Urpo vaiko Xi Zin Pin? Kumpi vie, ja kumpi itkee ja ulisee?
Kumpi käskyttää?
Anonyymi-ap
595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei kumpikaan, vaikka Suomessa jotkut niin luulevat, kun olemme eläneet iät ja ajat komentelevan ryssän naapurina.
Kiinalaiset osaavat käyttäytyä, vaikka suurvaltaa edustava. On käytöstä ja älyä, siellä kun on keksitty ruuti ja paperi ja silkki.
Urpolla näyttää "Elämänhallinta" karanneen käsistä kun posket näyttää vuosi vuodelta turpoavan lisää, ja persekkin näyttää levenevän joka suuntaan. Karmeen näköistä katseltavaa. Ja sitten luulee olevansa "Kovakin Bisnesnero". Poika ei ole koskaan tehnyt muuta kuin porsastellut veronmaksajien rahoilla.Kunnon Syöttöporsas, ja sen kyllä näkee nyt.
Junarata Petteri JYRÄHTÄÄ.
Päästiin yhdestä murhaaja valtiosta eroon ja nyt tutustutaan seuraavaan ja luodaan uusia kauppasuhteita.orpo kehuu kuinka mahtava valtio sotilaallisesti,usa:kin isompi.perseen nuolenta jatkuu.