Ei Trump ole pysyvästi sekaisin hän nukkuu vain liian vähän ?
Trump ota lomaa vaihtelu virkistää tule Suomeen .
Trump ota lomaa vaihtelu virkistää tule Suomeen .
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Voiko hän tulla suomeen kun vävy on juutalainen? Eikös meillä ole se ärheä porukka nuorisoa joka on mieltä että juutalaisilla ei pitäisi olla turvallista (tilaa) Suomessa.
Meillähän on 2/3 osaa nuorista ammattikoulutetuista työhön kelpaamattomia.
Kiitos ei ! Trump ei ole tervetullut tänne Suomeen sekoittamaan täälläkin asioita . Hänellä on taipumus puuttua kaikkeen sellaiseen , mikä ei ole hänen mieleensä, kuului se hänelle tai ei , ja Trump saisi täällä asiat vain entistäkin enemmän sekaisin . Trump halveksii Eurooppaa ja varsinkin köyhiä ihmisiä ja täällä niitä riittää.
Olen myös kuullut että tekee työtä todella paljon ja nukkuu vähän. Olen myös kuullut että ruokavalio voisi olla terveellisempi kuin on.
Sinäpä se oletkin todella ajan hermolla ja tiedät ihan kaiken.
Nyt on jyrkempää kommenttia:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a726ad8b-aa23-4fcb-a810-eed33b4499d3
"Donald Trump on ”kiukkuinen, väkivaltainen, mielisairas”, elämänsä ehtoopuolella ja niin sekaisin, ettei hän ole enää vastuussa omista toimistaan.
Maailman tunnetuin taloustieteilijä, Nobelilla palkittu Paul Krugman lataa dramaattisesti otsikoidussa Auringonlasku Yhdysvalloissa (”It’s sundowning in America”) -blogikirjoituksessaan harvinaisen raakaa tekstiä Yhdysvaltain presidentistä."
Kommunistitietäjä! Agressiivinen ihmispiru. Syö vaikka oman äitinsä. Se siitä.
Juna meni jo! Hitaat jäi kyydistä.
Krugman on ainakin jossain määrin jäljillä ja hitaasti näyttäisi raksuttavan Trumpilla:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011770981.html?utm_source=ampparit
"Kanadan entinen puolustusministeri Jason Kenney on tulkinnut Trumpin viime päivien edesottamuksia suorasukaisesti. Hän muistuttaa, että viimeisen viikon aikana Trump on sekoittanut toisiinsa Islannin ja Grönlannin sekä pakittanut tulliuhkauksistaan.
– Maailman vahvinta kansakuntaa johdetaan kuin pelleshow’ta, Kenney tylyttää.""
"Trump ota lomaa vaihtelu virkistää tule Suomeen ."
Golfpalloja voi olla hankala erottaa hangesta tähän aikaan vuodesta.
Golfpalloja saa myös värikkäinä, tosin se todellinen ongelma on se, että ne uppoavat hankeen ja vaikea löytää, mutta Donald on ollut aina hyvä "löytämään" pallot, tosin usein pallo on toinen mitä itse on lyönyt, mutta huijari golfissa on huijari kaikkialla.
Kyllä TACO on pysyvästi sekaisin ja hullu, on ollut aina, mutta on osannut hieman paremmin peitellä asiaa.
Millähän sinäkin arvioit😄
Trumppina söisin vaan lisää amerikkalaista moskaa jotta ei laihtuisi.
Trump on lyhytuninen, eli pari tuntia yössä unta riittää.
Myös Margaret Tatcher oli ja kuulemma Napoleonkin.
Eikä se tarkoita unettomuutta, vaan sitä että ei vaan tarvitse unta enempää. Ehkä joku 1% ihmisistä on yhtä lyhytunisia kuin Trump.
Voi googlailla ennen kuin alkaa mussuttamaan.
Lyhytunisuudella on seurauksensa:
https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/9172811
💀Slovakian pääministeri Robert Fico on huolissaan Yhdysvaltain presidentin Donald Trumpin mielenterveydestä, ja pitää tätä "vaarallisena".💀