Kultainen Kupoli hanke

Eurooppa tulee osallistumaan Kultainen Kupoli hankkeeseen mikäli Yhdysvaltojen presidenttiä on uskominen tässä asiassa. Myös Grönlannin mineraalit tulevat puitesopimukseen.
Tanskan pääministeri on valmis keskustelemaan ohjuspuolustusjärjestelmä Kultaisesta Kupolista.
Onko euroopan veronmaksajat jo valmiina rahoittamaan kupolihanketta?
492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

euroopan tulee maksaa kaikki jenkeille kunhan saadaan olla niiden tossun alla mukavasti kyllä on sen arvoista. Meidän pitäisi perustaa jenkki kassa johon joka vuosi kerätään veroja jotka sitten menee jenkeille

Äänestä

Trump tullaan mahdollisesti erottamaan mielenterveydellisistä syitä. Yhtenä esimerkkinä kirje Norjan hallitukselle.

1Äänestä

Mr. Orange saa helposti haluamansa "kultaisen kupolin", kun makaa selällään ja pyytää h**ria pissimään päälleen. :-)

Äänestä

Suomi on luonnollisesti mukana, koska kuulumme Norfolkin esikunnan alaisuuteen.

Tärkeintä on, että pääsimme lännen leiriin pois Itä-Euroopan rupusakista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eurooppa tulee osallistumaan Kultainen Kupoli hankkeeseen mikäli Yhdysvaltojen presidenttiä on uskominen tässä asiassa. Myös Grönlannin mineraalit tulevat puitesopimukseen.
Tanskan pääministeri on valmis keskustelemaan ohjuspuolustusjärjestelmä Kultaisesta Kupolista.
Onko euroopan veronmaksajat jo valmiina rahoittamaan kupolihanketta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu