Tuppuraisella hätä vain itsestään---

Anonyymi-ap

Tuppuraisella hätä vain itsestään
Anonyymi-ap
2026-01-29 09:31:10

Tuppuraisella hätä vain itsestään

Antikaisen mielestä onkin vaikea välttyä johtopäätökseltä, että tässä yritettiin nimenomaisesti siirtää huomio pois omasta toiminnasta ja laajentaa ongelma koskemaan ”koko eduskuntaa”.

– Tämä onkin koko episodin rumimpia piirteitä: Tuppurainen oli valmis ja yritti heittää bussin alle instituution, jonka pitäisi olla suomalaisen demokratian arvokkain symboli –-- vain koska hätä omasta itsestä oli niin suuri, Antikainen kirjoittaa.

– Samalla toinenkin ristiriita paistaa kirkkaana: ennen joulutaukoa anteeksianto Kaisa Garedewille ja Juho Eerolalle oli Tuppuraiselle mahdotonta. Nyt kun kyse oli omasta puolueesta ja omasta vastuusta, armollisuus näyttää löytyvän nopeasti – ja uskon, että myös itseä kohtaan se/ (armo) tulee automaattisesti.

suomen uutiset

PS. älkää poistako-tulee uudestaan

koskee koko suomea paska tuulettimessa

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      En tiedä mitään niin pöljempää kuin sossut tappelee keskenään. Tuppurainen sitä ja Tuppurainen tätä. Naama perus lukemilla selvitellään ja puolustellaan mitä on tehty ja mitä on sanottu. Tehty on ja sanottu on sehän kuuluu puolueiden toimintaan. Johan tuo nähdään kyselytunnilla. Kovaa retoriikkaa käytetään jokainen puolue. Ei sossut ja sen johto ole muita parempi. Lopettakaa,ntuota ei jaksa kukaan enää katsoa ja kuunnella. Luulisi teillä olevan todellisia huolia tässä yhteiskunnassa ja globaalisti. Turvat tukkon jokainen ja tehkää työnne mihinkä olette valtakirjan saanut. Seuraavat vaalit näyttää teille kaikille poliitikoille mistä kana pissaa.

    • Anonyymi00002
      UUSI

      Eduskunnan kyselytunneilla Tytti Tuppurainen on ollut pahin räksyttäjä niin kauan kuin muistan. Yleensä Venäjä mielistä höpötystä. Ei jatkoon!

      • Anonyymi00003
        UUSI

        Kyllä siellä noita räksyttäjiä riittää.


      • Anonyymi00005
        UUSI

        Kyllä siellä noita räksyttäjiä riittää.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      121
      1667
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe