Merimiesunioni vaatii hallitusta estämään golfvirtaa pysähtymästä

Nyt sitten liitossa toivotaan, ettei se pysähdy demarivetoisen hallituksen aikaan.
5110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Demarit pistää sen kuitenkin persujen syyksi 😁

Äänestä

Yritettäisiinkö siinä kuitenkin haudata se tosiasia, ettei demarit aio millään tavalla rangaista omia edustajiaan perseilystä avustajia kohtaan?

Äänestä

Niinpä niin! Mikäpäs se ei olisi hallituksen vika? Niin kuin nyt tämä Golf virrankin toiminta!

Äänestä

Plutokratia on 100% varmuudella tie koko planeetan tuhoon.

Äänestä
  • Ehkä, mutta suurimmat luonnonkatastrofit ovat silti sosialismin aikaansaamia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt sitten liitossa toivotaan, ettei se pysähdy demarivetoisen hallituksen aikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu