Kuinkahan mones kerta jo historiassa, kun tiede ei osu sinne päinkään. Kiinalaisten (ateistien) ampuman raketinromun piti tiedemiesten mukaan tippua Tanskaan ja sitten Suomen lähelle.
Nyt sen sitten todettiin pudoneen (ei kovin) lähelle Australiaa.
Näkyy olevan niin, että tiede on kovin epäluotettava. Herra ainoastaan voi suojata taivaalta tippuvislta ateistien sinne ampumilta romuilta. Hän nytkin ohjasi romun vaarattomaan paikkaan.
Kyllä luulisi tiedeateisteja taas hävettävän!
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011785869.html
Taas tiede ennusti ihan väärin
14
226
Vastaukset 14
- Anonyymi00001
Avaruusromu käyttäytyy ennustamattomasti. Kierros maapallon ympäri kestää n. 1,5 tuntia. Kun vaikkapa viikko (168 tuntia) etukäteen ennustetaan putoamisajankohta, niin alle tunnin virhe putoamisajankohdassa vie Tanskasta Uuteen Seelantiin.
- Anonyymi00010
Kyllä se käyttäytyy niin kuin se käyttäytyy ennustaja on vain ennustanut väärin.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Kyllä se käyttäytyy niin kuin se käyttäytyy ennustaja on vain ennustanut väärin.
Hanki oikea elämä ja työ, niin et ole noin turha ja ikävä tyyppi.
- Anonyymi00002
Vai halutaanko Eurooppaa pitää pelossa?
- Anonyymi00003
onneksi 6 miljoonaa jumalan kansaa
- Anonyymi00004
Uskovainen taas valehtelee.
https://www.hs.fi/tiede/art-2000011783161.html
"Space-Trackin ennusteen mukaan romu saapui ilmakehään kello 14.39 Suomen aikaa. Ennusteen epävarmuus on vain minuutti suuntaan tai toiseen, joten tätä voidaan pitää lopullisena arviona, keskus kertoo." - Anonyymi00005
Mitä se tiede nyt ennusti väärin?
Ettäkö taivaalla lentävä tavara putoaa maahan?
Ei kuitenkaan ole mikään luonnonlaki, että avaruusromun pitää tippua Tanskaan.
Mitä ovat tiedeateistit?! Ei tieteellä ole mitään suoraa yhteyttä ateismiin. Tiede perustuu havaintoihin, se ei tutki sellaista mistä ei ole havaintoja.
(PS. Kyllä se amerikkalaisten uskovaistenkin avaruuteen lähettämä romu putoaa maahan ihan samalla tavalla kuin kiinalaisten "ateistien".)- Anonyymi00006
Tiedeateistit pelottelivat, että romu tippuu Suomen lähelle ja sitten puhuivat Tanskasta. Todellisuudessa tippui Tyyneen valtamereen jonkin matkan päähän Australiasta.
Tiedeateistien ennustukset eivät erehtyneet enempää kuin puolen maapallon verran.
Ja nuo sitten muka tietävät, että Jumalaa ei ole olemassa ja että Raamattu muka on satukirja. - Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Tiedeateistit pelottelivat, että romu tippuu Suomen lähelle ja sitten puhuivat Tanskasta. Todellisuudessa tippui Tyyneen valtamereen jonkin matkan päähän Australiasta.
Tiedeateistien ennustukset eivät erehtyneet enempää kuin puolen maapallon verran.
Ja nuo sitten muka tietävät, että Jumalaa ei ole olemassa ja että Raamattu muka on satukirja."Tiedeateistit pelottelivat, että romu tippuu Suomen lähelle ja sitten puhuivat Tanskasta."
Eivätkä edes kristillissosiaaliset perussuomalaiset eivätkä Jumalaan suorassa yhteydessä olevat kristillisdemokraattiset tiedemiehet ehtineet korjata tiedeateistien virheitä ennen kuin jälkiviisaasti romun jo ollessa meren pohjassa. - Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Tiedeateistit pelottelivat, että romu tippuu Suomen lähelle ja sitten puhuivat Tanskasta. Todellisuudessa tippui Tyyneen valtamereen jonkin matkan päähän Australiasta.
Tiedeateistien ennustukset eivät erehtyneet enempää kuin puolen maapallon verran.
Ja nuo sitten muka tietävät, että Jumalaa ei ole olemassa ja että Raamattu muka on satukirja.Eli iltapäivälehdessä oli joku kohuotsikko.
- Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Tiedeateistit pelottelivat, että romu tippuu Suomen lähelle ja sitten puhuivat Tanskasta. Todellisuudessa tippui Tyyneen valtamereen jonkin matkan päähän Australiasta.
Tiedeateistien ennustukset eivät erehtyneet enempää kuin puolen maapallon verran.
Ja nuo sitten muka tietävät, että Jumalaa ei ole olemassa ja että Raamattu muka on satukirja.Ei siinä mitään peloteltu. Kerrottiin vain mistä kohtaa "avaruusromun" reitti maan päällä kulkee. Eikä siinä ole mitään ihmeellistä, avaruusromua tulee jatkuvasti alas jossakin kohtaa.
Ja et ilmeisesti ymmärrä mitään siitä, mitä tiede on ja miten se toimii. Eikä tuo reitin laskeminen ole varsinaista tieteen tekemistä, se on vain pelkkää radan laskemista havaintojen perusteella. Tieteessä etsitään lainalaisuuksia, varsinkin luonnontieteissä.
Ja kyllä jokainen aikuinen ihminen ymmärtää, että mitään jumalia ei ole oikeasti olemassa.
Eivätkä uskovaiset tosiaankaan omanneet asiasta yhtään parempaa tietoa.
- Anonyymi00012
Ateistit kaikki on karkotettava Ugandaan!
- Anonyymi00013
Tiedeateistit 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Joku Suoli24 jankkaaja on taas keksinyt sanan. Varmaan aihe kuin aihe, niin täällä mussuttamassa vastaan 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 - Anonyymi00014
No ennustiko teismi sitten muka paremmin? Ei ennustanut.
Ja jumala suojeli samoin kuin suojeli itse aiheuttamaltaan tsunamilta 2004?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791366
- 851263
- 1021003
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7546Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512