Sairas ei saa ambulanssiakaan kohta, mutta "onneksi" hallitus hoitaa, että viinaa saa kotiin. Se on ehdoton prioriteetti. Siinä Suomen pitää olla Euroopan tasolla.
Terveydenhoidossa saa mennä alle itä-Euroopan tason.
Terveydenhoidossa saa mennä alle itä-Euroopan tason.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuollaiselle ennustukselle piti oikein panna ykkönen. Vai Kohta! Pitääkö sinun jo valmiikai marista, jos vaikka tälläinen ikävä asia kohdallesi pukkaisi. Toivon ettei sellaista tulisi , edes sinulle. Ei ihmiselle saa pahaa toivoa. Milloin se aika tulee, kun et saa lanssia?
Joo viinan kotiin kuljetusta vastustan minäkin. Sen vuoksi, että siinä on mahdollista helpommin saada kuljetetuksi alaikäiselle, vielä helpommin kuin tähän mennessä. Muuten asian olisi ihan ok.
Ei lanssit lähde enää niinkuin ennen. Ei niillä ole rahaa ajella sairaitten luo,
kun hallitus leikkaa kaikesta.
Lääkkeitten ja ruuan kotiinkuljetus sairaille olisi paljon tärkeämpää.
Kaikilla ei ole mahdollisuutta tilata niitä kotiin.
Harvemmin asutuilla seuduilla ihmiset, joilla ei ole auttajia ovat ongelmissa.
Miksi petettyjä PS:n äänestäjiä ei kiinnosta omat vanhukset ja muut hallituksen syrjimät ?
Heitä ei kiinnosta myöskään työttömien asema eikä hallituksen köyhdyttämät
lapsiperheet, joita hallituksen takia on nyt lähes 20000 enemmän.
Työttömyyttä hallitus on lisännyt 100000:lla, hallitus on myös päätöksillään aiheuttanut konkurssiaallon, vienyt ostovoiman kuluttajilta jne. mutta PS:n eläkeläisäänestäjää ei kiinnosta tippaakaan. Rasisteista PS on hieno puolue.
Hallituksen arvovalinta on rikkaille kaikki, pienituloisille ei mitään.
Ei edes toimivaa terveyden huoltoa.
Laitoin eilen kiittävän palautteen alueeme sotelle. On otettu tosissaan kaikki mitä olen mennyt ruikuttamaan. En tosin turhan takia mene. Ehkä heitäkin, turhaan menijöitä on, sen vuoksi on saatettu joutua rajoittamaan. Et kai vain ole yksi heistä jos sinun kohdallasi näin on päässyt käymään ekäi ole toiminut? Arvovalinta sekin että valitaan todelliset sairaan ja tyhjänmarisijat.
Hallitus painii todella tärkeiden asioiden kanssa ja kännissä on helpompi katsella tuota sekoilua.
Kommentti: Orpo ja Purra yrittävät tökeröä taloustemppua, jolla Reagan ja Thatcherkin saivat aikaan mittavaa vahinkoa
Tulonsiirrot köyhiltä rikkaille ovat tökeröä politiikkaa, mutta ne eivät ole Orpon tai Purran keksintöä. Samaa kokeilivat jo 1980-luvun ”suuret talousuudistajat" Reagan ja Thatcher – surkein seurauksin, kirjoittaa erikoistoimittaja Jan Hurri.
Tämä on mojova tulonsiirto kansakunnan ennestään köyhimmiltä maan ennestään rikkaimmille.
Lähde: Ilta-Sanomat.fi
Ulkomaalaisten rikollisten osuus on jo 80 prosenttia KRP:n tutkimissa törkeissä huumejutuissa.
Maahanmuuttajataustaisten osuus väestöstä on Helsingissä 20 %, Espoossa 25 % ja Vantaalla 30 %.