus käsittelee tosiasioita.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kirjoitus käsittelee tosiasioita.

    Omasta mielestäsi,
    vain ja ainoastaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Omasta mielestäsi,
    vain ja ainoastaan.

    Olitko itse paikalla?

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Olitko itse paikalla?

    Kuuliko kukaan muu?

    Vain omassa päässäsi kuului, vai mielikuvitus kun ovi pamahti tai jonkun kone yskäsi.

    Mielikuvitus tekee usein tepposet, varsinkin kun on juonut pitkään ja aivot sitä mitä on.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kuuliko kukaan muu?

    Vain omassa päässäsi kuului, vai mielikuvitus kun ovi pamahti tai jonkun kone yskäsi.

    Mielikuvitus tekee usein tepposet, varsinkin kun on juonut pitkään ja aivot sitä mitä on.

    Sulta on mennyt napit dosetissa sekaisin..

    Äänestä

Yksi paukahdus ja heti ollaan hysteerisenä, jotkut neuvoo jopa soittamaan hätäkeskukseen. Älkää muuttaako maalle, siellä paukkuu usein.

Äänestä
  • Lukonmäki voi olla uusi Mainila ja taistelut laajenee !

    Äänestä

joku testas pyssyä ja ei räjähtänyt käsiin ???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lukonmäen ja Viialan välisen sillan alueelta kuului laukaus äsken 18. tammikuuta 2026 klo 4.09. Mielestäni pistoolin laukaus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu