Kun ikää on niin paljon, että jalka ei nouse.
Kaksi vaihtoehtoa.
Toinen on vankila.
Kaksi vaihtoehtoa.
Toinen on vankila.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Minä aion tappaa itseni häkämyrkytkysellä, joka on kuulemma kivuton tapa. Sitä vaan nukkuu pois.
Mutta sen aika ei ole vielä.
Jep. Kunhan löytää ensin teslan pakoputken pään . . .
Turvallisesti voi tehdä säilykepurkin ja grillihiilien avulla.
Teslassa etsitään kaksi johdonpäätä ja yhdistetään ne.
Joku voi pelastaa, ja jäät vajaaksi.
Pitää suunnitella hyvin niin onnistuu. Hosumalla ei tule kuin kusipäisiä kakaroita.
Miten?
Parempi kuolla kotona kuin sidottuna tuoliin hoitokodissa
Ihana olisi päästä harrastamaan sitomisleikkejä nuoren isotissisen hoitsun kanssa.
Joo.
Hosumalla tulee vain palvelutalon asukiksi.
Kuka uskaltaa enää mennä yksityiseen muka palvelutaloon Attendoon? Taitaa sama meno olla muissakin ykistyisissä palvelutaloissa kunhan kämmit tulevat aikanaan esiin.
Kuntien operoimissa vaivaistaloissa on laadukkaampi palvelu.
Voi sinne mennä kunhan tulee yöksi kotiin.
Vaivaistaloissakin oli parempi kohtelu kuin nykyisissä kovan rahan yksityisissä niin sanotuissa palvelutaloissa.
"Kun ikää on niin paljon, että jalka ei nouse.
Kaksi vaihtoehtoa.
Toinen on vankila."
Vankila-vaihtoehdon voit unohtaa heti, sillä vankilaan ei huolita tyyppejä joiden jalka ei nouse.
Toisin sanoen sinulla ei ole vaihtoehtoja lainkaan.
On olemassa plan B eli Turun sineppi.
Palvelutalo = maksa itsesi hautaan
Juuri näin.
Vankila on paras vaihtoehto, jättää vain verot maksamatta tai jotain muuta valtiolle, ei tarvitse murhamieheksi ryhtyä.
Vankila on käytännössä palvelustalo. Huomattavasti enemmän virikkeitä ja harrastusmahdollisuuksia.
Ei Suomessa enää saa ilmaislippua valtionhotelliin vaikka jättäisi verot pystyyn
Tämäkin venkula keplotellut verottajaa miljoonien eurojen edestä ja vapaus näyttää vaan jatkuvan
https://www.hs.fi/paivanlehti/19122025/art-2000011700718.html
Jos haluaa lipun valtionhotelliin niin täytyy olla trendikkäämpi. Lataa alkuun läppäriisi 2gt vauvapornoa, mene sen jälkeen Kallion kirjastoon ja esittele kaikille aarteitasi, erityisesti koululaisille tytöille siellä. Sen jälkeen tepastele kurviin osta vähän pilveä ja tee diili sen myyjän kanssa että pystyt järjestämään synteettisiä opioideja ja muutaman lapsisotilaan huumevelkojen perintään Ruotsista tosi nopeasti ja edullisesti.
Äitini asui vuosia Attendo Palvelutalossa ja sai hyvää kohtelua osakseen,
Äitini kuoli 94 vuotiaana
Milloin ja millä paikkakunnalla?
Satumaan Isokukkaiskujalla.
Juu, uskotaan. Buhahahhhaaaaa.
Mihin vankilaan sitä enää mennä kun kaikki Suomen vankilat on jo täynnä.
Totta.
Ne antavat sitten ehdollista vankeutta tai sakkoja.
Vankiloissa on jo aika paljon muita kuin kantasuomalaisia ja etenkin muslimeja.
Esimerkiksi Stadin väestö lisääntyy kyllä hyvään tahtiin mamujen ansiosta, vaikka hyvätuloiset kantasuomalaiset muuttavat muualle vähemmän monikulttuurisiin kuntiin. Stadissa on muslimeja jo 80 000. Vihreät ja Kokoomus hallitsevat Stadia ja tulokset ovat näkyvissä.
Kerran yksi teutoni hakkasi uhria keskellä kirkasta päivää ulkosalla. Tosin ilman ulkopuolisia Se ei olisi saanut tarpeekseen hakkaamisesta. Teutoni siis.
Kun siltä tuntuu, jätän käymättä ruokakaupassa, otan mykavan asennon sohvalla ja jätän syömättä. Ehkä joku löytää ohukaisen, ehkä ei.
Kun tunnet että olet lopussa niin noin se menee.
Pääset iltiksen sivulle uutisena.
hyvinvointipalveluita ne on. kuka piru noita termejäkin keksii
Sanahelinää.
Tuskin vankilassa loppuun asti pidetään. Eiköhän sieltäkin lempata jonnekin vaivaistaloon kun alkaa muisti heittää.
ja palvelutalo. siiskö ei vanhainkotivankilahyvinvointipalvelu. palcelutalo varmaan joku miss asutaan pikku yksiöissä ja hyvinvointihoitahat tulee ja menee omistajana koska huvittaa. määräilee. voisko vielänjotenkin enemmän pystyy nöyryyttäää
Ei siellä ainakaan turvallista ole jos otsikoihin on uskominen .
Juuri näin.
suomeen petteri tarvitsee yjsityisiä hoirocankiloita joiden tarkoitus on rikastuttaa omistajia. niinhän se yrityksen tarkoitus on porvarin.mukaan. työnteko ei kuulu tavoitteisiin vaan päinvastoin. tätä lisää. hyvö petteri
Näin se menee kuten kirjoitit.
Joo vankila tulee yhteiskunnalle ja itse asiakkaallekin halvemmaksi, ja hoito ja ruoka järjestyy varmemmin. Julkisuudessa ei ainkaa ole kerrottu, että joku vanki olisi kuollut huolenpidon puutteeseen.
Saakohan sellin toivoessa ikkunalla, että vanhana pääsee edes maisemia katselemaan ?
On vankilassa yksin omassa huoneessa ja ruoka monipuolisempaa terveys, hammas huollot pelittää. Lääkitykset ilmaisia.
Ei yksityisisissä hoitolaitoksissa ole mitään näistä jollei ole varaa, älyä ja jaksamista hoitaa näitä itselle
Siellä ei edes varpaankynsien leikkausta hoida kukaan jollei maksa jalkojenhoitajalle itse.
En halua yksityiseen niin sanottuun yksityiseen palvelutaloon kuolemaan kun hoitajien puhelimista on akut loppu mutta hoitajilla on muuta tekemistä työaikanaan.
Aina voi ampua palvelutalon hoitajan, niin pääsee turvaan vankilaan.
Saa nähdä miten yksityiset vamhusten palvelutalot julkisuudessa olleisiin "uutisiin".