Miten hallitus muistaa/kommentoi holokaustin uhrien muistopäivää ?
Holokaustin uhrien muistopäivä
13
117
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei mitenkään heil Persut
- Anonyymi00004
Eikö kukaan hallituksesta uskalla kommentoida, onko pelkona että kommentien takia välit Israeliin huononevat ja jää Daavidin linko saamatta ???
- Anonyymi00005
Niin tai voihan olla että persumaisella vastauksella pääsee taas Euroopan lehdistön palstoille ja orpo-rukka joutuu seli-seli-selityksiin ja anteeksipyytelyyn.
petteri luiskahtikin Kiinaan kun tuollainen epämiellyttävä muistopäivä oli tulossa. - Anonyymi00006
Kommentoin, että pelkästään YK:lla on toistasataa erilaista muisto tms. päivää.
Sen lisäksi on teemaaviikkoja, teemavuosia ja teemavuosikymmeniä.
Se oli jollekin liikaa ja se poistettiin.
Teemapäivät ovat kokeneet inflaation ja olen ihan varma, että tärkeitä asioita on yli 365, mutta päiviä vuodessa on vain sen verran.
Itse pidän montaa asiaa tärkeänä ja hyvänä, mutta en silti osallistu joka päivä kahteen tai kolmeen tilaisuuteen, vaikka sillä vasta raapaistaisiin pintaa.
Sama on varmasti hallituksellakin.
Saako tämän mielipiteen esittää?- Anonyymi00007
Ja on siellä joukossa palkokasvienkin päivä. Palkokasvit ovat ravinnonlähteenä pelastaneet satoja miljoonia nälkäkuolemalta.
Ne ovat myös hyvin ekologisia.
- Anonyymi00008
Niin kysymys oli että kuinka persut muistavat ja kommentoivat holokaustin uhrien muistopäivää, holokaustin jota heidän mielestään ei edes tapahtunut.
Eurooppa kuuntelisi mielellään kommentteja....- Anonyymi00011
Hoh hoijaa
Onko mitään älykästä tähän väliin? - Anonyymi00012
No juuri sopivasti säädättivät juuri samana päivänä ensimmäistä kertaa koko päivän voimassa olevan ajatusrikoslain, jonka nojalla holokaustia ei saa tutkia vapaasti eikä siitä keskustella kuin säädetyllä tavalla
- Anonyymi00009
Pitävät jossain kirkossa omat Hitler iltamansa.
- Anonyymi00010
Eurooppa näkisi mielellään videotallenteen tilaisuudesta...
- Anonyymi00013
Järki hoi äly älä jätä.
- Anonyymi00014
Äly on tainnut jättää tuon porukan jo aikoja sitten
- Anonyymi00015
Naamio-soihtukulkuetta suunnitellaan holokaustin uhrien muistopäivän kunniaksi...
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1444007Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3663084Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142018Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101715Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51148Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69975- 71974
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23861- 71839
- 44804