Kokoomuksen täytyisi tutkia ensin oman puolueensa käytöstavat.
Olete aika kärkkäitä arvostelemaan muita.
Sitten teillä tulee esiin sairaslomalainen Ben lausuntoineen julkisuuteen,että hänetkin huomattaisiin. (kuvista päätellen olisi ollut jo parempi eläkeläinen,kuin kansanedustaja)
Olete aika kärkkäitä arvostelemaan muita.
Sitten teillä tulee esiin sairaslomalainen Ben lausuntoineen julkisuuteen,että hänetkin huomattaisiin. (kuvista päätellen olisi ollut jo parempi eläkeläinen,kuin kansanedustaja)
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kokoomuksessa löytyy aina näitä viisaita. Tämäkin vanhus ollut puoli vuotta pois eduskunnan ympyröistä- mutta silti löytyy tietoa.
👺👺👺👺👺👺👺👺
Onko ymmärrettävä niin, että oikeistolaisuus on valtion yhteisten varojen ryöväämistä
Kaikki mahdollinen on ainakin kohta ryövätty ja hallitus ryövää lisää ottamalla
lisää ja lisää velkaa veronmaksajien piikkiin. Piikki on koko ajan auki eliitille veronmaksajien laskuun. Tavallinen kansa velat tulee maksamaan.KOKOOMUS .MAAMME HYVINVOINNIN TÄYSTUHO
Tässä sinulle Suomen kurjistavat viime 20 vuoden ajalta
Sipislö29.5.2015 - 6.6.2019 1470 Suomen Keskusta Enemmistö
Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 340 Kansallinen Kokoomus Enemmistö
Katainen 22.6.2011 - 24.6.2014 1099 Kansallinen Kokoomus Enemmistö
Kiviniemi 22.6.2010 - 22.6.2011 366 Suomen Keskusta Enemmistö
Vanhanen II 19.4.2007 - 22.6.2010 1161 Suomen Keskusta Enemmistö
Vanhanen 24.6.2003 - 19.4.2007 1396 Suomen Keskusta Enemmistö
Jäätteenmäki 17.4.2003 - 24.6.2003 69 Suomen Keskusta Enemmistö
Äänestä💩💩💩💩💩
Mihin urpo laittoi varastamansa kansan eläke rahat työeläke kassasta oliko kansan lupa
Äänestä😭😭😭😭💩💩💩🎩🎩🎩🎩🎩😭😭💩😡🎅
Orpo lupasi tasapainottaa talouden ja velanoton, mutta leikkausrahat jaetaan heti omille etupiireille.
Esim. vanhustenhoidosta leikataan 140 miljoonaa ja yhteisöveroalella annetaan pankeille 140 miljoonaa veroalennusta.
Ei ihme, ettei velkaantuminen vähenen ja hallitus tekee velanoton ennätyksen ja sen lisäksi jättää seuraavalle hallitukselle mm. Länsirata kustannuspommin.
1
Äänestä SDP sinun etusitähdenZ🎩💩💩💩💩💩💯
Se on kokoomusken keino siirtää kuntalaisten verovarat rikkaille yrityksille jotta sinä et pääse hyötymään niistä verorahoista mitenkään millään palveluilla jotka maksat Vantaalle menee ne rikkaille kaivureille ja maansiirto yrityksiin soran myyjille ja asfallittimkaedelliin
Äänestä SDPKokoomus kerää vihaa niskaansa. Mutta kun sen äänestäjät on EK, yrittäjät ja pääoma. Niin eihän se ihan heti kaadu.
Äänestä💩💩💩💩💩
Ex työkköri ei ei ymmärrä että eläke on sosiaalietuutta jonka SDP on hänelle järjestänyt
Ei kokoomus eläkettä haluu antaa , vaan poistaa ne.
Ex työkkäei ihannoi hallitusta joka haluu poistavat hänen Ainoan tulonsa.
Aika outo Lyyli
ÄänestäIlmoita
💩💩💩💩💩💩♥️♥️♥️♥️♥️🌹🌹🎩🎩🦧🦧💯💯🦧🦧🦧
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä lopetettuaan pötköttelyn veronmaksajilla.
Vertailun vuoksii palkansaajat maksavat työeläkkeitä vuosittain 27,5 miljardilla eurolla, eikä työeläkkeihin mene senttiäkään veronmaksajien rahaa. Se on rehellistä yrittämistä.
https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000011623558.htmlSen nyt tiesi mitä se tuo tullessaan kun Kokoomus valittiin hallitus vastuulliseksi puolueeksi. Siitä Suomenkansa saa syyttää ihan itseään ja ilman sitä että näitä olisi äänestetty ei nämä toimet olisi mahdollisia. Kokoomus on ääri porvari puolue ja työvoima se jota he käyttävät hyväksi vaurastuakseen. Toimet ovat sen mukaisia. Kokoomuksen sisin poliittisen toiminnan ydin on vaurastuttaa vauraita ja valvoa heidän etujaan ja nyt he totisesti sen tekevät. Jo kautta poliittisen historian he ovat pyrkineet tulonsiirroin ja varsinkin yritystuin vaikuttamaan tulonsiirtojen siirtymistä teollisuuden hyväksi, joita johtavat öky porvarit. Kun he ovat vallassa jää jotkut jotka ei istu hallituksessa nuolemaan "näppejään". Tässä tapauksessa palkansaajat jotka ovat heille puhtaasti hyödykkeitä.
Ja kun nämä pääsevät vastaan tarvitsevat he tukea muualta ,sillä käytännössä se ryhmä joiden etua nämä valvovat on Suomessa suht pieni. Noin 10% kansasta. Joten tuossa suhteessa on äänestäjien peiliin katsomisen paikka .Tuosta äänestys tuloksesta kun ei voi oikein vastuuta kaataa kellekään muulle kuin kansalaisille.
Äänestä
ASIANTUNTIJA ON BEN
Kokoomuslaisten mielestä vanha ja viisas.
Mutta täytyisi muistaa kukaan ei ole aina oikeassa ja korvaamaton !
Tältä pyhimysten suunnaltakin kuului eilen ilmenneen ahdistelija-että silleen.
Vihreiden kansanedustaja Diarra tuli julki omakohtaisen häirintäkokemuksen kanssa missä kokoomuslainen mieskansanedustaja oli valiokunnanulkomaan työmatkalla ehdottanut seksuaalista kanssakäymistä.
Kokoomuksen ryhmäpuheenjohtaja Kopra sanoi asian olevan selvitetty loppuunkäsitelty ja puste.
Hetkinen seis, kyllä kansalaiset haluavat tietää kuka tämä kokoomuslainen ahdistelija on.
Ihan yleisen edun ja kansanedustajan yhteiskunnallisen aseman takia.
Nyt sitten vaan sitä avoimmuutta edistämään kokoomus sillä kun näitä asioita lakaistaan maton alle eduskunnan ilmeisen sairas työyhteisö ei koskaan pääse paranemaan.
Kakolaiset selittää aina asiansa parhain päin.
Kyllä kakon pojilla on ollut aina levottomat kädet..
Mutta eihän me .
Oneks toi Ben näyttää jo melko vaarattomalta naisten joukossa.
BZ vanha kokoomusrobotti on herännyt henkiin.
Taas samat vanhat kokoomus fraasit kaivettu esiin.
Hei Ben ,onko sinulle jäänyt vanha päivitys aivoihin,kun puhut Marinin hallituksen ajoista.
Olisko kannattanut jäädä eläkkeelle!
Ap jätti pois Marinin (SDP) hallituksen velanoton.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011469125.html
Lisäksi Lipponen (SDP) myi valtion omaisuutta 10 miljardin euron edestä.
Kiitos kokoomus.
Kataisen hallitus myi sähkönsiirron ulkomaalaisille firmoille ja vielä kärsii tästä koko kansa entistä enemmän.
Muistatko tämän vielä Ben ?
Oli kyllä eduskunnassa sen näköinen äijä,että ei tästä maailmasta.
Kokoomuslainen seurustelu-upseeri.