Kysyn taas !

Mihin on ne venäjämieliset kadonneet palstalta jotka 4 vuotta sitten kovassa hurmiossa kirjoittivat venäjän valtaavan Ukrainan viikoissa ja koristelivat tekstinsä Z natsimerkeillä ylistäen putinia ja venäjän ylivertaisuutta .
Missä nämä urhot nykyään ovat ?lähetetty UKrainaan kuolemaan ?
Nykyiset tiltut kun tuntuvat hyvin masentuneilta ja kirjoittavat typerää ja laspellista roskaa johon selkeästi eivät itsekään enään usko .
14263
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tiällä oon Vennäällä vielä rakentamassa. Yit Entinen Rulaako Köyhillä !

Äänestä

Millä perusteella venäläiset? Kuka hyvänsä pystyy väittämään olevansa jotain muuta kuin on. Kääntäjät on keksitty, joten kieliäkään ei juuri tarvi osata.

Äänestä
  • Sillä perusteella ne usein paljastuukin, kun konekäännös ei ole suomea, lisäksi jutun sisältö on roskaa.

    1Äänestä

  • Pietarin trollitehtaan trollit saavat palkkaa trollaamisesta maailman eri keskustelupalstoilla.

    Äänestä

Nyt ne spämmää kaikkia palstoja, NATO on muka huono valinta, Suomi on konkurssissa Ukrainan tukemisen vuoksi yms sontaa. Onneksi itäraja on kiinni kuten Neuvostoliiton aikaa, ovat varmasti tyytyväisiä kun paluu normaaliin tapahtui näin äkkiä.

1Äänestä

Tappamisen jano koitui venäjälle omiksi tappioikseen, mutteivät noi siitä mitään piittaa.

Äänestä

Juosseet miinoihin aika päivää sitten.

Äänestä

NO mutta ... onhan täällä välllä "Pa*kan Unohdin", jolla on profiilin omakuvaus koristeltu Z-NATSI "logoilla".

Vähänpä sekin vtun peelo ymmärtää ... kun Perustuslakimme 10. pykälä saa päivityksen henkilötietojen suojasta, koskien tiedonhankintaa, epäillyssä informaatiovaikuttamisessa vieraan vallan lukuun, voi koittaa sillekkin trollille ikävät ajat ... . :-)

1Äänestä

Suapi sitä kyseeelä. Vua mite mahtoo olla vastausten laeta?

Äänestä

Ne samat tiltut kirjoittaa nytkin soopaa ja aina soopaa

1Äänestä
  • Joo. Ei tosiasiat niitä häiritse. Aina voi räksyttää 😂

    Äänestä

Pitää oikein erikseen mainita, on ilo olla venäjämielinen.

1Äänestä
  • On ilo vastustaa kaikkia diktatuureja.

    Äänestä

Aloituksessa harvinaisen hyvä kysymys !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mihin on ne venäjämieliset kadonneet palstalta jotka 4 vuotta sitten kovassa hurmiossa kirjoittivat venäjän valtaavan Ukrainan viikoissa ja koristelivat tekstinsä Z natsimerkeillä ylistäen putinia ja venäjän ylivertaisuutta .
Missä nämä urhot nykyään ovat ?lähetetty UKrainaan kuolemaan ?
Nykyiset tiltut kun tuntuvat hyvin masentuneilta ja kirjoittavat typerää ja laspellista roskaa johon selkeästi eivät itsekään enään usko .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu