Lopultakin alkoi EUsta löytyä selkärankaa.

Tuo olisi pitänyt tehdä jo kuukausia sitten. Oranssille kahjolle kaikki mahdolliset luut kurkkuun.

Euroopan parlamentti on päättänyt panna EU:n ja Yhdysvaltojen välisen kauppasopimuksen jäihin. Asiasta kertoi parlamentin ulkomaankauppavaliokunnan puheenjohtaja Bernd Lange.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/juuri-nyt-eu-parlamentti-pani-yhdysvaltojen-kauppasopimuksen-jaihin/9285728
784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Facta! Ukraina Hyökkäs Venäjälle!

Äänestä
  • Sergei pysyy nyt vain oman Paskanistininsa nettipaltoilla.

    Äänestä

  • Höpö,höpö!! Kyllä Venäjä hyökkäsi Ukrainaan! Turha alkaa valehtelemaan ja kääntämään totuutta miksikään!

    Putinia ottaa päähän, kun Ukraina ei suostu Putinin käskyjä noudattamaan eikä ottamaan vastaan Putinin määräämää presidenttiä!

    Ukraina on itsenäinen maa! Putin vain koettaa alistaa Ukrainan valtansa alle! Niin yritti Suomeakin kierosti pakottaa omaan piiriinsä, mutta Suomi huomasi,ONNEKSI, tuon ajoissa ja niin kiireen vilkkaa liityimme NATOON!
    Nyt näyttää, että Putin vihan vimmassaan tuhoaa koko Ukrainan! Niin paskamainen on naapurimme VENÄJÄ!
    Se on sitten kumma, ettei eurooppalaiset maat saa olla rauhassa ilman NATOA! Kaikki ovat joutuneet turvautumaan NATOON!!

    Mikä ihmeen vimma tuolla Putinilla, kun se osaa elää rauhassa maassaan, vaan on aina "miekkaa" heiluttamassa, jos vain saa mahdollisuuden!

    Äänestä

Ja lisää:

Euroopan jalkapalloliitot harkitsevat MM-kisojen boikottia Donaldin Trumpin Grönlanti-uhkausten vuoksi, uutisoi The Guardian. Eurooppa on saattanut löytää Yhdysvaltain presidentin Donald Trumpin heikon kohdan. Trump on juhlinut ja hehkuttanut jo kuukausien ajan ensi kesän jalkapallon miesten MM-lopputurnausta.

https://www.iltalehti.fi/jalkapallo/a/4476deb5-409d-4e65-a600-0766dc1c1ee4

Äänestä

Trump sanoi Sveitsissä että ilman heitä täällä kaikki puhuisivat saksaa. Kukaan ei ilmeisesti ollut kertonut papparaukalle että Sveitsissä puhutaan saksaa.

Äänestä

Puolet saksaa. Puolet ranskaa.

Äänestä
  • Väärin. Äidinkielenään 65 % puhuu saksaa, 22 % ranskaa, 8 % ranskaa ja loput joko retroromaania tai muita kieliä. Sveitsissä on myös pakollista lukea koulussa vähintään kahta maan virallisista kielista, eli saksa, ranska, italia tai retroromaani.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tuo olisi pitänyt tehdä jo kuukausia sitten. Oranssille kahjolle kaikki mahdolliset luut kurkkuun.

Euroopan parlamentti on päättänyt panna EU:n ja Yhdysvaltojen välisen kauppasopimuksen jäihin. Asiasta kertoi parlamentin ulkomaankauppavaliokunnan puheenjohtaja Bernd Lange.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/juuri-nyt-eu-parlamentti-pani-yhdysvaltojen-kauppasopimuksen-jaihin/9285728

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu