ja järjestöjä jopa salaseuroja jotka voisivat pysäyttää Trumpin ja hänen häikäilemättömän rikollisen porukan joka on uhaksi ja vaaraksi maailmalle ja itselleen.Milloin Trump pysäytetään ja suojellaan demokratiaa.
Yhdysvalloissa on pakko olla joukkoja, voimaa
7
106
Vastaukset
- Anonyymi00001
Hitler ja Stalin olivat pitkään vallassa koska moni pelkää asettua diktaattoreita vastaan. Mutta jos heitä vastaan hyökätään isolla voimalla niin muut tulevat perässä ja silloin on mahdollista kaataa diktaattorit.
- Anonyymi00004
yhdysvallat ovat olleet jo kauan diktaattoreja sanelee muille mitä saa tehdä, vasta nyt kun osuu tämä peli eurooppaan (omaan nilkkaan) niin aletaan inisemään. Globaali etelä varmaan naureskelee kun saadaan vähän omaa lääkettä
- Anonyymi00002
Ilmotin teistä Supolle.
- Anonyymi00003
kyse ei ole trumpista tai demokratiasta, yhdysvallat mukaanlukien eurooppa on toiminut näin jo kauan nyt sitten kun osuu omaa nilkkaan panikoidaan. Ehkä kannattaisi vaihtaa ajattelutapaa euroopassa niin kyllä me pärjätään. Kauppa "auktoritaaristen" "tyrannien" kanssa hui kauhistus kun ei siellä ole edes demokratiaa. Jos eurooppa pääsisi tästä demokratia päähänpinttymästä pois voitaisiin tehdä muiden maiden kanssa kauppaa ja asiointia. Samoin sanktiot, turhaa me jenkkien tai demokratian takia laitetaan muille maille sanktioita ja kuritetaan niiden ihmisiä kun heidän tyrannit elelee leveästi. tekopyhyys muualle niin voidaan kaikki paremmin
Teemme jo kauppaa diktatuurien, mm. Kiinan kanssa. Sen sijaan emme halua rahoittaa dikatuuria, joka sotii rikollista valloitussotaa rauhallisessa naapurimaassaan.
- Anonyymi00005
moloch_horridus kirjoitti:
Teemme jo kauppaa diktatuurien, mm. Kiinan kanssa. Sen sijaan emme halua rahoittaa dikatuuria, joka sotii rikollista valloitussotaa rauhallisessa naapurimaassaan.
LOL.
- Anonyymi00006
Näin maallikkona tulee väkisinkin mieleen ettei tuo Trump ole aivan normaalissa mielentilassa, sen verran sekalaisia ovat hänen touhunsa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain34712145Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15811176Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2796542Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555327Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1923805- 1763613
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin602661Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1652308Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva412174Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131894