Rikokset 80 ja 2000 luvulla

Rikollisena olisi kannattanut ollaan 80 luvulla
491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mixi?

Äänestä
  • En tiedä, mutta silloin rikollisuus oli yleisempää kuin nykyään.

    Voimme siis päätellä, että mamut ovat vähentäneet rikollisuutta.

    Äänestä

Ai kun 80 luvulla telkussa pyöri Miami Vice

Äänestä

Koska voisi elättää itsensä loppuelämän ajan kirjoitemalla kirjoja ja podcasteja ja käydä luennoimassa entisestä rikollisesta elämästään - maksua vastaan, tietysti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rikollisena olisi kannattanut ollaan 80 luvulla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu