Liittyisikö Sdp:n ongelmat paljolti puolueen johtoon?

Kun johdossa on natsi ja kiduttaja... niin ja se Sämpylä-Tytti, niin onhan aika selvää, että puolueen kulttuurista tulee sairas. Eli ehkä tässä ei pitäisikään niin paljon kiinnittää huomiota Markoon, Kimiin ja Janiin, vaan johtoportaaseen.
11109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olet täysin oikeassa. Juuri johdon vika kun systeemit ei toimi. Johto usein vaan ei tykkää kritiikistä koska he ajattelevat olevan itsevaltiaita. Eivät ajattele Suomen eikä puolueen etua. Ainoastaan omaansa, kunniaansa ja valtaansa.
Kun näin on niin tilanne on itsetuhoinen.

Äänestä

Entä demareissa äärimmäisen kunnioitettu Veijo Baltzar, eikö hän ole toiminut ikään kuin mentorina tälle ahdistelukulttuurille, joka on nyt levinnyt Sdp:n joka sopukkaan.

Äänestä

sdp vasemmistossa käydään valta peliä.
Likaamalla, ilkeästi tehdään myyräntyötä, rakennellaan asemia....
Ja se kertoo juuri, että tällä tasolla on se "osaaminen". - ikävä kyllä.

Äänestä
  • Muiden mustamaalaus, vaikka omassa puolueessa täysin sairas kulttuuri

    Äänestä

Ei liity. Johto ei ole osallinen aikuisten heteromiesten toilaiusta.

Äänestä
  • Linkki?

    Äänestä

Olen ymmärtänyt että Sanna Marin johti huutamalla. Olisiko tuo johtamistapa laajemminkin käytössä SDP-puolueessa.

Äänestä
  • Oliko tuppurainen jo sannan aikana puolueen johdossa?

    Äänestä

Marko, Kim ja Jan ristiinnaulitaan siksi että jäivät kiinni.
Ei siksi mitä tekivät.

Äänestä

Ehdottomasti !

Äänestä

Lemmikkikissojen kiduttaminen kuoliaaksi lienee pääsyvaatimus johtoporsasteluun?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun johdossa on natsi ja kiduttaja... niin ja se Sämpylä-Tytti, niin onhan aika selvää, että puolueen kulttuurista tulee sairas. Eli ehkä tässä ei pitäisikään niin paljon kiinnittää huomiota Markoon, Kimiin ja Janiin, vaan johtoportaaseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu