Tämä nainen ei olekaan mikään huiviin ja telttaan pukeutunut. Näyttää hyvin sopeutuneen ja kotoutuneen Suomeen. Muutkin somalinaiset voisivat ottaa oppia hänestä.
https://yle.fi/a/74-20205440
Kaunis, upea somalityttö
45
457
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kauneus on kyllä tässä tapauksessa pitkälti katsojan silmissä.
- Anonyymi00002
Kyllä.
- Anonyymi00017
" Kauneus on kyllä tässä tapauksessa pitkälti katsojan silmissä. "
Juuh, liekö kaihi vai känni näkökyvyn noin pahasti sumentanut.
Ihonväri poislukien ihan tavan teiniltä näyttää.🐵🍌🌴
- Anonyymi00003
No lähinnä ei näytä sentään liikkuvalta jätesäkiltä.
- Anonyymi00004
Jos Tanskaan meneekin kauneimmat somalitkin?
- Anonyymi00005
ei kyllä tuon näköinen kannattaisi huivilla peittää 🤣
- Anonyymi00016
jätesäkillä kannattaisi peittää.
- Anonyymi00007
Nätti mimmi. Vähän meikkiä, muotivaatteet ja päärätti ja huntu pois niin somalikin voi olla kaunis.
- Anonyymi00048UUSI
"Nätti mimmi. Vähän meikkiä, muotivaatteet ja päärätti ja huntu pois niin somalikin voi olla kaunis. "
Kehoittaisin varaamaan pikimmiten ajan optikolle, näyttää lähinnä pöhöttyneelle drag- artistille.
- Anonyymi00008
Harmi että se 99 prosenttia pilaa kaikkien maineen.
- Anonyymi00009
Hän on 28 vuotias tanskassa asuva somalinainen.
- Anonyymi00010
Näin itsekin pitkän ja hoikan nuoren somalinaisen. Ottaisin sellaisen emännäksi.
- Anonyymi00011
David Bowiella (rip) oli muuten somalivaimo, huippumalli.
Hänestä on tehty elokuvakin.- Anonyymi00033
Etiopialainen
- Anonyymi00012
Tuota kuvaa voisi jakaa somppupiireissä esimerkkinä hyvin kotoutuneesta somalinaisesta, joka ei alistu somalimiesten määräämään pakkohuiviin ja -telttaan.
- Anonyymi00013
lisää tätä roskasakkia tänne, varmasti saamme yhteiskunnan rahat pois oikeilta suomalaisilta.
- Anonyymi00014
ei olisi kelvannut martin haaremiin 🤣🤣🤣
- Anonyymi00015
poika voisitko toimittaa näitä saarelleni ???
- Anonyymi00022
Välittäkääpä tämä viestiketju vaikka somppujen facebook keskusteluihin malliksi siitä, miltä somalinaisen tulee näyttää Suomeen sopeutuneena!
- Anonyymi00023
No joo , tuosta vois sanoa että ei paha .
Hän oli onnekseen päässyt koraanikouluun kotipuoleen ja sai näin vertailupohjaa kristittyyn ja islamilaiseen maailmaan , hän on onnekas siinä suhteessa . - Anonyymi00024
Aika monella täällä on tullut silmälasien hankinta ajankohtaiseksi.
- Anonyymi00025
Rättiin ja telttaan verhoutuneet somppumimmit voisivat ottaa oppia
- Anonyymi00026
pim pom pam pom pim pom pam pom mustat myyvät ja käyttävät huumeita ja siksi heillä menee huonosti kun eivät ole saaneet yhteiskunnalta tarpeeksi rahaa pim pom pam pom
- Anonyymi00027
Miten nyt yhtäkkiä koraanikoulusta tehdään yle:llä syntipukki .
Eikö tuosta pitäisi suomessa joutua syytteeseen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. - Anonyymi00028
No voihan Pakolaisen lomamatka kotimaahansa lomailemaan ei mennytkään kuin Strömössä
- Anonyymi00029
Joko muut somppumimmit ovat ottaneet oppia suomalaisesta pukeutumisesta? Näin sopeutuu maahan ja paikallisiin olosuhteisiin. Rättipäisenä erottautuu.
- Anonyymi00030
Kuka kertoisi näille kaapunaisille että voisi pukeutua kuin maassa maan tavalla! Ottaisivat oppia otsikon mukaisesta näyttävästä somalimimmistä. Teltat ja rätit roskapönttöön.
https://www.kaleva.fi/ei-vesitippaakaan-paivasaikaan-oululaiset-ramadani/12631542
https://kuvat.kaleva.media/images/v1/kalevacdn/9BFjgqwAwJ5Keyb7VlIdXw3UTXuCuMiC9Svykys_6jf_hmfYy7uaDo6NjxY74peohLCKclUqaTcjr_F0L5g584NL4lY7oEDiGIWBbLW8Xg.jpg?format=jpeg&quality=80&width=800 - Anonyymi00031
Rohkea tyttö, kun ei pelkää sukulaisiaan…
Kunniamurha vaanii jatkuvasti taustalla…- Anonyymi00034
tiedätkö ihmisten periytyvistä ominaisuuksista ?
- Anonyymi00035
Mitä vikaa koraanikouluissa muka on , mitä mestareita suomalaiset muka on muslimivanhempia ja koraanikouluja tuomitsemaan ?
- Anonyymi00036
Aivan, ei meitä saatananpalvojiakaan kohtaan saa olla ennakkoluuloinen, juomme verta, ja harrastamme ihmisuhreja, mutta ihan kivoja ollaan, kunhan meihin vaan ensin tutustuu.
Terv. Isä belsebuubbis - Anonyymi00037
Anonyymi00036 kirjoitti:
Aivan, ei meitä saatananpalvojiakaan kohtaan saa olla ennakkoluuloinen, juomme verta, ja harrastamme ihmisuhreja, mutta ihan kivoja ollaan, kunhan meihin vaan ensin tutustuu.
Terv. Isä belsebuubbisNo niinhän se on.
- Anonyymi00038
Miksi esim. stadin metrossa ei koskaan näe yhtään kaunista tyttöä tai naista Somaliasta vaikka siellä näkee paljon kauniita ja seksikkäitä pimuja muualta Afrikasta.
- Anonyymi00039
ne syö aina kaiken koska ovat niin ahneita 🤣
- Anonyymi00040
Somalitytön alapää on tyrmäävä sananmukaisesti.
- Anonyymi00041
Eduskunnan tulisikin ottaa kantaa koraanikouluihin, annetaanko matka-avustuksia ja maksetaanko koulumaksut .
- Anonyymi00042
Moni kakku kaunis päältä, mutta silvottu sisältä.
En tarkoita häntä, vaan noilta alueilta tulevat naiset ja lapset yleensä ovat Nyt se on onneksi kriminalisoitu:
Ensimmäiset esitutkinnat naisten sukuelinten silpomisesta käynnissä, tapaukset Kuopiossa ja Tampereella
https://www.hs.fi/tutkiva/art-2000011829931.html - Anonyymi00044UUSI
Miksi miesten sukupuolielinten silpominen kuitenkin on sallittua ?
- Anonyymi00045UUSI
Hyvä kysymys. Samalla olisi se voitu kriminalisoida siltä osin kun sille ei ole lääketieteellistä perustetta.
- Anonyymi00046UUSI
Anonyymi00045 kirjoitti:
Hyvä kysymys. Samalla olisi se voitu kriminalisoida siltä osin kun sille ei ole lääketieteellistä perustetta.
Minkälainen on lääketieteellinen syy klitoriksen amputoinnille?
PROFEETTA MOKTA vastaa varmaan mielellään tähän…hehhehhehheee…
Taitaa nauraa vielä muutaman vartin päälle…
- Anonyymi00047UUSI
Onko sompuilla joku facebook-sivu? Jakakaa tätä viestiketjua sinne opetus mielessä.
- Anonyymi00049UUSI
se menee niin luonnossa kuten ihmisilläkin kennokonna uros tykkää kennokonna naaraasta 🤣🤣🤣
- Anonyymi00050UUSI
Miksi lapsiaan rakastavat muslimivanhemmat eivät saisi lähettää lapsiaan koraanikouluihin ?
Oppivat siellä islamilaiseen yhteiskuntaan ja islamilaisiin tapoihin ?- Anonyymi00051UUSI
Ja jääkööt sille tielle, ei paluuta Suomeen.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky685194Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2614289Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty983918Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1422247Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.321618Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar651331Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk6979Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii35917- 94889
entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä137867