Ei attendon työntekijätkään pidä häirinnästä !

Puhelimet pitävät kiinni ja vanhus yritti 11 kertaa hälyttää apua !
6142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos hoitaja joutuu jatkuvasti juoksemaan huoneessa turhien hälytysten takia niin sitten voi käydä näin.

Äänestä

Miksi vanhuksiin ei laiteta seurantasirua, joka kertoo sykkeet, paineet ym tietyt elintoiminnot. Sitten automaattinen hälytys kun tila huononee.
Attendo vaan hamuaa isoja voittoja, muutama hoitaja (ehkä kouluttamatonkin jopa)
isossa laitoksessa, iltaisin otetaan akut puhelimista irti että saavat olla rauhassa.
Toivottavasti tulee oikeusjuttu mokomaa atendoa vastaan. Korvaukset.

Äänestä

Mitä siinä puhelin auttaa, jos ei osaa suomen kieltä.

Äänestä

Attendon armomurhat !

Äänestä

Ei saa pistää kiinni, vaikka tulisi turhia hälytyksiä. Asia pitää selittaa kärsivällisesti vanhukselle.

Äänestä

Oliko häiritsijä demari?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puhelimet pitävät kiinni ja vanhus yritti 11 kertaa hälyttää apua !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu