Nyt on tullut aika, jolloin jo äärimmäisinkin persu huomaa, kuinka haitallinen Trump on suomalaisille. Olisiko siis persut aika pyytää anteeksi Trumpin ihannointianne?
Persujen pitää pyytää anteeksi
Anonyymi-ap
22216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Milloin sinä persuista pihalle potkittuja rotuopin julistajia ja Soinia fanittava ääliöoikeistolainen antipersu hakeudut hoitoon tuon sinun elämääsi hallitsevan persupakkomielteen kanssa? Yhtä ja samaa persujen perään itkemistä 18-22h/365vrk vuodessa oli arki tai pyhä, joulu tai juhannus.
Milloin sinä pyydät anteeksi haittaasi, möly?
Soini ja Soini 😂🤣😂🤣 Purra tekee samapolitiikka mitä Soini.
Ainoastaan puuttuu orpolasten ottaminen ja taksiuudistus.
Tee historiaa vttuileva lu0tsi ja vastaa sinulle esitettyyn kysymykseen sen sijaan että tavoillesi uskollisena hyökkäät kysymyksen esittäjän kimppuun.
Kiitettävästi on Purra Orpon hallituksessa siivoillut mm. Soinin jälkiä Sipilän hallituksessa. Potkii esim. maassa luvatta loisivia mamuja jotka tänne kutsui Kempeleen ovien avaamisella. Joille Hutisalo edellisessä hallituksessa pyrki keksimään keinoja millä ne voisi jatkaa loisimista. Hankkeen päätteeksi millä piti puuttua luvattomaan maassa oleskeluun.
Purra on ottanut ennätyspotin velkaa, nimitti munanimijän MEPiksi, vittuili köyhille ja otti 70000 uutta tulijaa.
Ennen taivas putoaa, ko persu häpeää! Vanhaa sanontaa mukaellen. Olisko perrääki ...persut kokoomuksen ...?
Kyllä, persujen pitäisi nöyrästi pyytää anteeksi ja sen jälkeen lakkauttaa koko puolue tarpeettomana.
Tai ainakin vaihtaa puolueen nimeä.
Perus Porvarit.
Kenen perään sinä ap sitten itkisit suoli24 palstoillla 18-22 tuntia vuoden jokaisena päivänä oli arki tai pyhä, joulu tai juhannus?
Eikö PeruSS ole jo lanseerattu. Tuttu ja "turvallinen"? Surkeata sakia, mutta jos heitä köyhät, työttömät jopa mamut äänestää ei voi, ko hattua nostaa. Kai heissä jotaki on, ko uhrinsa heitä äänestää?
Sehän olisi jo vallan kummallista ja erikoista jos persut alkaisivat pyydellä anteeksi olemassaoloaan, pois se sellainen uhriutuminen heistä.
Persut joutaa pois eduskunnasta ja hallituksesta. Muistakaa, älä äänestä persutolloa!
Mene sinimustia ja Soinia fanittava ap jakamaan demaren arabiankielisiä vaalimainoksia mamuille eduskuntavaaleissa kun on niin suuri into päästä taas persuista eroon. Sen varmistamiseksi että Nasimat ja kumppanit pääsee hallitukseen ja persut oppositioon. Paino sanalla pääsee oppositioon. Jytkyä pukkaa sen seurauksena.
Jytkyä pukkaa ainoastaan Tynkkysen mieshaaremissa.
Kyllä purran ja hallllusinaatioahon porukoissa jytkyt on housussa. Se oli sitten tässä saadaan sanoa seuraavissa eduskuntavaaleissa. Ovat kuin sininen tulevaisuus
Kuinka väärässä he olivat juhliessaan trumpin presidenttiyttä, haitta ihan kaikkea, vaikka populistit nimittää vasemmistolaiseksi kun ei pidä ymmärrä eikä suvaitse trumppia.
Halla Aho hei kuinka menee omasta mielestä maailman rauhassa..
Trump on republikaani kuten myös Teemu selänne ja Timo Soini. https://www.hs.fi/suomi/art-2000002849165.html
Arno Westerholm ainoa joka suhtautuu kriittisesti Putiniin ja Westerholmiin.
Arno Westerholm suhtautuu kriittisesti Putiniin ja Trumpiin. Toki myös itsekritiikkiä omaa, mutta sitä et tainnut tarkoittaa trollauksellasi?
mitä haitallista siinä on ? ilmeisesti kun sinä elät ihan satu maailmassa et tajua asioita 🤣