Hornetit taisi olla munausten munaus

Näin Drone aikakaudella.

Miljardien sijaan olisi mennyt tuhansia
25224
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Ihan vain pienenä vinkkinä että Hornetit ostettiin Suomeen vuonna 1992.

4Äänestä
  • Siitä huolimatta ja nämä nykyiset vielä suurempi munaus

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Siitä huolimatta ja nämä nykyiset vielä suurempi munaus

    Kannattaisi ehkä ottaa selvää asiasta josta puhuu.

    2Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Siitä huolimatta ja nämä nykyiset vielä suurempi munaus

    Ihan vain pienenä vinkkinä että toistaiseksi Hornet on yhä se nykyinen.

    2Äänestä

  • Ja sen jälkeen niitä on käytetty....niin mihin?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ja sen jälkeen niitä on käytetty....niin mihin?

    Ilmapuolustukseen. Siihen mitä varten ne hankittiinkin.

    1Äänestä

Eip pääse tronella nopiaa hätistelemään venäjän ilmatilloukkaus koneita.

Äänestä
  • f35 taas ei hitaana saa kiinni ku finnairin koneet

    Äänestä

  • Iso Börje osti dronen.

    Äänestä

Hornetitkin olisi nykyaikana munaus droonien sijaan

Äänestä

Jälkiviisastelun osaa jokainen siihen ei ns hartioita tarvita

2Äänestä

Siis niinku Iran esti hyökkäyksen omiin ydinlaitoksiinsa?

Montako F35 leijaa ne dronemyyjät pudottivatkaan?

1Äänestä

Kyllä Hornetit oli se varsinainen munaus.
Niistä se alkoi ja nyt ostetut jatkohornetit on niiden seurausta.
Salassa edistetty Natohivutuksen lahottajarihmasto pullautti suurimmat itiöemänsä ilmoille silloin.
Ja lisäähän näitä lahopäiden kuukusenmunia sitten on tulossa.

1Äänestä
  • Mitään "jatkohorneteja" ei Suomen ilmavoimilla ole olemassakaan.

    Äänestä

kakstaso potkurikoneet ois tälle kuolevalle maalle ollut sopivia.

Äänestä
  • Valmet L-70 Vinka.

    Äänestä

Sehän tämän maan tapa että miljardit laitetaan kaikkeen hyödyttömään, eikä niistä miljardeista saa ainakaan kansalaisille olla mitään hyötyä.

1Äänestä

Anoa vaan harmittaa kun ryssälän SU-57 meni ihan vituiks. Eivät saa edes nykyaikaisn moottoreita valmistettua kun pitää kaikki älylliset ja tuotannolliset resurssit käyttää tykinammuksien valmistamiseen.

Edes droneja eivät olisi saaneet tuotantoon ilman iranilaisten ajatollien apua. Mutta niissä käytetäänkin ruohonleikkurin kiinakopio moottoria, se ryssälässä sentään onnistuu.

Lisäksi Anolaisia harmittaa kun Suomella on yhä ihan hyvin ryssää vastaan pärjäävät Hornetit käyttökunnossa vaikka kuinka monta vuotta. Ryssänmaa ehtii taas romahtaa ennenkuin ne on käyttöiän päässä.

Äänestä

Silloin kun Hornetit tilattiin armeijan kasarmeihin ei ollut saatu edes paskahuuseihin ovia. Saati sitten tiedetty mitään droneista.

1Äänestä

No onneksi ei ostettu hornetteja.

Äänestä

Hienoa kun meillä on vielä Messerschmitt Bf 109 G hävittäjä Maan turvana!🇫🇮👍

Äänestä

Sillä rahalla oltaisiin saatu miljoonia taisteludroneja

Äänestä
  • Jos ilmatila on täynnä omia droneja, ei vihollisella ole tänne asiaa

    Äänestä

KATOS KUN "THE ASIANTUNTIJAT" ovat heränneet Hornetti vika titkki F35 katastrofi - drone ei pudota hävittäjää, mutta hävittajä pudottaa dronen

Äänestä

eihän.meillä ole sotaakaan ja onko noilla leluilla niin väliä kun natossakin jo ollaan niin ei venäjä natomaahan ole hyökkänny koskaan. f35t piti varmaan ostaa jotta pääsee natoon

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin Drone aikakaudella.

Miljardien sijaan olisi mennyt tuhansia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu