"Heinäkuussa 2025 olin tyttöystäväni kanssa ajelemassa Ohiossa sijaitsevaan mökkiin jonka olimme sieltä vuokranneet. Kun tulimme pienen mäen huipulle, matkalla kohti alueen vaatimatonta kaupunkia, minut säikäytti yhtäkkiä vanha nainen joka oli kumartunut keskelle tietä vanhan kirkon edustalla. Jarrutin ja hidastin reilusti vauhtia. Sitten huomasin kun nainen nousi kumarasta ylös ja alkoi heiluttaa kättään aivan kuin avun tarpeessa.
Heti kun sain rekisteröityä tämän, hänen päänsä yläpuolella heiluva käsi ja koko käsivarsi sen puoleen, muuntautui saumattomasti peuran pääksi samalla kun koko hänen olemuksensa muuttui yhtäkkiä ihmisestä eläimeksi. Peuran silmät välkehtivät ajovaloissa ja sitten eläin ryntäsi metsään. Olin täysin järkyttynyt ja pelästyin lähes kuoliaaksi asti. Tyttöystäväni kysyi minulta näinkö sen naisen tiellä, mitä juuri tapahtui. Yritin järkeillä asian jonkinlaisena optisena harhana mutta me molemmat näimme sen."
"Minä ja neljä kaveriani vietimme aikaa Venäjän talvisella maaseudulla. Asuimme yhden kaverini talossa joulukuun puolivälistä tammikuun alkuun noin 20 kilometriä Moskovasta itään. Uudenvuoden aattona kohtasimme jotain kauheaa. Kello oli puoli kaksi yöllä, olimme viettäneet koko päivän talossa, syöty pizzaa,katsottu elokuvia ja pelattu videopelejä. Vietimme aikaa talon pihamaalla josta on näkymä pieneen laaksoon, ehkä noin kymmenen metriä syvä ja kuusimymmentä metriä pitkä ja paukuttelimme muutamia ilotulitteita. Kaverin talo on melko eristyksissä, lähimmät naapurit sijaitsevat noin 100 metrin päässä.
Räjäytimme paukkuja yksi kerrallaan heittämällä niitä talon viereiseen laaksoon. Tätä tehdessämme olin meistä ensimmäinen joka huomasi kaukana liikkuvan mustan siluetin. Siluetissa hehkui pieni valo, kuin savukkeen tulipää ja hahmo liikkui meitä kohti erittäin nopeasti. Ilmoitin asiasta heti kaikille muille ja sanoin että meidän pitäisi mennä talon sisäpihalle. Ystäväni näkivät siluetin ja olivat hämmentyneitä siitä kuka tai mikä se voisi olla ja mitä se teki. Katsoin uudemman kerran hahmon tummaa siluettia
Ja ymmärsin että siinä missä silmät suurin piirtein olisivat, oli heikkoa hehkua. Ei mitään hurjan kirkasta, vain heikkoa keltaisen ja kultaisen sävyistä hehkua.
Huomasin myös sen että hahmo oli kulkenut hyvin pitkän matkan sen viiden sekunnin aikana kun olin kääntynyt ympäri ja kertonut kavereille näkemästäni. Tämä oli häiritsevää sen takia koska hahmo käveli eikä juossut. Juoksin talon portille ja huusin kavereille että seuraisivat minua. He suostuivat kaikki paitsi yksi. Yksi kaveri näytti jäätyneen pelosta paikoilleen. Hän tuijotti kaiken tuon ajan lähestyvää hahmoa. Hahmo oli tuossa vaiheessa noin sadan metrin päässä meistä. Kun säntäsimme puutarhan puolelle ja kumarruimme aidan taakse, näimme että hahmo liikkui vähintään viisi kertaa nopeammin kuin tavallinen juokseva ihminen eikä liikkeistä aiheutunut lainkaan ääntä.
Hahmo seisoi talon pihalla muutamia minuutteja ja sitten se katosi äänettömästi läheiseen metsään jalanjälkiä jättämättä. Emme tiedä mikä se hahmo oli mutta olemme sataprosenttisen varmoja ettei se ollut ihminen."
Väitettyjä tositarinoita Ohiosta ja paikasta 20 kilometriä moskovasta itään
Anonyymi-ap
3
128
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ottaisin vitosella tarinoita joita ei ole tapahtunut.
Aloittaja myös mokasi, et tarjonnut höpöjuttujesi tueksi yhtään AI videota.
Amatööri. - Anonyymi00002
Kaikkea se viski ja vodka näyttää.
- Anonyymi00003
Kaikkea se viski ja vodka näyttää.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812359Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002635Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736