Jälkidigi ohjelmassa on keskustelemassa kaksi kaljua miestä. BB:n hautajaisten turvamiehet olivat järjestään kaljuja.
Ei televisiossa ennen ollut muita kaljuja kuin Kojak.
Onko kaljuus lisääntynyt?
10
132
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kekkonen-look on pop.
- Anonyymi00002
Kaljuuntumnen ja elintavat liittyvät toisiinsa. Tupakointi ja muut nikotiinituotteet vähentää siittiöiden määrää ja liikkuvuutta sekä heikentää siittiöiden laatua. Myös hedelmöityshoitojen tulokset ovat heikompia tupakoivalla miehillä. Huumeet ja runsas alkoholinkäyttö vaikuttavat suoraan kiveksiin ja vähentää siittiöiden tuotantoa, aiheuttavat jopa lapsettomuutta. Huonot elintavat aiheuttavat myös kaljuuntumista. Joskus kaljuuntuminen johtuu hiushöylän käytöstä.
- Anonyymi00005
Naisilla ei ole siittiöitä lainkaan, mutta harva on kalju.
- Anonyymi00003
olipas Yul Brynner ainakin paljon ennen kojakia
- Anonyymi00004
Enää ei niskakarvoja kasvateta niin pitkiksi että ne yletettyy ottalle asti
- Anonyymi00006
assjoella sekin on vielä mahdollista
- Anonyymi00007
Vieläkö lapuassa reisiharjat muodis?
- Anonyymi00008
vieläkö lapuassa ? mitä w...a ei menny ihan putkee ..ensinnäkin Lapua kirjoitetaan AINA siis AINA isolla alkukirjaimella ja toiseksi lause kuuluisi kirjoitta vieläkö Lapualla ....
- Anonyymi00009
Eikös tuo pääkarvojen ajo liity miesten alemmuuden tunteeseen? Ei kestetä sitä, että tukka harmaantuu, niin otetaan se pois. Samalla saadaan hiukan katu-uskottavuutta ja uskalletaan jälleen käydä kylillä kaupassa.
- Anonyymi00010
Mulla on pitkä tukka, kävin viimeksi parturissa viime vuosituhannella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site896074Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524452SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73543Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1012628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352429Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val51489