Palstalla on valitettu mm.
Va-liiton omaisuutta on mm. OP:n kiinteistörahastossa jota ei voi lunastaan. Nyt taas voi.
Ylikoski on liiton lehden päätoimittaja. Tämän vuoden alusta ei enää ole.
Eroakirkosta-palvelu on olemassa eikä ohjaa eroajia DVV:n palveluun. Nyt ohjaa.
Vaasan hautausmaa on puoliksi muslimien kanssa. Eilen loppui valitusaika ja se siirtyy vapaa-ajattelijoiden omistukseen.
Liiton jäsenmäärä laskee. Nyt se on muutaman vuoden noussut.
Nyt varmaankin valitus loppuu ja päästään keskustelemaan vapaa-ajattelijoihen tavoitteista? Toki ensin voi kehua korjatuista valituksen aiheista.
Valituksia ja valittamattomuutta palstalla
17
173
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tästä on vaikea toipua. T. Antivapari
- Anonyymi00002
Katsotaan, tulisiko keskustelua.
- Anonyymi00003
jori.mantysalo kirjoitti:
Epäilen suuresti, suorastaan jättimäisesti...
Jos ihan oikeasti haluaisit keskustella: https://keskustelu.suomi24.fi/t/19247471/seinajoen-vaparit-oikealla-asialla
Siis jos haluaisit, keskustelisit tuosta ao. ketjussa. Mutta epäilen suuresti, suorastaan jättimäisesti… Anonyymi00003 kirjoitti:
Jos ihan oikeasti haluaisit keskustella: https://keskustelu.suomi24.fi/t/19247471/seinajoen-vaparit-oikealla-asialla
Siis jos haluaisit, keskustelisit tuosta ao. ketjussa. Mutta epäilen suuresti, suorastaan jättimäisesti…Arvaan sisällön otsikosta. Pohjanmaan yhdistyksen rentoutusryhmä on kuulemma lähtenyt hyvin käyntiin.
- Anonyymi00006
jori.mantysalo kirjoitti:
Arvaan sisällön otsikosta. Pohjanmaan yhdistyksen rentoutusryhmä on kuulemma lähtenyt hyvin käyntiin.
Listasit tuon asian aloituksessasi. Nyt kun siitä olisi keskustelua, ei kelpaa. Sinä se valitat ilman, että haluat keskustella.
Anonyymi00006 kirjoitti:
Listasit tuon asian aloituksessasi. Nyt kun siitä olisi keskustelua, ei kelpaa. Sinä se valitat ilman, että haluat keskustella.
Nostan ketjun https://keskustelu.suomi24.fi/t/19198909/vaasa-uskonnoton-hautausmaa-siirtyy-vapaa-ajattelijoille jossa on mukava myönteinen aloitus. Keskustellaan toki.
- Anonyymi00007
jori.mantysalo kirjoitti:
Nostan ketjun https://keskustelu.suomi24.fi/t/19198909/vaasa-uskonnoton-hautausmaa-siirtyy-vapaa-ajattelijoille jossa on mukava myönteinen aloitus. Keskustellaan toki.
Olihan minullakin myönteinen aloitus. ”Seinäjoen vaparit oikealla asialla” Jos tuo ei ole myönteinen, mikä sitten?
- Anonyymi00004
Msalo, varoituksen sanasta miestä
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17917096/#comment-139844724 - Anonyymi00005
No se on hyvä, että on valitusmahdollisuus, ei ainakaan siitä voi valittaa. Vai?
Tietysti aina on jonkun mielestä huono juttu, ettei voi vaihtaa raamattuja pornolehtiin tai toisin päin. Ja takapuolikin on vääränmallinen, liian kotleettinen eikä tarpeeksi atleettinen.
Mikäs se teitin kanta nykyään on avustettuihin itsemurhiin?- Anonyymi00014
Ni mikä se kanta nyt on niihin avustettuihin itsemurhiin? Onko kantaa vai ei?
- Anonyymi00008
Lasten erottamislomakkeen voi täyttää tulostamista ja allekirjoitusta varten täällä: eroakirkosta.fi
Täytä erolomake ikäryhmän mukaan.Joo, mutta kovasti toivomme että DVV saa tuohon sähköisen lomakkeen. Jostain syystä se ei tunnukaan saavan ideana suurta kannatusta täällä, vaikka vähentäisi eroakirkosta-palvelussa eroavien määrää.
- Anonyymi00009
Antivapari toistaa ja toistaa. Kun ei muuta keksi.
- Anonyymi00010
Valiiton pitää poistaa - vaikkei tarvitse mainostaa - yleinen vaatimus yhdenvertaisuudesta ja katkaista suhteet tähän liittyvään wokepelleilyyn
Pienen kansan - joka ei saa palveluja missään - ei pidä antaa uhkaaville vähemmistöille oikeuksia, islamilaiselle, venlääisille ..
eikä rakenneuudistusvastustajille SAK - jne mafiosoille- Anonyymi00011
Bagdadin pakolaisleirillä syntynyt tuomitsee empatiatauluhömpän
https://twitter.com/SeidaSohrabi/status/2014116832500752484 - Anonyymi00013
Maisteri Sohrabi, pakolaisleirillä syntynyt, maisteri-nainen
Reserviläisjärjestön jäsen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit345227Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984516Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1372977Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182028Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231900
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459