Minun mielestäni pääministeri Petteri Orpo on hiipunut takarivin Taaviksi, jolla ei ole minkäänlaista auktoriteettia ja hänet kutsutaan paikalle ainostaan säälistä, koska sellainen on tapana hallituksen "johdolle".
Orpo ei täytä paikkaansa
11
96
Vastaukset
- Anonyymi00001
Viimeisetkin arvostuksen rippeet karisivat kun ukon piti mennä rippipuvussa istumaan korpraalin salkunkantajana Valkoiseen Taloon. Kyllä hävetti puolesta!
- Anonyymi00002
Onneks on pian vaalit .
- Anonyymi00003
orpo on paskahousuks naamioitunu sarjamurhaaja, skitsofreenikko joka elää omassa hallusinaatiossa. Pystyy toimimaan ainoastaan lääkkeiden,huumeiden ja viinan avulla ja tulos senmukaista. orpon terveydentila on tiedossa, mutta ketään ei puutu.
Eikai nyt puutu jos kaikkiin johtotehtäviin on palkattu homostelukaveri, trumpilta otettu mallia. kataistakin ovat tuomassa takas.
kekkostakaan ei saatu pellolle vaikka oli alkoholisti, dementoitunu ja pitkälle edenneet alzhaimer ja aivokasvain.
Kyllähä tollasille kuuluu palkkojen juosta.
Ketään ei myöskään puutu orpon upseeirin eläkkeeseen!
Miten vittu feikkikapteeni voi saada upseerin eläkettä, varsikin jos kulissivaimo on muslimi ja häärää terroristien kanssa.
Kokoomushan eahottaa terrorismiä ja se on faktaa. Sillä se orpoki kävi afrikassa sopimassa kehitystuki huijauksiaan. 1 afrikan maalle ei kuuluis maksaa tukia. Tiedossa on et afrikan kansan edustajat varastaa kehitystuet itselleen.
poliitikot pitää palkkalistoillaan 50 tuhatta feikkityöntekijää, eli ei todellisia ihmisiä lainkaan. Toi on ollu tiedossa 20vuotta ja luvanneet tehdä asialle jotain, sen jälkee feikkityöntekijät 5 kertaistunu.
Jenkeis just paljastunu mihin rikolliset somalit kykenee. Somalian vasta valittu presidenttiki nostaa Suomesta kelatukia, sossu /kela rahotti ton vaalit.- Anonyymi00004
Olet verrattain hyvin perillä maailman tilanteesta. Oletko mahdollisesti kepun kansanedustaja?
- Anonyymi00005
Eipä Orpoa turhaan olla piireissä kutsuttu "lapaseksi".
- Anonyymi00010
Ja tuollaiselle Zele myönti kunniamerkin...
Zele tuolla myönnytyksellä nuoleskelee Suomelta lisää rahaa..
- Anonyymi00006
Orpo täyttää paikkansa ainoastaan Turun junan penkissä, matkalla Turkuun päin.
- Anonyymi00007
Tällaisina aikoina ei ole helppoa kenelläkään. Ei päättäjillä eikä kansalaisilla.
Olen kiitollinen demokratian toimivuudesta Suomessa.- Anonyymi00008
Orvon vaalipuheissa aikojen piti olla aivan toisenlaiset kuin 'tällaiset ajat'.
- Anonyymi00009
Orpon kasvokuvassa posket alkavat olla leveämmällä kuin korvanlehdet. Se on merkki siitä, että peli on jo menetetty.
- Anonyymi00011
Ilman Tehtaankadun taustatukea Urpo ei olisi koskaan noussut nykyiseen asemaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196206Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625141SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun674271SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023854Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123621Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203178SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352499Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271600