Miksi ajelet ja kokemukset

Anonyymi-ap

Joo. Genitaalialueen sheivaaminen on aika yksilöllinen päätös ja tahtotila.
Miksi sitä tekisi.
Itseni kohdalla asiaan vaikutti se, että munakarvat olivat sen verran pitkät, että ne helposti jäivät esinahan alla ja sitten tuli ikävää vetoa karvatuppeen.
No - aluksi vain lyhensin niitä saksilla.
Myöhemmin sitten kuitenkin höyläämällä partahöylällä.
Sitten tuli vedettyä ihan paljaaksi. Mutta karvojen takaisin kasvu hieman häiritsi jossain vaiheessa. Siitä tuli pistelyä. Sekin meni ohi, kun kasvoi taas enemmän.
Nyt on niin, että ajan nivusten kohdalta paljaaksi ja silloin tällöin ihan myös pallit paljaaksi. Se vaan näyttää paremmalta.
Mitkä ovat omat (mies tai nainen) perustelut ja kokemukset ajelun ja siistimisen osalta? Olen kohta 70 v. mies, suht normaalipainoinen ja liikunnallinen. Urheilen.

19

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      ~20v aloitin. Ensin mullakin vain lyhennettyä karvaa, ja sit aloin ajelee posliinia. Karvaneliön yleensä ajelen ja siitä mallista tykännyt, iän myötä harvemmin enää posliinia. Aina tykänny paljaista palleista ja nivustaipeesta, käytän usein penisrenkaita niin ei jää karvat väliin. Karvoja sheivaan 1-2x viikossa. Perskarvat ajelen harvemmin 1-2kk välein. Häpyalueen karvoituksesta en niin hirveästi ole koskaan tykänny. M45

    • Aina posliinina, sokeroinnin kautta.

      • Anonyymi00022

        Hähähää mitäs olet. Sehän on ihan sun onglema.


      • Anonyymi00027

        Namia!!


    • Anonyymi00002

      Mieheni haluaa kuvata minua alasti niin sopii paremmin olla posliini. Molempien mieleen.

      • Anonyymi00015

        Tulin tosiaan lesboksi nähtyäni videon omasta pillustani, on kaunista kiihottavaa


    • Anonyymi00005

      Olen posliini ihan vaan siksi että pidän siitä. Kulli tuntuu ja näyttää paljon paremmalta ilman noita rumia karvoja. Akan nykyään parranajo koneella päivittäin, niin ei pääse juuri kasvamaan.

      M 64 CD 💃

      • Anonyymi00018

        Mee sirkukseen friikki


      • Anonyymi00023
        Anonyymi00018 kirjoitti:

        Mee sirkukseen friikki

        Katos meidän oma vajakki sirkus friikkikin on herännyt. Mitäs olet,miksi et ole jo mennyt.


    • Anonyymi00006

      Olen 52v mies. Aloin enemmän liikkumaan muutama vuosi sitten. Pyöräillessä nivuset hankasivat kun lenkit pitenivät ja tunteja oli satulassa. Nivusissa oli ihottumaa ja vaimo luki että jotkut paljon vaellusta harrastavat oli ajelleet nivusista karvat. Jonkin aikaa harkittuani kokeilin. Tilanne parani. Oli vain niin koomisen näköinen että keskellä pitkä karva ja nivuset sileät. No siitä lyhentämään. Pikkuhiljaa sileä alue kasvoi ja karvojen määrä väheni.

      Oma fiilis ja sileä tunne vaan parani ja kerran ennen lenkkiä ajoin kaikki pois. Tunne oli kerrassaan upea. Vähän pallivahaa ja ei ollut kitkaa eikä hiertänyt. Tykästyin siihen miltä tuntui ja näytti. En kaivannut karvoja enää takaisin ja aloin käymään brassissa. En tiedä oliko vaimo mustis vai huolettiko rahan meno, olihan tuo arvokasta 50-60€ kerta kuuden viikon välein. Ehdotti Ipl laitteen hankkimista ja syksyllä sellaisen ostin hyvästä tarjouksesta. Tuo kannatti, säännöllisesti käytettynä ei karvat enää juuri kasva.

      Se ehkä kaduttaa että jos tulee tilanne mennä muiden kanssa saunaan kuin vaimoni tai uimahalliin tai vastaavaan. Todennäköisesti jää menemättä kun en kehtaisi julkisesti mennä.

    • Anonyymi00007

      Itse ajelin kaiken kolmekymppisenä ollessa jolloin olin puolet vanhemman miehen kanssa seksisuhteessa muutaman vuoden ja hän toivoi, että olisin karvaton.

      • Anonyymi00020

        Buaahaa mikä hupiakka Buaahaa


      • Anonyymi00024
        Anonyymi00020 kirjoitti:

        Buaahaa mikä hupiakka Buaahaa

        Hähähää mitäs olet. Kenestäpä muusta tuon voisit tietää. Delaa ääliö.


    • Anonyymi00013

      Ollaan mieheni kanssa nudisteja ja aina kun ollaan alasti muiden kanssa haluan olla posliini.
      Tulee varmempi olo alastomana olosta. Myös mieheni haluaa että olen posliini.
      Myös minusta otetaan kuvia ja minusta ne on kauniimpia kun olen ajeltu.
      N41

      • Anonyymi00021

        Rämesika turskalla kuvittelee omiaan


      • Anonyymi00025
        Anonyymi00021 kirjoitti:

        Rämesika turskalla kuvittelee omiaan

        Niinkö teet. No ei sulla tuo mielikuvitus kyllä kaksinen ole. Aina vaan samaa juttuu kirjoitat. Vittu mitäs olet idiootti dorka. Ja kohta tulee sää mää ja bää tunnustaa tuon


    • Anonyymi00026

      Olen +60ukm ja jo noin 20vuotta siistinyt karvoituksen ja kivekset kokonaan posliinina. 16cm kulli näyttää paremmalta ja isommalta? kuin runsaan karvoituksen alta?

    • Anonyymi00028

      Mua kiinnostas kokeilla mut arveluttaa mitä jos joku kaveri tai tuttu näkee? Jossain saunassa tai muussa tilanteessa. Nauraako vai pitääkö ihan homona? Te ketkä ootte ajanut ni onko kukaan tuttu sanonut mitään?

    • Anonyymi00029

      Paljon mukavampi ja siistimpi. Olen pari vuotta ajellut posliiniksi, joskin annan välillä kasvaa vähän ja taas höylällä alas, sen verran miten itse voi. Ei hierrä ei kutita, ja paljon siistimpi. Tykkään lisäksi suuseksistä, on mukavampi naiselle antaa sitä kun on ihan posliini. Toki toivon sitä myös naiselta. Olen aina ollut ihan heikkona posliinipilluun.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      146
      2479
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      96
      994
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      871
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      60
      733
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      691
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      670
    8. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      667
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      648
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      21
      637
    Aihe