Muistakaa käydä äänestämässä demarit ja vasemmisto oppositioon. Ei niitä saa päästää hallitukseen. Se on Suomen varma tuho!
Muistakaa äänestää demarit nurin.
18
116
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mikään ei ole niin varma Suomen tuho kuin persut. Se on jo nähty kaikessa. Lyhyessä ajassa tuhosivat koko suomalaisen hyvinvointiyhteiskunnan ja tekivät siitä pahoinvointiyhteiskunnan.
- Anonyymi00002
Marin teki siihen hyvät pohjat. Jakoi varamme maailmalle kun ollaan niin rikkaita. Sdp ja rahaa on sanoivat. Missä ne rahat nyt on.
- Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Marin teki siihen hyvät pohjat. Jakoi varamme maailmalle kun ollaan niin rikkaita. Sdp ja rahaa on sanoivat. Missä ne rahat nyt on.
Mihin rikkaus katosi kuin pieru saharaan.
- Anonyymi00006
Pääminister"puoluehan" se on kaiken takana jabkaikesta vastuussa.
Persut ovat vain heidän apulaisiaan.
Vastuupellet siperiaan, sinnehän he ovat aina halunneet mennäkin - Anonyymi00008
Pahoinvointi johtuu median syyllistyksestä, vihavasemmiston levittäessä woke ahdistustaan.
Hallitus on korjannut ex hallitusten virheitä.
Suomen ennustettiin joutuvan tarkkailuluokalle 2025, mutta joutuihin vasta nyt. Hallituksen korjaukset jarruttivat .
Vasemmalla ei haluta sitoutua edes velkajarruun. Jokainen voi päätellä siitä, että velanotto on heillä mielenpäällä. - Anonyymi00009
Anonyymi00002 kirjoitti:
Marin teki siihen hyvät pohjat. Jakoi varamme maailmalle kun ollaan niin rikkaita. Sdp ja rahaa on sanoivat. Missä ne rahat nyt on.
Veljoka ei tarvii maksaa, sanoi ex hallitus. Oikeassa olivat, eivät maksaneetkaan.
- Anonyymi00011
Anonyymi00002 kirjoitti:
Marin teki siihen hyvät pohjat. Jakoi varamme maailmalle kun ollaan niin rikkaita. Sdp ja rahaa on sanoivat. Missä ne rahat nyt on.
Persu näki taas Marinin🤣
- Anonyymi00003
Kauhea ajatella että vastuutakiertävä perverssipuolue pääsisi valtaan ja vaikkapa vielä säätelisi kouluihin erilaisia kiusaamattomuuslakeja. Hahhha, pukit kaalimaan vartijoina
- Anonyymi00013
Sellainen puolue on jo nyt vallassa ja sen kyllä huomaa.
- Anonyymi00005
"Se on Suomen varma tuho!"?????
Eiks tää swedupelle stubinisti ja koksnisti pläntti ole jo konkassa?
Taustalla häämöttää: trolliloo: yksityistäminen.- Anonyymi00014
Kohta vesi myydään rikkaiden bisnekseksi. Älä juo, jos et halua maksaa.
Veden arvellaan olevan seuraava " Pandemia". Sen loppumisella aletaan pelotella ihmisiä, ja tietysti rahastaa....
Kaikkeen liittyy Raha. Ilmastonlämpeneminen, ilmaston muutos..... Noilla Rahastetaan kansaa!!!!
Kaikki on bisnestä🤑
Ilmastohömppä maksaa Kansalaisille, ja on bisnestä siitä hyötyville tahoille🤑
Taustalta löytyy Aina hyötyjä!!!
- Anonyymi00007
Äänestän niitä vastaan!
Hallitus on tehnyt hyviä muutoksia. Velkajarru, palautusten helpotus, polttoaineen halpuus, teiden kunnostus, sotesuden korjaus.
Siitä hyvä jatkaa, Suomi nousuun!- Anonyymi00010
Lisään vielä edellisiin saavutuksiin konkurssien määrän ennätys, 300 000 uutta työtöntä, terveydenhoidon alasajo, vanhustenhoidon alasajo, lisääntynyt lapsiköyhyys, koulutuksen alasajo ja kaikenlainen toivottomuuden lisääntyminen.
- Anonyymi00012
Mitä teitä nyt on kunnostettu?
Mistä lähtien bensa on ollut halpaa? - Anonyymi00015
Anonyymi00010 kirjoitti:
Lisään vielä edellisiin saavutuksiin konkurssien määrän ennätys, 300 000 uutta työtöntä, terveydenhoidon alasajo, vanhustenhoidon alasajo, lisääntynyt lapsiköyhyys, koulutuksen alasajo ja kaikenlainen toivottomuuden lisääntyminen.
ja melkein unohdin niin lisään vielä valtiovelan kasvattaminen enemmän kuin koskaan sekä suurimmat leikkaukset koskaan kaikkeen hyvinvointiin. On siinä persuilla ja kokoomuksella komea lista mitä ovat saaneet aikaan.
- Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
ja melkein unohdin niin lisään vielä valtiovelan kasvattaminen enemmän kuin koskaan sekä suurimmat leikkaukset koskaan kaikkeen hyvinvointiin. On siinä persuilla ja kokoomuksella komea lista mitä ovat saaneet aikaan.
Ikäviä asioita mutta kun rahat on jaettu maailmalle ja ne on loppu.
- Anonyymi00017
Matinkylässä syksyllä 2024 oli reagoitava maailman muutoksiin ja Suomesta piti lakkauttaa kaksi puoluetta. Vasemmistoliitto miljonääriveron ehdottamisen vuoksi ja he ilmoittivat, että ei heillä muuta. Monta vuotta olisi sitä nyhjätty täysin turhaan ja koko puolue kävi täysin turhaksi. Sellaista ei kukaan jaksa, koska sitten pitäisi vielä löytää se oikea taho että saisi sen idean toimimaan. Sille piti tehdä piste. Vasemmistoliitto Suomessa on aina vain muistuttanut pankin lakkauttamiseen liittyvästä köyhyydestä, joka siitä seuraa ja lama vähintäänkin. Kun kaikki rahat pitää jättää yksityispankkiin ja rahoitus on kielletty usein vain Ruotsin itselleen hankkiman pankkimaineen vuoksi. Ruotsin pankkisabotaasi on aina niin järjettömän kuuloista, eikä selkeää syytä sille ole edes osattu sanoa suomalaiselle pankinjohtajalle. Ruotsalainen naiskauneus johtaa pysyvään osastohoitoon ja Ruotsin maine paremmasta lääkäristä on jotenkin absurdi väite. Jos pankki pitää laitoshoitoon pyrkimisten vuoksi lakkauttaa, niin sairaalabudjettikin siinä loppuu. Dahlgren oli siihen sanonut, että se on ongelmakohta siinä. Mutta elämä Valkoisena ufona on muuten parempaa tasoa.
Koska minä kuljen perässä. Nordean lakkauttamisen syy oli se. Vihreät piti lakkauttaa, koska jääkausi oli saapunut Pohjois-Suomeen eli Pohjois-Kalootin muodostuminen ja vihreät halusivat vastustaa matkustuskieltoja Pohjois-Kalootin alueelle. Vaikka se oli pelkkä ilmoitus ja suositus. Ettei Lappiin edes kannata lähteä enää hiihtolomalle. Vihreiden lakkauttamiseen syynä oli täyshulluus. Kaikki Matinkylän aikainen oli haluttu vain unohtaa. Go Cuba oli vaihtoehto jääkaudelle ja sitä vastustettiin. Jääkauteen varautuminen oli jo suunniteltu.
Graniittipuolue oli Kata Kärkkäiselle, joka perustuu siihen että jos on keskustassa hienosti sisustettu oma koti, niin pitäisi olla landella mökki vähintäänkin viikonloppujen ja kesälomien viettoon. Abloy-politiikka oli edennyt poliittiseksi aktivismiksi eli se, että avaimen jos saa niin toisten kodeissa saisi käydä. Kata tv:ssäkin kertoi siitä, että landella pystyy elämään jotenkin luonnonmukaisemmin ja ihmiselle paremmin sopivaan tyyliin. Helsingin keskustassa se oli jo täysin normaali käytäntö, ettei omaan kotiin saisi jäädä viikonloppua viettämään. Koska ne ovat niin kauniisti sisustettuja ja sitten Abloy-politiikot pääsevät valokuvia ottamaan ja kertomaan omista sisustuksistaan. Myös tv mainittiin ja se miksi sitten pystyy katsomaan tv:tä. Koska kaukosäätö oli jätetty kotiin. Kodin omistaja oli tv-tittare, eikä raha enää ratkaissut mitään. Eli se, kuka sitä rahaa käyttää asumiseen. Suomen suurin ongelma oli se, kun ei se edes käy missään. Kukaan ei tunne sitä mistään. Työttömiä halveksitaan aina. Etätyö oli jäänyt täysin epäselväksi liian monille.
Toinen uutuuspuolue oli Eläinten oikeuspuolue ja se on jääkausi-aihe. Pohjois-Kalootin muodostumiseen liittyi aina lainsäädäntö, jonka mukaan koirat ovat lopetuskuntoisia 8-vuotiaana viimeistään tai sitten 1. pentujen jälkeen. Ettei koira pääse paskomaan lattialle ja koirien kakkavahinkojen ymmärtäminen vaati suorastaan älyä. Lainsäädäntö oli Suomeen löytynyt Lärvisen kaappauksen järjestämiseksi Kanadasta, joka oli jäätynyt jo ehkä 80-luvulla. Arktinen alue oli levinnyt Siperiaan ja Moskovaan ja sieltä saapunut Pohjois-Suomeen. Sitä älyä oli päässyt Pohjois-Suomeen ja se oli liittynyt Pohjois-Kalootin muodostumiseen. Lärvisen kaappausta oli jouduttu perustelemaan sillä, ettei Eeva tee kakkavahinkoja kauniisti sisustettuun kotiinsa ja siihen oli Kanadasta löytynyt hyvä. Kuin koirana hänet olisi pitänyt lopettaa Suomessa, koska ihmisille ei ollut eutanasia laillinen.
Koiran omistajalta vaadittiin tasoa ja älyä, ettei tv-tittaren haaveilema sisustus ehdi tuhoutumaan koirien takia. Niin on joskus käynyt, eikä tv-tittare pystynyt nauttimaan toisten kotien sisustuksista. Pohjois-Kalootin muodostumiseen liittyi suurempikin reformi, mutta kaikki perustui Lärvisen kaappauksen järjestämiseen ja siitä koirien kakkavahinkojen ja iän yhtälöstä oli alettu kertomaan. Kuin Eeva kuin koira, joka voi pissiä kodin pilalle. Maapallo ei jäädy turhaan, mutta uusi puolue puolustaisi Eläinten oikeuksia elää yli 8-vuotiaaksi. Siihen liittyi koiran omistajan rationaalinen tunteettomuus eli taso, että pystyy myös koiran lopettamaan. Jos sellaisen päättää hankkia. Siitä maapallo jäätyy.
Trumpin kanssa meillä oli 2000-luvulla jotain yhteistä. Hän ei pystynyt käsittämään, mitä Dahlgren näkee Mikassa. Minä en uskonut todeksi, että Mika voisi mummostansa olla kiinnostunut tositarkoituksessa. Se on järjettömän suhteen merkki. Mutta kaikki siihen avioliittojärjestelyyn liittyvä on täysin järjetöntä. Jopa planeetta siihen reagoi, kun Lärvisen kaappausjärjestelyistä maapallolla alkoi jääkausi Arktisella alueella.
Yllätys, yllätys. Jääkausi-aiheinen puolue on Eläinten oikeuspuolue. - Anonyymi00018
Ei vaan teitä Persuja ei saa enää päästää hallitukseen, siksi äänestän SDP:tä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836490Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto935392Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143745Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233387Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2003118Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat752355Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12098Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191666- 981356