Kokoomusmedia huolissaan SDP suurkannatuksesta

Kohuja suorastaan vyöryy nyt SDP päälle. Päätoimittajat saaneet ohjeet ja ruskeat kirjekuorensa puolueen miehiltä?
483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kokoomus on huolissaan. Ps:n tappio on varma, mutta Kokoomus toivoisi olevansa taas myös seuraavassa hallituksessa kurmuttamassa köyhiä.

Äänestä
  • Demareiden avulla se vasta onnistuukin.

    Äänestä

Kokoomusherroilla pitää nyt kiirrettä. Liian suuri ero SDP:hen kannatuksessa. Ilmeisesti myös Iltapäivälehdet saaneet voitelurahaa tai lupauksia.

Äänestä

No,onhan kokoomus puolueen kassassa 3 miljoonaa ja ulkomaitten tileillä lisää joten kyllä niistä pikkusen irtoaa toimittajillekin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kohuja suorastaan vyöryy nyt SDP päälle. Päätoimittajat saaneet ohjeet ja ruskeat kirjekuorensa puolueen miehiltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu