Paha saa aina palkkansa, koska pahan palkka on kuolemanpelko. Siksi aina kysellään että kuka pahan tappaisi. Pelko ja pahuus ovat sidoksissa, koska pelko aiheuttaa pahuutta, pahuus aiheuttaa pelkoa.
Naiset elää pidempään siksi että he ovat pelokkaampia, pelkäävät enemmän kuolemaa. Meikkifeikkaamisesta ja valehtelusta kun tulee se väistämättömän vastuun pelko.
Itsenäiseksi itsensä kuvittelevat (äly)vapaat naiset eivät ymmärrä olevansa täysin riippuvaisia rahasta ja pahasta. Olevansa älyllisesti kylmiä, jäätyneitä ja samaan aikaan hysteerisiä sekä kollektiivisessa paniikissa, sillä tuollaisessa tilanteessa ihmiset päätyy ajattelemaan lähinnä itseään ja omia asioitaan.
Pahalle palkaksi
2
235
Vastaukset
- Anonyymi00001
Pahuuden vallassa olevat tietenkin tekevät pahuutta, ja koska rakkaus on hyvä asia ei siitä saisi puhua ja se sensuroidaan.
"Inhimillisyys ja toisten ihmisten huomioon ottaminen, siis epäitsekkyys, on hyvyyttä. joten tietenkin se päinvastainen siis itsekkyys on pahuutta."
Pakokauhussa olevat, ne pakenevat todellisuus pakolaiset päätyvät ajattelemaan vain itseään ja omaa etuaan, heille todellisuus tai oikeudenmukaisuus on toissijaista
Biologisista ja evolutionäärisistä syistä naisen feminiininen arvomaailma on aina minäkeskeinen, ja perspektiivi on itsekäs. Siksi naiset (ja myös feminiiniset miehet) on itsekkyyden, siis pahuuden vankeja. Heidät voi pelastaa pahuuden ikeestä vain rakkaus, siis se, että he rakastuvat niin syvästi joten palvovat ja tottelevat miehen tahtoa kyseenalaistamatta.
Miesten koulussa, armeijassa ihminen opetetaan uhrautumaan laittamaan yhteinen etu oman edun edelle. Perinteisesti naiset, pelkurit, käpykaartilaiset ja sotilaskarkurit on niitä jotka laittaa oman edun yhteisen edun edelle. - Anonyymi00004
Oikeessa olet. Idiootti lehmät tuhoaa tämän maan täysin, ja vierestä pitää seurata. Ämmät vihaa miehiä sen takia koska ne tietää olevan heikompia. Pitäisi palata takaisin 1950 luvulle. Niin ettei tämä maa tuhoitusi lopullisesti.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-358323Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1016334Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1184488Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain694428- 1564367
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.672936- 1652136
- 652028
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1491923- 481745