Jollakin tapaa yhdistyminen tulisi toteuttaa ja yhteinen armeija.
Jos ei koko Eurooppa niin ainakin Suomi, Ruotsi, Norja, Tanska sekä Islanti yhteen, yhdeksi kokonaiseksi valtioksi.
Euroopan yhdistettävä
7
194
Vastaukset
- Anonyymi00001
Höpölöpö pois ja ydinaseet.
Bryssel joutaa jo jäädä.- Anonyymi00003
Näin se on Eu Nato.ei meille
- Anonyymi00002
pohjoismainen liitto ydinaseilla niin ei tarvitse enää miettiä, hyvin sulauduttaisiin yhteen pohjoismaiden kanssa
- Anonyymi00005
Pohjois-Afrikan maat ovat samassa valuutassa Norjan ja Venäjän kanssa ja näitä yhdistää Euroopan Unioni
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Pohjois-Afrikan maat ovat samassa valuutassa Norjan ja Venäjän kanssa ja näitä yhdistää Euroopan Unioni
Sekä vapaa liikkuvuus ja asumisen vapaus
- Anonyymi00004
Venäjä, Ukraina ja Kazakstan ovat pian Euroopan Unionissa. Sodan jälkeinen Venäjän talouden kasvu tuo kaivattuja lisätuloja koko Eurooppaan ja etenkin Suomeen
- Anonyymi00007
On erittäin tärkeää kansan huomata totuus EU:sta ja kuinka haitallinen järjestö se Suomelle todellisesti on.
Kun liityimme Euroopan Unioniin vuonna 1995, se silloin oli vain taloudellinen järjestö johon liityttyä meidän talous olisi pitänyt lähteä nousuun. Talous nousi vähäsen muutaman vuoden ajan lamasta, mutta kun liityimme euroalueeseen ilman kansanäänestystä, talous on siitä lähtien laskenut alas siihen pisteeseen asti, että tällä hetkellä olemme pahasti velkaantunut ja itsenäisyytensä menettänyt EU-osavaltio.
Tämä oli perustuslain vastaista ja jo merkki siitä, että EU on menossa kohti liittovaltiota.
EU on velkaannuttanut ja alistanut Suomen kansaa jo vuosia, koska meidän ''kansallismieliset ja kansaa ajattelevat'' poliitikot ovat ajaneet tämän maan alas. Suomen kansa ollaan saatu aivopestyä uskomaan siihen, että EU olisi joku ''rauhanprojekti'', jottei suomalaiset eivät näkisi EU:n totuutta ja ei tulisi vastarintamaa EU:ta vastaan.
EU:n näkyvyyttä pyritään lisäämään kaikkialla Suomessa, esimerkiksi auton rekisterikilvessä on EU:n tähdet, tullimiesten univormiussa on EU:n tähdet jne.
Ei EU:lla ole sen näkyvyydellä mitään merkitystä, vaan tarkoituksena on aivopestä suomalaisia ja saada uskomaan siihen, että EU on meidän esi-isä, joka suojelee meitä, joka varjelee meitä ja jota ilman emme pärjää. Tarkoituksena on ajaa suomalaisia kohti EU-liittovaltiota.
Me emme ole enää itsenäinen valtio eikä me voida rakentaa omaa yhteiskuntaa itsenäisesti, joka on juuri se ydinsyy siihen, miksi me pärjäämme markkinoissa ja ylipäätään valtiona niin huonosti.
Suomalaiset ollaan saatu uskomaan tähän ''hienoon'' lännettymiseen ja ettei me voida olla itsenäinen vaan pitää aina miellyttää sitä EU:ta ja länttä. Tästä on suomalaisille luotu huono itseluottamus ja se, että meidän pitää olla aina jostakin suurvallasta riippuvainen eikä me pärjätä itsenäisesti.
Suomalaiset ovat olleet sellainen lammasmainen kansa, joka melkein aina hyväksyy sen mitä sieltä lännestä tulee ja alistuu aina muiden käskyihin.
Tämä on erittäin haitallinen ajatustapa Suomen keskuudessa Suomen itsenäisyyttä ja suvereniteettia kohden, jonka me olemme jo antaneet pois.
On tärkeää Suomen kansan ajattelevan EU:ta tarkemmin ja saada kova vastarintama EU:ta vastaan, jotta tämä maa uudelleenitsenäistyisi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721127
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä295533Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477