Päivi Räsäsen kutsu kongressiin todistajaksi kannattaisi ottaa huomioon suomalaisissa woke-joukkueissa. USA:n rahoitus kansainvälisen woke, cancel- ja lgbtq-uskontojen rahoitukseen on loppunut. Myös Euroopassa on herätty nihilismin ylilyönteihin.
Wokeväen kannattaisi vaihtaa ämyrit sordiinoon.
Wokeväen kannattaisi vaihtaa ämyrit sordiinoon.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Hienoa. Aina kun Räsänen avaa suunta, ainakin 100 eroaa kirkosta. Nyt tuhansia.
Saadaan uusi ennätys kirkosta eroamisissa kun Päkä pääsee suoltamaan vihapuhettaan Jenkkilän kongressiin.
Päivi on samanlainen maanpetturi kuin Ano. Matkustaa ulkomaille solvaamaan Suomea. Pitäisi poistaa Suomen kansalaisuus tuollaisilta pettureilta.
Totuuden kertominen kauhistuttaa wokeväkeä. Erityisen raskauttavaa on, että syyttäjälaitoksen varjolla on Räsästä ahdisteltu vuosikausia sanan- ja uskonnonvapautta loukaten.
Ei olisi ihme, jos USA asettaisi pakotteita pahimpia kiusaajia vastaan.
Päivin ja Anon houreilla ei ole mitään tekemistä totuuden kanssa.
Maa ei ole litteä eikä 6000 vuotta wanha.
Lopeta sekoilu ja vihsnlietsominen, vähenee verenpaineetkin.
Suomessa on sananvapaus, mutta myös laki törkeästä kunnianloukkauksesta, laki kansanryhmää vastaan kiihottamisesta ja yhdenvertaisuuslaki joka kieltää syrjinnän ja häirinnän.
Nämä lait koskevat myös hihhuleita, vaikka itse kuvittelevat että ei koske heitä millään tavalla, vaan heillä onkin muka vapaa oikeus solvata, loukata, halveksua ja syrjiä tiettyjä ihmisryhmiä.
Mistä päättelet, että hän siellä solvaa Suomea. Kannattaisi pysyä totuudessa.
No eihän Päivi muuta tee kuin solvaa toisia.
Fakta on se, että enemmän Räsästä solvataan, kun hän solvaa muita.
Niin, koska tervejärkisiä ihmisiä on onneksi paljon enemmän kuin Päivin tapaisia marginaalisia äärihihhuleita ja kristofastisteja.
Sinun määritelmässä tervejärkinen on ääriwoke tai äärivassari
Minun määritelmässäni tervejärkinen on tasa-arvoisia ihmisoikeuksia kunnioittava, eikä niitä halveksiva ihminen.
Viha Räsästä kohtaan muistuttaa mielisairautta.
Hihhulismi on mielisairautta ja se levittää vihaa toisia ihmisiä kohtaan.
Sinun toimintasi ei siis ole sen parempaa.
Totuus näyttää tekevän kipeää. On täysin eri asia jos sitä vihaa ja solvaamista tiettyjä ihmisryhmiä kohtaan esittää julkisesti istuva kansanedustaja, kuin joku nimetön netin roskapalstalla. Minun sanomisillani ei ole mitään painoarvoa eikä niitä kukaan siteeraa missään tiedotusvälineissä.
Mahtavaa että Suomeen tuli kutsu, ja viellä ihanalle Päiville. Mahtava juttu maallemme😇
Woke on vaarantanut kansalaisten perusoikeudet ja jopa oikeusturvan. On hienoa että USA:n kongressi ottaa ääriainesten puuhat suurennuslasin alle. Suomen poliittinen järjestelmä ei ole kyennyt torjumaan äärifeminismiä eikä wokea vaan ne ovat pesiytyneet jopa valtionhallintoon.
Voivoi öyhötyspersu, kun Suomesta ei tule mitään Putinlandia eikä Trumpistania, vaikka te kuinka öyhötätte typeryyksiänne. Suomi on demokraattinen oikeusvaltio ja pysyy sellaisena ja päättää itse omista asioistaan. Pieni määrä äärihihhuleita ei määrää täällä meidän sisäpolitiikastamme.
"Suomi tekee ihan omat poliittiset päätöksensä tämäntyyppisissä kysymyksissä."
- Pääministeri Petteri Orpo
Kun lisäksi tiedämme että presidentti Stubb on erittäin myönteinen sateenkaariväkeä ja feminismiä kohtaan, niin siinähän öyhötätte typeryyksiänne.
Seuraavat vaalit voittaa Demarit, jotka ovat vielä myönteisempiä noille, joten taatusti mikään ei tule muuttumaan.
Wokettajat kaatavat lisää vettä Trumpin ja Vancen myllyihin. On mahdollista että täkäläiset woket ja äärifeministit vaarantavat Suomen kansallisen turvallisuuden. On mahdollista, että Suomen hallituksen on ryhdyttävä hillitsemään ärhäkämpiä wokeja
Sinä typerys et edes tiedä mitä se woke tarkoittaa.
Wow, Räsänen kutsuttiin, ja syystä että edustaa sivistystä, luottamusta, ja Järjenääntä.
Heitä tarvittaisiin lisää.
Marginaaliset hihhulit ovat naurettavia säälittävässä typeryydessään.
Onneksi ovat marginaalisia ja pysyvät marginaalissa.
Räsäsen vainoamisesta ei ole kyse Päivi Räsäsestä eikä seksuaalimarginaaleista. Tavoitteena on kristillisen uskon ja sen keskeisten opinkappaleiden kieltäminen ja jopa kriminalisoiminen oikeusistuinten päätöksillä. Räsäsen ja marginaalit ovat vain elementtejä, joita käytetään ajettaessa varsinaisia tavoitteita.
Kerropa jokin lähde väitteellesi, että Räsänen on vaatinut noita mitä väität.
Päivin & kumppaneiden tavoitteet: HLBTQ+ kiellettävä, Seta kiellettävä, Pride-marssit kiellettävä, kaikki sateenkaarijärjestöt kiellettävä, kaikki sananvapaus kiellettävä kaikelta sateenkaariväeltä. Saavat olla olemassa vain jos pysyvät hiljaa komeroissaan, eivätkä koskaan tule sieltä ulos, eivätkä koskaan puhu mitään julkisesti.
Tavoitteena siis Venäjän arvomaailma.
ja lähde oli?
Räsänen ja muut vastaavat lahkolaiset.
Amerikassa, isossa maassa täytyy olla hirveä pula homottajista jos Räsästä pyydetään sinne esiintymään.
"Kuulostaa aika homolta" purraa kutsumatta. Häirintää on vaikea nähdä sokeitten seurassa. Pääministeri kun ei ole itse törmännyt häirintätapauksiin eduskunnassa. Kovat armot iltaan, pidot paranee, ei mikään muu.
Telaketjuväki kuulee, kuinka kongressi koputtaa tankin kansiluukkuun... kop kop...
Päivi on rohkea ja hän uskaltaa vastustaa valtavirran mielipiteitä. Raamattu on Jumalan pyhä sana.
nyt sinun pitää puolustaa Kristin uskoa sinä ole lähetti elä säästä sanojasi.
Miksi te hihhulit ette osaa edes kirjoittaa suomen kieltä?
Saamme nähdä asettaako kongressi pakotteita Räsäsen kiusaajia vastaan.
Jos jotain tuollaista tapahtuisi, niin sehän nimenomaan todistaisi ja vahvistaisi sen että Päivi on Suomelle pahaa tahtova maanpetturi.
Kristityt hihhulit levittävät samaa silmitöntä homovihaa kuin muslimitkin.
Sairasta sakkia.
Rebublikaani siionistit eli ääriuskovat tietysti kutsuu ympäri maailman uskovia puhumaan jumalansa sanaa maailmalle,,eihän siinä mitään uutta,jenkeissähän niitä käy puhumassa yhtenään jika paikasta...
Mutta maailma kun on vain ateistinen,halusivat uskovahihhulit tai ei..ja mitä pitemmälle maailma menee ,sitä ahtaammalle joutuvat,kaikki uskonnot...sille ei voi oikein mitään jos sekoavat jos ymmärtävät joku päivä oikean totuuden ,ei tarinatotuutta kuten raamattukin vain on ja jolla saatiin ihmiset tottelemaan tehokkaasti johtajia jo tuhansia vuosia sitten ,,ehkä sen 6000 vuotta mitä pitävät vain maailmankaikkeuden ikänä...vaikka todellusuudessa se on n.15 miljardia vuotta vanha jo ja ehkä toiset 15 miljardia vuotta edessä ,oli ainoatakaan ihmisitä ,eläintä tai alieneita olemassa vielä tai ei...sitten kaikki loppuu kerrasta..ihan kaikki viimeistään..valot sammuu itsestään...ja tulee ehkä uusi big bang...tätä kuplateoriaa on jo pitkään epäilty maailmankaikkeuden ainoaksi oikeaksi selittäjäksi..ateistien parissa...ja muuta ei ole...eikä voi tullakaan.
Kutsujanahan oli MAGA-kahjo Jenkkilän raamattuvyöhykkeeltä. Räsäskä on maanpetturi.
Sieltä tulee lisää tulleja, jos kristittyjä vaonotaan, sen takia,, että he siteeraavat Raamattua. Kiitoa Tramppi
Räsänen pääsee todistamaan Raamatun totuuuden pitävyydestä, joka ei murenen.
Kulttuurisotaansa käyvät woket saattavat aiheuttaa sen, että Suomi joutuu Trumpin hallinnon silmätikuksi. Woketus vaarantaa kansallisen edun ja turvallisuuden.
Wokesakin olisi syytä jättää rehelliset kansalaiset ja aan instituutiot rauhaan.