Siis Donald Trump sanoo jotain, yksi ainoa mies ja koko maailma sekoaa.
On se kyllä kumma kuinka yksi mies voi sekoittaa koko maailman
22
174
Vastaukset
- Anonyymi00001
Joo, Ja YKSI -SDP:n -KIIMAINEN-mies -Voi sekoittaa koko SDP:n puolueen !
- SDP jopa palkkasi Ulkopuolusen etimää SDP:n -KIIMA-miestä - !
- Ei ole vielä löytäneet -missäs Se oikeen LUURAA - ? - Anonyymi00002
Aivan käsittämätön karisma.
Se oli se mikä Kamala Harrisinkin kaatoi, sekosi pasmoissaan aina kun Trump tuli lähietäisyydelle.- Anonyymi00003
Trumpilla ei kyllä ole karismaa lainkaan kuten ei ravintolan ulkopuolella riitaa haastavallakaan. Saisi suksia veetuun.
Jos naapurina asuisi vastaava henkilö niin pysyisin kaukana ja jos tunkisi urputtamaan niin luuvitosta ja nenä verille. - Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Trumpilla ei kyllä ole karismaa lainkaan kuten ei ravintolan ulkopuolella riitaa haastavallakaan. Saisi suksia veetuun.
Jos naapurina asuisi vastaava henkilö niin pysyisin kaukana ja jos tunkisi urputtamaan niin luuvitosta ja nenä verille.Sinä et tiedä karismasta hevon vittuakaan. Sinun mielipiteesi ja antipatiasi ei tosiseikkojen rinnalla ole kärpäsen paskan vertainen.
Millä vitulla luulet Trumpin runnaavan eteenpäin, saatanan tyhmä? - Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Sinä et tiedä karismasta hevon vittuakaan. Sinun mielipiteesi ja antipatiasi ei tosiseikkojen rinnalla ole kärpäsen paskan vertainen.
Millä vitulla luulet Trumpin runnaavan eteenpäin, saatanan tyhmä?"Millä vitulla luulet Trumpin runnaavan eteenpäin, saatanan tyhmä?"
Vitun tyhmien kannattajien äänillähän se runnasi eteenpäin ja presidentin lähes rajattomia valtaoikeuksia härskisti hyväksikäyttäen sai pelastettua oman konkurssikypsän taloutensa. - Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
"Millä vitulla luulet Trumpin runnaavan eteenpäin, saatanan tyhmä?"
Vitun tyhmien kannattajien äänillähän se runnasi eteenpäin ja presidentin lähes rajattomia valtaoikeuksia härskisti hyväksikäyttäen sai pelastettua oman konkurssikypsän taloutensa.Miksi viisaat vassut sitten ovat aivan kädettömiä Trumpin edessä?
Heh, typeryksen antipatiatunteet Trumpia kohtaan eivät tee hänestä tyhmää, vaan kuvastavat pelkästään typeryksen omaa vajaaälyisyyttä. - Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Miksi viisaat vassut sitten ovat aivan kädettömiä Trumpin edessä?
Heh, typeryksen antipatiatunteet Trumpia kohtaan eivät tee hänestä tyhmää, vaan kuvastavat pelkästään typeryksen omaa vajaaälyisyyttä.Kaikki jotka eivät kannata trumpin Euroopalle ja Suomelle haitallisia touhuja ovat mielestäsi wokeltaja vassuja?
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Kaikki jotka eivät kannata trumpin Euroopalle ja Suomelle haitallisia touhuja ovat mielestäsi wokeltaja vassuja?
Trumpin haitallisia touhuja vastustaa toki kaikki, ainakin lähes.
Mutta wokeltajavassut vastustavat nimenomaan sitä hyvää osuutta.
- Anonyymi00005
Sillä kai se runnaa juuri
- Anonyymi00010
Pentagonin juonia koko Grönlanti episodi,Naton hajoamisella pelottelu suunnattu Venäjää ja Kiinaa vastaan,tavoitteena yrittää estää ydinsota ja koko maailman tuho,ja kaikkien ihmisten kuolema.Eräänlaista liennytys politiikkaa..
Jenkit joutuu pelaamaan suurinta mahdollista peliä planeetalla,,EU valitettavasti joutuu sijaiskärsijäksi ja kaikki pienet valtiot täällä...
Trump kummasti muuttaa aina mieltään vähän väliä ,aivan kuin todellakin jenkkien armeijan ohjeistamana...kenuilla on siellä operaatioita mistä suuri yleisölle ei koskaan kerrota julkisesti mitään. Suuri yleisö pistetään vain hyväksymään miten he on päättäneet,esim tällä tavalla uhkailemalla,kiristämällä ,manipuloimalla tai millä muulla keinolla tahansa...ja ihmiset saadaan käyttäytymään juuri miten halutaan...isoa kovaa pelataan äärimmäisin keinoin...tuttua psykologiasta...
Miljardit ihmiset eivät vaan tätä aina tajua...ei aina edes korkea-arvoisetkaan henkilöt... - Anonyymi00014
Media jopa keksi sellaisen narratiivin, että Trump valloittaisi Grönlannin sotilaallisesti. Kaikki mitä Trump jättää sanomattakin saa sekoamaan, maailma on typeryksiä täynnä.
- Anonyymi00020
Just, media laittaa sanoja Trumpin suuhun, esittää pieniä pätkiä puheista ja vääristelee niitä. Itse uskon vain livenä kuulemiini puheisiin ja erityisesti Trumpin kohdalla live on lähes aina täysin eri asia kuin se mitä mediatalot kertoo meille.
- Anonyymi00022
Anonyymi00020 kirjoitti:
Just, media laittaa sanoja Trumpin suuhun, esittää pieniä pätkiä puheista ja vääristelee niitä. Itse uskon vain livenä kuulemiini puheisiin ja erityisesti Trumpin kohdalla live on lähes aina täysin eri asia kuin se mitä mediatalot kertoo meille.
Kuuntelitko suoraa lähetystä eilen ja toissapäivänä.? Helppo oli seurata jos osaa englannin kieltä. Suoraa lähetystä Putinin puheista ei koskaan näytetä, eikä niitä käännetä englanniksi. Samaa itsensä kehumista ja valhetta sekä vääristelyä sieltäkin tulee jota kansansa epäröimättä uskoo. Tai ei uskalla olla uskomatta koska kohtalo sinetöidään heti jos vähänkään on vastaan.
- Anonyymi00015
Vielä kummempaa, että raha on sekoittanut sen yhdenkin miehen. Raha tulee tuhoamaan koko maapallon, mutta silti sen perässä' juostaan kuin mieltä vailla,
- Anonyymi00016
Raha edustaa tiettyä työmäärää. Eikä työ maailmaa pilaa, päinvastoin töitä tekemättömät.
- Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Raha edustaa tiettyä työmäärää. Eikä työ maailmaa pilaa, päinvastoin töitä tekemättömät.
Työn voi tehdä ilman rahaa. Nyt tehdään hirvittävästi turhia töitä rahan ja vallan takia.
- Anonyymi00018
Anonyymi00016 kirjoitti:
Raha edustaa tiettyä työmäärää. Eikä työ maailmaa pilaa, päinvastoin töitä tekemättömät.
Robotit tekee kohta kaiken elämiseen tarvittavan työn,ja pyytävät 0e/t, ja työn tulokset on joka tapauksessa jaettava ihmisten kesken ihmisoikeuslakien mukaisesti ketään syrjimättä osattomaksi,oli töitä ihmisillä tai ei..
Siinä ei ole kahta ajatusta..
Perinteiset luokkayhteiskunnat on tiensä päässä ,sekä liikaa määräämisvaltaa käyttävät valtiot.. - Anonyymi00021
Anonyymi00018 kirjoitti:
Robotit tekee kohta kaiken elämiseen tarvittavan työn,ja pyytävät 0e/t, ja työn tulokset on joka tapauksessa jaettava ihmisten kesken ihmisoikeuslakien mukaisesti ketään syrjimättä osattomaksi,oli töitä ihmisillä tai ei..
Siinä ei ole kahta ajatusta..
Perinteiset luokkayhteiskunnat on tiensä päässä ,sekä liikaa määräämisvaltaa käyttävät valtiot..Heh heh, luuletkos että robotit ilmaiseksi työskentelevät?
Olet niin typerä etten viitsi selittää mikä meni pieleen, et ymmärtäisi kuitenkaan.
Kenelläkään ei pidä olla velvollisuutta raataa kenenkään vieraan ihmisen takia. - Anonyymi00024
Anonyymi00021 kirjoitti:
Heh heh, luuletkos että robotit ilmaiseksi työskentelevät?
Olet niin typerä etten viitsi selittää mikä meni pieleen, et ymmärtäisi kuitenkaan.
Kenelläkään ei pidä olla velvollisuutta raataa kenenkään vieraan ihmisen takia.Kukaan ei tule omillaan toimeen, vaan tarvitsemme toisiamme selviytyäksemme, Jos työ rasittaa liikaa, anna osa töistäsi jollukulle muulle. Rahanhimo on vienyt meiltä jakamisen hyveen.
- Anonyymi00019
Trump on pelkkää YLIVOIMAA!!!!
- Anonyymi00023
Ei yksi mies, Trump ainakaan, ole saanut maailmaa sekaisin.
Muistetaan nyt, miten yksi maa on mellastanut viimeiset kolmekymmentä vuotta ja sekoittanut ja jakanut pakkaa täysin vailla rajoitteita.
Ja pakan alta vetäminen on ollut sille maan tapa.
Sen pelisäännöt ovat muuttuneet jatkuvasti tarpeen mukaan ja maalia on siirretty kun on haluttu.
Eikä siinä ole nytkään mikään muuttunut, ainoastaan se, että enää siitä ei viitsitä valehdella. Ja kun ne eivät valehtele itsekään, jotain on kerrottava jopa suomalaisille, jotka saavat aina kuulla viimeisenä ja vain myönteisiä asioita lännestä.
Että nyt, kun hiukan lisää nousee esiin, se säikäyttää täällä jenkkiuskoisessa Impivaarassa: "Nyt on kaikki sekaisin!" - Anonyymi00026
Kauniita naisia odottaa viestejäsi ❤️ Tule! https://Chelsea.loveme.lat/Chelsea#/?/?/dbg6b1f6i
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74934
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104788- 60772
- 44734
- 46670
- 49664
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516