Olisiko ollut,lut parempi antaa leipää köyhille kuin rikkaille lisäeläke..
Köyhien avut
12
268
Vastaukset
- Anonyymi00001
Eliittikansa Ensin on KD n motto .
- Anonyymi00002
Suomen talouden hoito ei ole leivän repimistä useammalle vaan aina jää joku ilman...
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Suomen talouden hoito ei ole leivän repimistä useammalle vaan aina jää joku ilman...
Niin on . Nyt oli valinta eliitti ihmisille veroale jytkyjä . ..Eliitin elinkustannukset ovat niin huimasti nousseet esim lasten hevosten tallipaikka maksut .
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Niin on . Nyt oli valinta eliitti ihmisille veroale jytkyjä . ..Eliitin elinkustannukset ovat niin huimasti nousseet esim lasten hevosten tallipaikka maksut .
Ja lisä eläkkeitä miljonääreille joilla on jo ennestään sijoituksia....
- Anonyymi00005
Osaatko yhdistää tätä mihinkään Suomessa tapahtuneeseen ja KD:hen?
- Anonyymi00006
No en, mutta ei anneta sen häiritä.
- Anonyymi00008
KD istuu hallituksessa ja on saanut aikaan paljon hyvää, viinaa tuodaan kotiin ja saatiin vapaasti kauppoihin, tätä ei olisi ilman Saria saatu aikaan.
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
KD istuu hallituksessa ja on saanut aikaan paljon hyvää, viinaa tuodaan kotiin ja saatiin vapaasti kauppoihin, tätä ei olisi ilman Saria saatu aikaan.
Jaa-a, on tainnut se Sarisi tehdä sinulle taas kepposet. Et tunnu tietävän edes sitä missä maassa asut tai sitten harhasi jatkavat voimistumistaan. Se sinun Sarisi ei ole sinulle kyllä lainkaan hyvää seuraa.
Jeesus ei kannata KDtä. 🧔♀️
- Anonyymi00007
Hah, no ei , mutta jos on mitalli kaulassa niin ääni muuttuu..hih
Anonyymi00007 kirjoitti:
Hah, no ei , mutta jos on mitalli kaulassa niin ääni muuttuu..hih
hih 😇
- Anonyymi00010
Ei kristityt anna köyhille leipää.Leipä kuuluu uskonsisarille ja veljille.Pysyy lihoissaan ja jaksaa hoilata ja rukoilla Jahvea.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343986
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951296Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681185Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51041- 47951
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333914Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26911En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39892