Perussuomalaiset ovat outoa sakkia

1.3.2023 perussuomalaiset vastustivat uutta eläinsuojelulakia. Vastalauseen laille esitti perussuomalainen Ritva Elomaa. Lailla kiellettiin viimeisimpänä pohjoismaista eläimiin sekaantuminen.
https://www.eduskunta.fi/FI/Vaski/sivut/aanestys.aspx?aanestysnro=34&istuntonro=178&vuosi=2022
10128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tästähän vasemmisto suuttui 😭😭😭😭

Äänestä
  • Et ole normaali!

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Et ole normaali!

    .

    Äänestä

Ei ihme, että peräkammaripersut ahdistelevat oikeita naisia eduskunnan käytävillä, kun näkevät näitä läheltä ekan kerran elämässään.

Äänestä
  • Edelleen demarit ahdistelee avustajia. Älä projisoi muihin vaan kantakaa vastuunne. Nimet esiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Edelleen demarit ahdistelee avustajia. Älä projisoi muihin vaan kantakaa vastuunne. Nimet esiin.

    Se, että demari on ottanut asian esille ei tarkoita että ahdistelija olisi demari. Se osoittaa vain, että demarit kunnioittavat työntekijöitä ja naisia. Kokoomus on mukana edistämässä huonon kohtelun poistumista. Perussuomalaiset puolestaan hyssyttelevät asiaa koska se naisten ahdistelu on heille niin tavanomaista.

    Äänestä

Onko vasemmistolta kielletty eläimiin sekaantuminen? Siis pitänyt erikseen kieltää kun muuten eivät tajua lopettaa?

Äänestä
  • Ei, kun se on nimenomaan kielletty persusilta, jotka kaikki äänestivät lakia vastaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei, kun se on nimenomaan kielletty persusilta, jotka kaikki äänestivät lakia vastaan.

    Persun tunnistaa maaseudulla siitä, että pihalla pörrää lampaita.

    Äänestä

Voiko noilta perssuomalaisilta odottaa mitään viisasta. Vastaus ei voi🤯 Aivottomia idiootteja koko väki. Luo vain vihaa ja vastakkainasettelua , kuin Saksassa vastaava sakki 1930 luvulla. Ei kiitos nyt riittää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

1.3.2023 perussuomalaiset vastustivat uutta eläinsuojelulakia. Vastalauseen laille esitti perussuomalainen Ritva Elomaa. Lailla kiellettiin viimeisimpänä pohjoismaista eläimiin sekaantuminen.
https://www.eduskunta.fi/FI/Vaski/sivut/aanestys.aspx?aanestysnro=34&istuntonro=178&vuosi=2022

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu