”Kohdeltiin kuin roskaa” – Entiset alaiset kertovat SDP:n Miapetra Kumpula-Natrin epäasiallisesta käytöksestä
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f3c90efb-120f-4ea7-a7f4-40cc08e6da1b
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f3c90efb-120f-4ea7-a7f4-40cc08e6da1b
Vastaukset 85
Vanhimmat
Huh huh mitä porukkaa demareissa onkaan, kuvottavaa
NÄIN TEKEE JUNTTIEN JUNTTI
Antti Lindtman työnsi viestintäpäällikköä – Nyt kohde lyttää kohun: ”Täysin turha ja tarpeeton”
SDP:n eduskuntaryhmän viestintäpäällikkö lyttää somekohun.
Persutkin ovat rehellisempiä kuin umpikierot demarit.
Jatkunut ties kuinka ja kauan?
Korkea kynnys krnenkään tuoda asiaa esille.
Hienoa, että saivat rohkeutensa kerättyä, ja tulivat julkisuuteen asuankanssa.
Veikkaan, näitä tulee lisää, kun sieniä sateella...
Aikooko tämä oikeiston maalituskampanja käydä kaikki Sdp:n kansanedustajat läpi mediansa avustuksella?
Kaikkiaan yli 20 vuotta jos jutun vuosiluvut täsmää!
Kymmeniä avustajia siinä ajassa!
21 vuotta!
Sarjakiusaaja.
Ällö eukko.
Demarien demokratia on hulluimman ylivalta.
Ei sitten mitään eroa kokoomuksen simputtamiseen.
Riikka itki säätytalon käytävällä kun Petteri simputti Riikkaa!
Armeijassa se on palvelusrikos!
Sikoja....
Ville Merinen ihan demaripoliitikko tämän "Pandoran lippaan" aukaisi ja hyvä niin .
Mitään salaliitto teorioita tässäkään on turha esittää, demarien keskuudessa on näitä "pirttihirmuja" feministejä ja kiihkomamuttajia jotka suu vaahdossa nokkivat erityisesti perussuomalaisia kuin "korppi kalasäkkiä" ; )
Kaikki poliitikot on vallanhimoisia ja naristisia.
Se on lähtökohta - ei näitä juttuja tarvitse erikseen pyöritellä.
Aivan oikein, siksi suora kansanvalta, vaikka amazonan palvelien kautta.
Hulluista hulluimmat haluaa valtaan ja tyhmä kansa äänestää.
Muija oli kohdellut ihmisiä kuin paskaa.....ilmeisesti liian pieni palkka vielä vittuilusta?
Jep, kaikki demarit.
Kaikki demaripoliitikot tosiaan on ilkeitä, mutta hyvä juttu on, että noita ilkeitä ei ole muissa puolueissa.
Kaikki puolueet ja poliitikot tunnistaa ilmiön.
Kansanedustajien palkat ovat sellaiset kuin heidän työnantajansa Eduskunnan kanslia päättää niiden olevan.
Eli liian pienet vaikka kukaan ei vittuilisikaan.
Taitaa olla niin et kaikki nimet jotka löytyy Tuppuraisen puolustuspaperista on kiusaajia. Kuvittelevat kiusaajat suojelevansa toinen toistaan.
Totta samassa veneessä.
Nampula-Kutrille pitäisi lähettää Kultaisen käytöksen kirja?
Kuka on ukko joka tuotakin painaa tai joutuu painamaan....huh huh
Olikohan mukana tuottavissa pakolaisbisneksissä paljon CÄSHIÄ?
Hilut kinttuun.
Rikosuhrikorvaukset sorsituille.
Pysyvä vamma tai haitta simputuksesta?
Vahingonkorvausvaade sekä demareille että tuolle ämmälle.
Työpaikkakiusaamista pitkäkestoista ja tahallista.
Omaisuus ja varat vakuustakavarikkoon ja hukkaamiskieltoon.
Juuri näistä pitää saada ennakkotapaus ja oikeudenkäynti tuomioineen.
Muuten nuo ei lopu.
Poliisi paikalle!
Nokialaista persiiseen ja Syvälle😀.
Kyllä tuo täyttää työsuojelurikoksen kaikki tunnusmerkit kirkkaasti!
Tulta munille vai pitäiskö tässä tapauksessa sanoa munasarjoille?
Karua luettavaa, mutta niin ovat köyhätkin roskia demarien maailmankatsomuksessa.
Järkyttävää kiusaamiskulttuuria sdp ssä.
Keitä voisivat siitä syyttää....?
Persuja, Kokoomusta, Hallitusta?
Ottsivat Vastuun teoistaan!!!!
Istuva hallitus on belsebuubin inkarnaatio ääliöoikeiston terroristihallinnosta leikkauksineen.
Saatana minkälaisia nuijia kaikki ministerit.
Urkin lausahdus Saatanan tunarit validi kommentti😀.
SDPssä on selvästikin peitelty ja padottu epasillista käytöstä vuosia ja nyt kaikki räjähtää kerralla silmille. Oikea kiusausrinki koko SDP.
Siltä vaikuttaa.
Kaikissa puolueissa samoja piirteitä ja toimintamalleja ilman poikkeuksia.
Hyvä että tuotiin julki.
Medialle ja toimittajille Papukaijamerkki!
Veikkaan et seuraavaksi on Sanna Marinin vuoro. Krista Kiuru on myös ehdolla.
Millaisia hirviöitä tuo puolue on pullollaan? Kamalaa luettavaa millainen tuokin on ollut.
Tuo nousi hirviölistan kärkeen, ennen seuraavaa paljastusta.
Demarit tekevät kaiken oikeudnmukaisesti, arvopohjaisesti ja reilummin. Heti seuraavassa eduskunnan kyselytunnilla Tuppuraisen pitää vaatia että Purra pyytää nöyrästi anteeksi ja Jussi Halla-Aho tuomitsee, niin eiköhän kaikki ole taputeltu demareiden osalta.
Miksei sdp n kohdalla vaadita irtisanoutumista kiusaamisesta, alistamisesta, nöyryyttämisestä?
Vai, eivätkö pysty irtisanoutumaan niistä?
Aika karmivaa.
Talon tapa toimia Siis eduskunnan.
Tuollaisen käytöksen täytyy olla jokin meriitti puolueessa, kun on saanut jatkua noin kauan.
Just ryhmäkuri Potkujen uhalla.
Kohta meille uutisoidaan, niillä on vaan tuollanen tapa. Eikä se tarkoita mitään, avustajat nyökyttelee peloissaa " Juu tönikää,alistakaa,kohdelkaa ilkeästi,huutakaa, ei haittaa"😥😢😰😓😪🥵
Toisen haukkumisesta saa vielä palkkaakin? Kyllä on suomen politiikka vajonnut alas.
Laittaa koiranaamarin ja haukkuu demulien kuunnellessa. Lopuksi lipaisee "takakontista" herkullisen madon välipalaksi!
☝️😄
Nyt minuakin hävettää tuo meidän puolueen touhu.
Hävettää kun mato, joka jäi "takakontin" rynkytyksestä kynnen alle olikin menehtynyt!
☝️😁
Ei päivääkään etteikö joku SDPn edustaja kärähtäisi epäasiallisesta käytöksestä.
Vaalikiimaa ilmassa!
MUA TÄRISSÖÖ ITALIASSAKKII! Sisiliassa
”Jerikon muuritörmät murtuivat kuin miesten elämät femistien kynsissä ja puheissa ja tuomioissa” (yli 4 km pitkiä maanvyörymiä)
Klap klap klap klap... Joo, tai no... Mutta: Oli Trumpkin vähällä joutua elinikäisesti vankilaan, kun joku feministi sanoi hänen jossakin kaupan sovittelukopissa, johon nainen oli muka tahtomattaan, suostumattaan joutunut ja joka ei päässyt sieltä pakoon... Milloin? Kymmeniä vuosia sitten... Eikö syyteoikeus vanhene muissa kuin murhajutuissa? Ei, kun feministit ovat päättäneet valehdella miehen syylli seksi. On feministin mielestä kysymys niin tärkeästä yhteiskunnallisesta asiasta, ettei lakia syyteoikeuden vanhentumisesta tarvinnut noudattaa. Ja hei nyt feministijuristi, ammattiosaamistaan keksi ratkaisun, muutetaan tarinaa. 20 vuotta lain mukaan olisi ollut syyteoikeus… Mutta oli kulunut enemmän aikaa väitetystä, mutta ei todistetusta teosta. No, ei se ole ongelma, ovathan syyttäjät naisia ja tuomari nainen ja mielistellään mieskollega ja syytetyn asianajaja meidän puolelle, jos sellainen tulee päättämään. Sopivat feministinaiset keskenään. (feministejä %? väestöstä.)
Nokkimisjärjestys, mikä se on?
”Vääpelistä” se alkoi! Joillekin feministeille selvisi punaisen lyhyen tukan ja röyhkeän hyökkäävän puheen teho. Sen edessä miehet alkoivat ”vikistä” kuin hiiret. Feministit oppivat, että kun syyttää seksuaalisesta häirinnästä, se panee miehet kyykkyyn ja hiljaisiksi. Miksi niin? Siksi, että maan tavaksi oli feministijuristien toimin ja päätöksin saatu rakennetuksi maan tapa, jossa näyttöjä tuomioiden aikaansaamiseksi feministisen sumean logiikan naissyyttäjäkollegion langettaviin tuomioihin ei tarvittu, todistustaakka oli ennakkotapauksissakin saatu siirretyksi vastaajalle, eli syytetylle, eikä syyteoikeuden vanhentumisestakaan tarvinnut välittää. Muutettiin vain tarinoita. Kaikki meni läpi minkä syyttäjä ja ilkikurinen feministi keksi.
Olen havainnut, että nyökyttely ja nokkiminen on taas noussut merkittäväksi maneeriksi politiikassa ja asiantuntijakeskusteluissa. Nitkutellaan kaulaa, nyökytellään nokkaa ja niskoja eteenpäin. ”Liittyykö myös sanonta ”Hän on niskan päällä” tähän genreen.
Ehdotus: Laittakaa testi liikkeelle. Jokaiselle poliitikolle ja asiantuntijalle alumiinifoliosta nokanpidennys ja terottakaa kärki teräväksi. Hartioihin kiinni teline, josta kasvojen eteen ohuesta pahvista levy, johon nokka tekee nokkaistessa reijän.
Tuo nokkiminen alkoi erityisesti Marinin ollessa pääministeri. Oletko eri mieltä?
Jos nalkuttava puhetyyli ”patatapamatamamatapaka…” -tyylillä ja pitkän kaulan varassa nokkiminen kuin kana, saattaa ärsyttää ja kuulostaa ”nokanpäätaktiikalta”. (Vrt. kyynärpäätaktikointi.)
Entä sitten? Eivätkö ”kukot” muka noki? -nokkii, nokkii toki. Jatkuva nyökyttäminen voi ilmentää taktiikkaa, jota käytetään saadakseen aikaan monenlaisia tavoitteen kannalta vaikuttavia reaktioita katsojissa ja kuulijoissa. Vaikutelma pätevyydestä, tietämisestä,… Kuulijalle jää nyökyttelystä kuva, että sanoja on oikeassa. Niin kuin kehonkieli on merkityksellinen, jopa merkityksellisempi viestin perille menon ja positiivisen implikaation välittäjä kuin puheen sisältö.
Totuus on toissijaista! Ylimielisyys kuulijaa kohtaan ei ole enää ”virkayskän”, vaan nokkimisen maneeri.
Eikö jäykkäniskoja ja ”tonnin seteli” tosikkoja ole miehissä enemmän. ---- Hei, älä ny viitti! -On tietenkin niitäkin. Mutta se on ehkä seuraavan kohteliaan tosikkotarinan väärtti.
Mutta … … Ärsyttääkö se?
No: ”Kuin karitsa keritsijänsä edessä, ei hänkään suutansa avannut.” ”Kaikki muuttuu ynnä niiden parhaaksi, jotka häntä rakastavat.” (Biblia) …Kerro sinä miten niin tapahtuu, milloin ja missä?
Olisiko taas tänään SDPn tiedotustilaisuus päivä? Odotan että koska se ylimielisyys loppuu ja nöyryys alkaa.
Aamu-tv taas paapoi demareita eikä tätä Kumpula-Natrin uusinta tapausta mainittu lainkaan, vaikka on pahimmasta päästä.
Saarikivi mainitsi sen ainakin aamun Ylen lähetyksessä.
Oli liian tuore sehän lööppi tuli eilen iltapäivällä vasta julki.
Ajoitus mielenkiintoinen kaupallisen median osalta vietiin huomiota hallituksen uusilta talousterrori toimilta.
Sadattuhannet suomalaiset kohteena.
Se onkin demari. Millä hiton ansioilla tuokin on sinne EU parlamenttiin asti päässyt
Pyrkyri kuten kaikki kaltaisensa.
Natri ei ole vieläkään kommentoinut tätä mitenkään. Taisi ryömiä kiven alle piiloon.
Ensimmäinen SDPn viestintästategia oli että kiistetään kaikki, ei toiminut. Onko seuraava viestintästrategia ettei enää kommentoida asiaa mitenkään. Ei tule toimimaan sekään.
Lorun loppu tuli lähtö politiikasta lopullisesti😀.
Demareissa noita alaistensa työpaikkakiusaajia näyttää riittävänn.
Juuri näin. demarit ovat pahimpia työpaikkakiusaajia.
Demari hirviöt ovat paljastuneet.😬
Kumpula-Natri ei tunnista itseään kuvauksista kertoi, mutta pahoittelee.
Tutun kuuloista....
Eihän kunnon narsistitkaan tunnista koskaan olevansa väärässä. Myös S. Marin ( SDP) oli ja uskoo edelleen olevansa tismalleen oikeassa kaiken tekemänsä suhteen.
Vika ja syyt on aina muissa toimijoissa, vaikka peilistä voisi ottaa toisinaan tarkan tiedon siitä kuka mokasi ; )
Kumpula-Natrin mies taisi olla tekemisissä matujen vastaanottokeskus asioissa, jos oikein muistan?
Oikein muistat.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/589a4d25-41b4-4f0a-9657-ac19e11f8853
Kumpula Natri oli Tosi-TV-kilpailussa pois kuukauden eduskuntatyöstä, josta nosti kuitenkin täyttä palkkaa.
Kyllä muistamme Nampula-Kutrin Suomea kohti vaeltavat uusien Akavalaisten laumat.
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2015092020382471
Kumpula Natri on ollut mukana puolisonsa kanssa pakolaisbisneksessä tämän Iltalehden uutisen mukaan.
Kumpula-Natri on käytökseltään tyypillinen demari.
Demareiden akoilla näyttää olevan valtataistelu. Tämä ”Afgaanitar” eroaa käytöstavoiltaan muista, vaanii taustalla poikkeavalla kommentillaan taustalla, ovelaako?
Olisiko pääarkkitehti?
Mia-Petra totesi että ei ala näitä sen enempää julkisuudessa avaamaan.
Aika ihmeellistä miten tuonne demareitten joukkoon on pesiytynyt suuri joukko keskenään tappelevia ja keinoja kaihtamattomia vihaisia akkoja. Nämä ovat pilanneet perinteiset demarit mikä tulee näkymään tulevissa vaaleissa.
.
Oho!
Demareiden Waterloo menossa
Miia Petra kohtelee nyt Orpoa kuin roskaa.
Unohtuu äänestäjiltä alaisten kohtelu eikä niitä roskaväen kohteluita tarvitse avata. Tärkeintä on, että uusi kohtelu tuo lisää ääniä ensi vaaleissa ja poliittinen ura jatkuu.
Onko demareissa vain kiusaajia?
Natri voisi hieman kertoa enemmän
Miksi demareissa on paljon näitä kiusaajia?
Ennustukseni: Tytti Tuppurainen on ensi viikolla sairastunut
On helppo huudella toimittajien mikrofoniin, mutta Eduskunnan salissa pitää kestää Riikan pistävä katse, Sanna Marin kesti Riikan katsetta vain yhden istunnon ajan kun syyskausi alkoi 2023 ja Sanna oli pudonnut huipulta lattian tasolle. Seuraavsna päivänä Sanna haki jo eroa....
Ei taida Mia-Petra enää päästä ajankohtaisiin ohjelmiin
Vastenmielinen politiikko.
Pakkoruotsittaja. Turha poistella sitä.
SDP ei itse ole kommentoinut Kumpula-Natrin tapausta vaan lakaisi maton alle.
Miksi Mia-Petra päästetään vähällä?