Katsos trump on ylin oikeus maanpäällä. Muuten tulee vaikeat ajat euroopan lammas johdolle jolla ei ole uskottavaa armeijaa. Turha siis uhitella luusereiden kun takkiin tulee.
Nyt kannattas munattoman euroopan antaa trumpille se grönlanti
20
172
Vastaukset
- Anonyymi00001
Purra on eroamassa, Taloussotkujen takia!
- Anonyymi00002
Näinhän se menee vaikka olisi kuinka väärin. Euroopan kannattaa katsoa tosiasioita rikä uskoa halauksen voimaan.
- Anonyymi00003
Monarkia vallannut aikoinaan vinku inkkareilta.
- Anonyymi00004
Trump tekee väärin. Mutta ei sille kukaan mitään voi valitettavasti. On työnnettävä kieli syvälle hänen anaaliin ja nautittava.
- Anonyymi00006
NATOn korkea-arvoisin päättäjä Trump päättää Suomen ulkopoliittisista linjauksista enemmän kuin Stupi ja hallituksemme yhdessä. Olemme valinneet USAn tärkeimmäksi liittolaiseksemme ja olemme nyt rähmällämme USAn edessä. USA käskee mihin suuntaa meidän pitää ryömiä ja kuinka nopeasti. Meidän tehtävä on vain maksaa ja totella.
Päättäjämme ovat neroja.
- Anonyymi00005
Stubb mokannut,,
- Anonyymi00007
Orpo sähläs senkin asian!
- Anonyymi00009
Stupp on hullu mutta kyllä sen Putin ja Trump tietää.
- Anonyymi00010
Isot valtiot ovat jakaneet maat globaalisti etupiireihinsä.
Usa ottaa Grönlannin ja sen mineraalit ⚙️🔧😬- Anonyymi00014
Islannin vuoro on seuraavaksi ☃️
- Anonyymi00011
Trump haluaa ensin Grönlannin ja kun hän saa sen, on vuorossa Huippuvuoret, sitten Islanti jne.... Jollei Trumppia pysäytetä, niin hän haluaa kaiken ja toteuttaa siinä pesunkestävän kapitalistin ideologiaa.
- Anonyymi00012
Persut sekoilee!
- Anonyymi00013
Trumpin kannattaisi nyt rauhoittua
https://www.youtube.com/watch?v=jVAhTa26EFQ&t=270s - Anonyymi00015
Tais tulla suomenkansalle kalliiksi niinistön naama vääntely,ehkä ois ollut parempi neuvotella sivistyneitten aikuisten kanssa,eikä hypä tementikkojen ja kakaroitten kelkkaan.
- Anonyymi00016
EU:n ei tarvitse antaa muuta kuin periksi. Kyllä USA ottaa ihan itse sen mitä haluaa.
- Anonyymi00017
Ainahan me on haluttu olla amerikkalainen osavaltio.
- Anonyymi00018
Persut on jo antamassa.
- Anonyymi00019
Stubb on sotahullu!
- Anonyymi00020
No ei välttämättä sotahullu, muuten vaan siltä puuttuu harkinta-ja arvostelukyky.
- Anonyymi00021
Tussi-niminen italialainen tyttö haukkuu Aleksi-Anteron, presidentin manrakoon hah.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501477
- 591411
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101018- 60811
- 49794
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit84593Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587- 38556