Saako helluntailaisia nuhdella ?

Lahkolaiset ottavat herneen nenäänsä nuhtelusta. Se ei ole Raamatullista.
Helluntaipastoritkaan eivät nuhtele.
Pastoritkin kurittomia kakaroita.

Syy etteivät lahjopastorit usko Raamattuun Jumalan Sanana..

- Joka toista nuhtelee, niinkuin minä neuvon, saa suosiota enemmän kuin se, joka kielellänsä liehakoitsee.
23210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ei helluntaipastori ole mikään jumala.
Perisyntistä lihaa se on.

Matteuksen evankeliumi:
21:13 Ja hän sanoi heille: "Kirjoitettu on: 'Minun huoneeni pitää kutsuttaman rukoushuoneeksi', mutta te teette siitä ryövärien luolan."

Äänestä
  • jaepelle osaa pelleillä. Miksi- koska itse on se liha.
    Jumalallinen "kokonaisnäkö" puuttuu- koska jaepelle on putkinäköinen

    sekä leikkii hyvän ja pahantiedonpuulla käärmepeliään.

    Äänestä

Putin on kastettu ja elävässä uskossa.

😊😊😊😊😊

Äänestä
  • Niin, näkee omassa uskossa- kuin jaepellet ja ruoskanheiluttajat- uskonnollisuudessa- tällä palastalla ja haetaan vain omaa uskonnollisuutta-
    Oven päällä- tule tänne- suoritamme vesipesuja- lapsille. Hehän ovat kaiken pahan alkuja, saastaisia - täynnä pahoja henkiä - perkeleitä pitää ulos---ajaa.

    Onneksi kummi uskoo- ja loihii lausuman- sanan ja pappi pesee..
    Näin on yksi- kaste tehty- ja auta armias, jos joku Raamatulla sen kumoaa-
    pärjäämme kirkkokäsikirjojen kirjoituksilla..

    Äänestä

Jos ei heilaa helluntaina, ei aidsia adventtina.

Äänestä

Tietysti saa ja pitää jos selkeästi ovat synnin kannallla ja sitä puolustelevat. Vaikka kansanmurhaa, niin silloin pitää nostaa kissa pöydälle ja sanoa että ovat saatanan kätyreitä, oikeita fariseusten fariseuksia kun siivilöivät hyttysen, mutta nielevät kamelin.

Mutta mitään idioottimaisia herjoja ei kannata ladella. Niillä vain lisää oman syntinsä määrää.

Äänestä

Ylläpito sabotoi palstaa postaamalla työkseen solvauksia ja hullutuksiaan ja valheitaan palstalle. Ylläpidon tarkoitus on estää kaikki rauhallinen ja oikeamielinen keskustelu helluntailaisuudesta ja tuoda tilalle luterilaisuuden pakanalliset opit ja saatanan synagoogan valheet.

Äänestä

Suomi24 on tehnyt tarkoituksella ja määrätietoisesti helluntailaisuuspalstasta sivut, joissa avoimesti rikotaan Suomen lakeja ja joissa pilkataan ja herjataan Jumalaa ja joissa helluntailaisia vainotaan ja panetellaan. Suomi24 on laittomien hallussa ja alusta laittomuuksiin.

Äänestä

Helluntauskonto vaatii omat uhrinsa.
Sielu pitää heille kuitenkin myydä.

Äänestä

Helluntaipastoritkaan eivät nuhtele.
Pastoritkin kurittomia kakaroita.

Äänestä
  • Tehtavä seurakunnassa-Miten toimitte opetukset ja yhdistyslain mukaan ohjeet raamatun mukaan?

    Äänestä

Helluntaipastorit ovat häpeä jopa omalle äidillensä.

Perustelu Raamatulla.

"Vitsa ja nuhde antavat viisautta, mutta kuriton poika on äitinsä häpeä."

Äänestä

Otetaanko huikat pastorin mehupullosta.
AA-kerhon yhteysaterialla.

Äänestä

Tosiaan täytyy nuhdella aivan oikeista asioista, jos puolustellaan pahuutta, ihmisten tappamista, jos sen eteen valehdellaan eikä tunnusteta tosiasioista, jos siten tosiaan on, niin silloin täytyy enemmän kuin nuhdella, täytyy antaa tuomio siitä mihin sellainen meno tulee johtamaan.

Typerillä herjoilla kerää vain tulisia hiiliä oman päänsä päälle.

Äänestä

Sakastissa näköjään hengenuudistuspäivät menossa !

Hitaasti uudistuu vauvakasteen pelastamat, ei ole kivisydäntä saatu vaihdettua, ei auta vesitippa mäköjään!

Äänestä

Ei tosiaan mitättömillä herjoilla puoleen eikä toiseen ole merkitystä, mutta jos joku hehkuttaa kansanmurhaa oikeutetuksi, niin sille pitää langettaa tuomio että tuntuu eikä syntiä puolustella tekemättömäksi.

Äänestä

Mutta ei ketään tai keitään voi tuomita sotakiimasta jos heissä ei sitä ole.

Siinä itse olisi silloin nuhtelun tarpeessa jos lonkalta heittelee syytöksiä.

Äänestä

Jos uskovainen elää synnissä, häntä saa nuhdella.

Äänestä
  • Tietenkin jos näkee miten uskovaiset miehet vetää tosiaan kakkoseen ja on vielä toinen näkijä, niin voi sanoa että soh, soh pojat, noin ollaan vain naisten kanssa.

    Mutta jos uskovalla on sotakiima päällä, niin täytyy jo ottaa vähän kovemmat otteet.

    Äänestä

  • Suomi24:n ylläpito on tehnyt tarkoituksella ja määrätietoisesti helluntailaisuuspalstasta sivut, joissa avoimesti rikotaan Suomen lakeja ja joissa pilkataan ja herjataan Jumalaa ja joissa helluntailaisia vainotaan ja panetellaan. Suomi24 on tuhonnut keskustelun palstan aiheesta, helluntailaisuus.

    Äänestä

Saa ja pitää

Äänestä

Sotakiima niin vakava asia että jos siihen ei puutu, niin on osallisena itse siihen syntiin, jos hyväksyy sen ja osoittaa sille hyväksyntää. Siitä täytyy aivan julkisesti moittia vaikka tulisi vähän hankaluuksia ja on aivan sama kenessä ja keissä sitä esiintyy, niin siihen vain tulee tomerasti puuttua ja kertoa ettei sellainen käy uskovalle, se on uskovan vihon viimeinen merkki.

Äänestä

Näin sivullisen silmin katsottuna, ensin pidän Pyhän Hengen Jumalana- joka johtaa aikaa, kuninkaita- hallitsijoita, jopa historian hallitsijoita- on pannut tehtäväkuviin- hoitamaan hommaa. Eli Jumala on asian takana.

Mutta, tämä netti- polllliisit- ookkon Ooolusta- palstalla, on itse ottanut haalarit sinältä ja ilman Rakkautta, mitä Jumala ehdottomana laittaa tehtäväkuvien tekijöille,

se puuttuu-- polleilta malkasilmäisiltä nuhtelijoilta ja he yrittävät niin pinsetillä rikkaa lähimmäisen silmästä ja jos sitä ei saa- sokeana malkasilmäisenä karkailevat veljensä päälle.

Se on näitten nuhtelijoiden itsensä ompelupuku- ja Jumalan Pyhyydenpuvusta ovat alastomia.

He ovat omissa hynttyissä ja haalareissa --leikkimässä --- jumalaa.

Lukevat liikaa uskonnollisuutta ja omivat ikäänkuin bodisalilla lihaksi- varsinkin kielen lihsastaan jumppaavat.

Sillä sitten yrittävät sytytellä tulta- mutta - näyttää se helvetistä syttyneen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lahkolaiset ottavat herneen nenäänsä nuhtelusta. Se ei ole Raamatullista.
Helluntaipastoritkaan eivät nuhtele.
Pastoritkin kurittomia kakaroita.

Syy etteivät lahjopastorit usko Raamattuun Jumalan Sanana..

- Joka toista nuhtelee, niinkuin minä neuvon, saa suosiota enemmän kuin se, joka kielellänsä liehakoitsee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu